Странни топченца на тила

  • 24 123
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 188
Така е.
Увеличаването на лимфните жлези става именно във връзка с ангина, болки в ушите, зъбчета, рана по лигавицата на устата и прочее.
Но понеже има и други проблеми (срещат се много рядко), затова намесвам детската хирургия.
Впрочем, има педиатри, които много обичат да правят пункция на някои от този вид подутини. По принцип се прави, но аз лично не го одобрявам.
Ако има сериозни съмнения - това няма нищо общо с Вашия случай -  ние правим биопсия, защото така диагнозата е сигурна.

# 16
  • Мнения: 663
Mерси много. Simple Smile

# 17
  • София
  • Мнения: 6 743
И сина ми имаше  от едната страна и аз се притеснявах, но педито каза, че са лимфни възли и ще си спаднат.Така и стана  Hug

# 18
  • Мнения: 666
 И при нас беше така аз даже не обърнах внимание педито ми каза че са увеличени заради никненето на зъбите

# 19
  • Мнения: 81
Моето момче ,имаше такива на главичката до вратлето,лекарката каза ,че с времето ще се скрият, още нямал подкожна мазнина та затова се напипват,сега е почти на 2г,няма помен от тях,самоче неговите не растяха ,бяха си колкото грахово зърно....или аз ги напипах чак тогава,мисля че няма проблем.Пиши какво ти е казал лекаря

# 20
  • Мнения: 207
Ами чудя се кога ли ще изчезне? newsm78 И ние скоро ще си имаме зъбче, та може от това да  е нарастнал лимфа.... Но искам да кажа, че е доста твърд, все едно си е образувание от самия череп.

Общи условия

Активация на акаунт