Спрени от продажба детски пюрета на ”Ганчев”

  • 3 307
  • 42
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 983
И аз основно давам пюрета на Ганчев. Как може Twisted Evil не ги е срам. Всички гледат да си напълнят гушите,пък ако ще и да е за сметка на най-малките, бъдещето на България.
Пипенце е права, от къде да сме сигурни 100% за вносните. newsm78 newsm78

# 16
Привет Grinning. Незнам кой от Вас са гледали предаването искено и лично през миналата седмица, когато ставаше въпрос точно за този спрян вид и за съдържанието на детските храни. Оказва се, че въпросния Ганчев е дал да се произвежда този вид пюро във фабрика в Пазарджишко, а не ги е произвел той. Аз все още не храня с пюрета, но моето мнение е, че не винаги вносното е с по-добро качество. Пътувала съм доста в чужбина и повярвайте ми там плодовете и зеленчуците им нямат никакъв вкус. А да не говорим, че са бъкани с генно-модифицирани храни и какво ли още не. Няма нищо по-добро от българското, стига наистина да е приготвено както трябва.

# 17
  • Мнения: 1 031
Досега не съм взимала българско пюре, нито на Ганчев, нито на Ам-Ам. Не вярвам на български фирми, още повече, че се отнася до захранването на детето ми.  Както се видя има и защо. Умираме си докато не се изложим. То не се знае и вносните, колко са "вносни", купувам само плодовите, а зеленчуковите си ги приготвям сама.

# 18
  • Мнения: 3 663
оф, за всяка една чуждестранна фирма производител на бебешки храни мога да изровя поне по един скандал с изтегляне на продукция
с какво ще си храните децата тогава не смея да мисля

сърдечко - с най-добри чувства, мила  Hug , но за някои семейства храненето с ганчев не е "циганене", а просто необходимост...

# 19
  • Мнения: 3 537
Така или иначе никога не сме били любители на пюрета Ганчев,само от соковете им си пийваме Wink

# 20
  • Мнения: 282
По-добре изцяло да ги спрат,аз ли4но се съмнявам в доброто им ка4ество.Та нали бебоците ни са наи-важни!!!Наистина са по-евтини от другите,но за сметка на какво.Това е пълна простотия!!! #Cussing out ooooh! #2gunfire

# 21
  • Мнения: 45
не мислите ли че всичко може да е на личносттна основа и някой да се опитва да изкара пари, защото само една лаболатория в бг ги обвинява за разлика от всички останали и вкл. и националната?
като въпросната лаболатория и преди е завеждала дела срещу тях и ги е губила.не е ли странно?

# 22
  • София
  • Мнения: 6 999
Пътувала съм доста в чужбина и повярвайте ми там плодовете и зеленчуците им нямат никакъв вкус. А да не говорим, че са бъкани с генно-модифицирани храни и какво ли още не. Няма нищо по-добро от българското, стига наистина да е приготвено както трябва.

А случайно да знаеш, че единстевената страна в Европа където производителите не са длъжни да указват на етикетите, че в продукта има генномодифицирани съставки е БГ? Та ако си купувала такива в Европа си била уведомена за това от етикета. И да не казвам, че вкуса и генната модификация нямат нищо общо, че в БГ е пълно с генномодифицирани храни и прочие неща, които ти явно не знаеш.

Купила съм само едно пюре от "Ганчев" ей така да видя какво представлява и с това приключи моя БГ избор.

Пюретата на Хипп имат знак БИО /има и някои без този знак/ това е сертификат който не се дава току-така и който съм сигурна пюретата на "Ганчев" никога няма да получат.

# 23
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
Вече не зная на какво да вярвам Thinking

# 24
  • Русе, у дома
  • Мнения: 740
Пропуснала съм тази тема Embarassed И точно днес дадох Ганчев - ябълки и моркови. Видях партидата не е от тази - дефектиралата, ама  #Crazy
Иначе изобщо не купувам български пюрета, само шипка на Ганчев и черештата на АМ-АМ, че нямат аналог на ХИП. И вчера по ирония на съдбата, в магазина на една позната (тя продава само Ганчев), гледам ябълки и моркови и си казах - "Я да пробвам". Помня, че като малка много ми харесваше тази комбинация.
Дано да няма реакция. baby_neutral

# 25
  • Мнения: 5 370
Пътувала съм доста в чужбина и повярвайте ми там плодовете и зеленчуците им нямат никакъв вкус. А да не говорим, че са бъкани с генно-модифицирани храни и какво ли още не. Няма нищо по-добро от българското, стига наистина да е приготвено както трябва.

А случайно да знаеш, че единстевената страна в Европа където производителите не са длъжни да указват на етикетите, че в продукта има генномодифицирани съставки е БГ? Та ако си купувала такива в Европа си била уведомена за това от етикета. И да не казвам, че вкуса и генната модификация нямат нищо общо, че в БГ е пълно с генномодифицирани храни и прочие неща, които ти явно не знаеш.

Купила съм само едно пюре от "Ганчев" ей така да видя какво представлява и с това приключи моя БГ избор.

Пюретата на Хипп имат знак БИО /има и някои без този знак/ това е сертификат който не се дава току-така и който съм сигурна пюретата на "Ганчев" никога няма да получат.
newsm10 newsm10 smile3525
Точно същото нещо бях написала снощи, ама да ме питаш защо го изтрих, Иза?
Мисля, че се сещам-защото просто не ми се въвличаше в пореден спор.
До момента в Европа е забранен вносът на генномодофицирани храни, които се произвеждат в САЩ. Това е.

# 26
  • Мнения: 843
Давала съм и на "Ганчев" и на "Ам- Ам", когато не съм се организирала. По- често плодови.  После ми светна идеята да си ги правя зеленчуковите, Не всеки може да си позволи ежедневно по 2 лева  за пюре всеки ден. Пък и тя не всичко ядеше.
    И така хващам се един ден  и варя голяма тенджера зеленчуци, почистени и изобщо при добра хигиена. После разделям  зеленчуците и правя няколко разновидности. Тиква - картоф- чушка, картоф + морков, ориз + Тиквичка и чушка и прочие..Ставаха около 12 бурканчета. Затварям ги горещи и обръщам. Като  се охладят ги прибирам в камерата.  И се родих, верно, че е врътня, но поне знам какво има вътре.
    А сега вече сме на кухня  .
Верно, че не е по темата, но може да му е полезно на някого.Simple Smile) Има и много инфо в форума  с търсачката.

# 27
Пропуснала съм тази тема Embarassed И точно днес дадох Ганчев - ябълки и моркови. Видях партидата не е от тази - дефектиралата, ама  #Crazy
Иначе изобщо не купувам български пюрета, само шипка на Ганчев и черештата на АМ-АМ, че нямат аналог на ХИП. И вчера по ирония на съдбата, в магазина на една позната (тя продава само Ганчев), гледам ябълки и моркови и си казах - "Я да пробвам". Помня, че като малка много ми харесваше тази комбинация.

Дано да няма реакция. :baby_neutra

честно  да  ти  кажа  полудях,  когато  за  пореден  път  прочетох  за  пюретата  на  "Ганчев"как  не  трябва  да  се  дават  на  деца,  при  условие  че  са  за  тях. аз  слава-богу  мога  да  си  позволя  пюрета  на  хип  и  нестле.така  че,  несъм  копувала  никога  български. но  много  добре  знам  че  има  майки  които  немогат  да  си  ги  позволят. тези  хора  какво  мислят,  идея  си  нямам.

# 28
  • Мнения: 505
Мами кажете ми забога какви пюрета да давам !??! След само месец два ще почнем и ние да даваме. Проблеми с HIPP, с ам ам , с ганчев #Cussing out.Какви да давам? То се оказва че нищо не мога да дам. Как да съм спокойна,че детето ми получава  всичко необходимо и няма да го натровя?Българските само ги пюят,вносните кой знае от къде идват и какъв им е контрола-направо незнам. Страх ме е от всичко! Sad

# 29
  • Мнения: 702
Котй много знае бързо остарява.На Ганчев си давах и на АМ АМ но вече ядем домашно.И сега да беше излезла въпросната статия пак щях да продължа от тях давам. Mr. Green Mr. Green Mr. Green
На журналист вяра нямам а още по малко на БГ такивата 

Общи условия

Активация на акаунт