Да пазаруваме от UK - Начини, доставки, отзиви!-тема 59

  • 90 080
  • 752
  •   1
Отговори
# 735
  • София
  • Мнения: 208
Аз от Теско с моята Visa Electron от пощенска, не мога да пазарувам, както и с картата на съпруга ми, която пък е от ДСК. Последния път понеже поръчвахме две приятелки заедно, тя плати с виртуална карта, иначе не става и те си пробваха Visи-те.

А превозвачите в бг не работят да, мисля че Габиели днес последно. Аз по скоро се чудя какво ще се случи ако сега пусна поръчка с цел да хвана намалението...ясно е че ще дойде след празниците, въпроса е има ли опасност да я замотат доста. Искам да поръчам от George, Mothercare i M&S, та се чудех имате ли опит с подобна процедура. Simple Smile

Последна редакция: вт, 30 дек 2014, 10:00 от Lavender81

# 736
  • Мнения: X
Дали става Visa Electron за международни и валутни разплащания зависи от банката издател. Не на всички български банки тези дебитни се приемат от сайтовете и POS устройствата в чужбина. Маестрото почни никога не става.

И ако приемете една дребна забележка:

Скрит текст:
пазаря̀

Значение на думата пазаря

пазариш, мин. св. пазарих, мин. прич. пазарил, несв. и св.
1. Какво. Уговарям цената на нещо.
2. Кого. Наемам на работа. Пазарих я за детегледачка. – пазаря се. 1. Препирам се за цената.
2. Прен. Искам да получа нещо или някаква отстъпка.
3. Приемам да работя срещу заплащане. Пазарих се за болногледачка.

пазару̀вам

Значение на думата пазарувам

пазаруваш, несв. и св.; какво. Купувам, търгувам. Отивам да пазарувам.

# 737
  • София
  • Мнения: 208
Може да е така за картите, да, просто тогава пробвахме 4 различни Vis-и, накрая стана с виртуална. Аз нямам, но мисля да си изкарам скоро, точно заради Теско.
Иначе няма проблем за забележката  Wink

# 738
  • Sofia
  • Мнения: 4 722
Аз от Теско с моята Visa Electron от пощенска, не мога да пазарувам, както и с картата на съпруга ми, която пък е от ДСК. Последния път понеже поръчвахме две приятелки заедно, тя плати с виртуална карта, иначе не става и те си пробваха Visи-те.

А превозвачите в бг не работят да, мисля че Габиели днес последно. Аз по скоро се чудя какво ще се случи ако сега пусна поръчка с цел да хвана намалението...ясно е че ще дойде след празниците, въпроса е има ли опасност да я замотат доста. Искам да поръчам от George, Mothercare i M&S, та се чудех имате ли опит с подобна процедура. Simple Smile

Ако са ти спешни нещата е рисковано, но ако не бързаш, няма никакъв проблем.

# 739
  • Варна
  • Мнения: 116
СПЕШНО СЕ НУЖДАЯ ОТ ПОМОЩ!!!!
Купих нещо от Бранд Аллей,платих с пей пал,получих го днес,НО СЕ ОКАЗА С ЛОШО КАЧЕСТВО И ИСКАМ ДА ГО ВЬРНА,защото ми струва над 300лв
Взех го чрез превозвач,сега искам да го вьрна...КОЙ Е НАЙ-БЬРЗИЯ НАЧИН ДА СТИГНЕ ДО Англя....

С какво да го изпратя,за да стигне там до 11.01.15....
ПОМОГНЕТЕ МИ

# 740
  • Sofia
  • Мнения: 4 722
Имам позната, която ползва спиди и твърди, че цените не са много по - високи от тези на БГ пощи.

# 741
  • Мнения: 751
С БГ Пощи също можеш да го върнеш. Мисля, че се гледа датата на пощенското клеймо, така че не се притеснявай кога ще пристигне, важно е кога ще го изпратиш.

# 742
  • Варна
  • Мнения: 116
bflmp
Искаш да кажеш,че ако го пусна на 5.01 ...,а те ми пишат срок 11 и го получат след тази дата ,са дльжни да ми вьрнат парите,защото сьм го изпратила по рано ли???

Ами ако е татка това ме спасява,защото мислех да го пусна с ДЧЛ на 5.01 ,и щеше да ми струва около 100 лева да стигне до 11 там
Ако си сигурна ,че е така мога да си потьрся правата ,платила сьм го чрез Пей пал, а там сьм чувала че може ако представиш доказателства тьрговеца да ти вьрне парите все пак.
Ако не бях дала 350 лева за това палто...

# 743
  • Мнения: 1 144
Пращай на 05.01. с Бълг. пощи и пиши на търговеца като му обясниш ситуацията. Щом е палто, не е тежко. Плати и за препоръка, мисля беше 2 лв., ще се достави срещу подпис на получателя. Ще имаш и тракинг. Освен това те защитава и ПейПал.

# 744
  • Варна
  • Мнения: 116
Благодаря Ви,момичета  bouquet

# 745
  • Мнения: 659
По-добре го прати с Интерлогистика или Спиди,ще си платиш 30-тина лева,но поне ще стигне за 3-4 дена и ще спазиш задължително срока.Освен това по-рано ще си вземеш парите обратно,а и няма да се загуби,че тия пощи са  ooooh! Проследяването изобщо не работи и ако го загубят ще ти платят някакви смешни пари за компенсация.

# 746
  • Sofia
  • Мнения: 4 449
По-добре го прати с Интерлогистика или Спиди,ще си платиш 30-тина лева,но поне ще стигне за 3-4 дена и ще спазиш задължително срока.Освен това по-рано ще си вземеш парите обратно,а и няма да се загуби,че тия пощи са  ooooh! Проследяването изобщо не работи и ако го загубят ще ти платят някакви смешни пари за компенсация.

На мен БГ Пощи ми изплатиха цялата сума за загубена пратка, но след 6 месеца. Вярно, че не беше и толкова скъпа де, не знам дали имат някакъв лимит. За 4-5 години връщане към УК с БГ Пощи, имам само една загубена пратка и според мен получателката просто не я взе, защото трябваше да ми върне парите. На проследяването излизаше само влязла в УК.
Оф, аз бих заложила на препоръчано с предимство на БГ Пощи, но ако не беше чак толкова скъпо това палто. Има съвсем минимален шанс да не излезе на проследяването, тогава и ПП не помага. Иначе сайтът, който работи почти безотказно за проследяване е trackitonline.ru  Peace

# 747
  • Варна
  • Мнения: 116
Проверих всички начини и май с Интерлогистика е най-добре-36 лева срок 5-6 дни.След това идва Спиди 56 лева за 2-5 дни.Изключвам БГПОЩа там е по-евтино но ще пьтува 2 седмици.С БУлпост е 86 лева,а с ДЧЛ надхвьрля 100 ooooh!
БЛАГОДАРЯ на всички,които се отзоваха.Пазарувам от 7 години в нета,но за пьрви пьт ми се налага да врьщам.
Кой да предположи,че зимно палто от почти 750  лева,намалено на половина и то на известна марка,ще изглежда като лятно шлиферче....,но това са рисковете на пазаруването....

# 748
  • Мнения: 789
Здравейте!
Някой пазарувал ли е от този сайт http://www.johnlewis.com/? Интересува ме дали приемат български карти.

# 749
  • Мнения: 4 198
Здравейте!
Някой пазарувал ли е от този сайт http://www.johnlewis.com/? Интересува ме дали приемат български карти.

Аз съм поръчвала с кредитна карта. Отказаха ми дебитната.

Общи условия

Активация на акаунт