Азиатска козметика и грим 2

  • 137 341
  • 757
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 19 025
От кога са новите промени с митниците? На мен досега не ми е отивала пратка от Корея на митница, дори не съм сигурна каква е процедурата, ако отиде.


http://cosmetic-love.com/products/beauty-bag-12-kinds-of-bb-cc-cream-samples

Това ми се струва доста солена цена - 12 мостри, най-скъпата от които не струва и 50 цента, за 8 долара.

# 451
  • Мнения: 18
Не знам какви са тези промени в митниците, но аз тази седмица имах една пратка и всичко беше както обикновено, взех си я от пощата.

# 452
  • Мнения: 1 174
От 01.07.2016г. промениха закона така, че да е почти невъзможно да си освободиш сам пратка от митница и да трябва да заплатиш на пощите такса за "представителство" 12 лв. и други дребни такси. Така вече стана неизгодно да се купуват неща между 16 и 30 долара, защото таксите с ДДС то ти стават колкото самата пратка, т.е. оскъпява се доста.

Извинявам се за това, ако съм подвела някой за мострите ББ кремове, наистина , не разбирам и ми се стори добра оферта bouquet
За да не съм съвсем спам - много харесвам bubble маската на Сефора, някой може ли да направи сравнение между нея и Piggy Carbonated Bubble Clay mask? По принцип харесам ли нещо не ми се сменя, но ме вълнува тази да не би да е по-добра, а мостри няма.

# 453
  • Мнения: 19 025
Всъщност пък е добре, че сетът съдържа все пак разнообразие от мостри - може би затова са си позволили леко скъпичко да го пуснат (ако няма другаде подобни оферти). Аз лично обаче съм ги пробвала поне половината от включените в пакета мостри - от тези марки май дават сравнително често мостри, вероятно и ти, ако поръчваш по-често, ще ги получиш и извън пакета. Питаше дали има проблем, че не си писала за мостри - по принцип слагат към всички поръчки подаръчни мостри поне местата, от които съм поръчвала, без никога да съм уточнявала. Обаче е малко киндер сюрприз - всеки път чакам с нетърпение да видя какво ще пратят. При една  поръчка ми бяха пратили само мостри на Томатокс - вярно, 5-6 мостри бяха, ама само на един продукт.

Маска с балончета съм ползвала Soda Pore Cleansing O2 Bubble Mask. Много добре почиства - слагам си 2-3 пъти в месеца, защото вече ми е малко възрастна кожата и да не ми изсушава. Мисля, че и тези, които ти си посочила, също са почистващи порите и намаляващи омазняването. Аз бих рискувала с маската на Елизавека - харесват я по ревютата, ако ти допадне, ще ти излиза 2 пъти по-евтино да си взимаш нея, отколкото тази на Сефора.

# 454
  • Мнения: 267
От вчера намерих темата и много се зарибих. От всички мнения обаче не мога да се ориентирам - като за начало с кой продукт да започна, кой е топ на корейската козметика?
За сега поръчах следните, но нищо не ми говорят като цяло:
TonyMoly Aqua Aura Serum 3 Samples
12 Kinds of BB & CC Cream Samples
Missha bb cream perfect cover
Missha pure source cell sheet mask
[NATURE REPUBLIC_Sample] Argan Essential Deep Care Hair Pack Samples
[TONYMOLY_Sample] Tomatox Magic Massage Pack Samples- 10pcs   
[MISSHA_Sample] Time Revolution Aqua Youth Cream Samples
[Holika Holika_GRAND SALE] Baby Silky Foot Mask Sheet   
[SKIN79_GRAND SALE] Super Plus Beblesh Balm Triple Functions GOLD
[Secret Key_Sample] Snow White Milky Lotion Samples - 10pcs   
[IOPE_Sample] Super Vital Cream Bio Excellent Samples - 10pcs   
[MISSHA_Sample] Super Aqua Ultra Waterfull Cream Samples - 10pcs (New)

Поръчвам, но се лутам и гледам да нацеля нещо добро. От къде четете ревюта? Hug

https://fiftyshadesofsnail.com/

# 455
  • Мнения: 130
Пишеш в гугъл продукта и добавяш review и четеш на воля.Има и една блогърка/влотърка dessytalks и тя прави някое друго ревю,ама минималистични.А относно сайта cosmetic-love бъдете внимателни,защото преди време бях поръчала три вида мостри по 20 бройки.Единият вид липсваше,бяха ми дали само 40.Не е кой знае какво на прочит,но мострите,които си спестиха струваха над 10лв.Писах им веднъж,но късно се усетих за това.Нормално само доставката се бави към 3-4седмици,отделно бях забравила че бяха три вида.

# 456
  • Мнения: 1 174
Моля за съвет  bouquet Искам да направя 20$ в jolse и то точно да пробвам sleeping mask. Избрах тази -http://jolse.com/product/Missha-SUPER-AQUA-Smooth-Skin-Sleepeeli … p;display_group=1, заради AHA и BHA съдържанието, а и хидратацията, което много ме блазни. Обаче нещо тази маска липсва в официалния сайт на миша, също и в ибей я предлагат само 3 ма продавачи. Има само едно ревю от блога на jolse , затова се чудя - стара ли е, да рискувам ли? Колебаех се и за така известната бананова маска, но от ревютата останах с впечатление, че е тежка и няма да пасне на комбинираната ми кожа.  newsm78
Като цяло да рискувам ли с мишата, или да взема класиката? (И понеже и двете маски са от порядъка на 10$ не ми се занимава предварително с мостри, а и с 3 $ отстъпка излизат колкото мострите).

Благодаря много  Heart Eyes

Последна редакция: пт, 23 сеп 2016, 21:18 от HKl

# 457
  • Мнения: 1 027
И аз с въпросче  Simple Smile. Над 16$ ли става за митница пратката? Че реших да си поръчам Mizon HYALURONIC ACID от http://jolse.com , сега е 14,43$. Да не стане да трябва да дам още толкова за митница? Ако някой е ползвал  продукта и сподели дали е доволен  Hug

# 458
  • Мнения: 1 174
И аз с въпросче  Simple Smile. Над 16$ ли става за митница пратката? Че реших да си поръчам Mizon HYALURONIC ACID от http://jolse.com , сега е 14,43$. Да не стане да трябва да дам още толкова за митница? Ако някой е ползвал  продукта и сподели дали е доволен  Hug
Над 30 лв. отиват на митница, но аз моля в коментар да ми пишат по-малка сума и се надявам да се размина с митницата.
За продукта нямам мнение, но от тук ще ти излезне с долар по-евтино - 2,62 е доставката: https://www.roseroseshop.com/mizon-original-skin-energy-hyaluronic-acid-100.html

# 459
  • Мнения: 130
Е те от jolse и cosmetic-love  пращат нещата като подарък,така няма ли да избегнат митницата?

# 460
  • Мнения: 913
Момичета, ползвали ли сте козметика на COSRX? И в частност - BHA Blackhead Power Liquid  и AHA/BHA Clarifying Treatment Toner? 

# 461
  • Мнения: 1 174
Момичета, ползвали ли сте козметика на COSRX? И в частност - BHA Blackhead Power Liquid  и AHA/BHA Clarifying Treatment Toner?  

Първото го поръчах и до два дни чакам да пристигне. Но така или иначе ще ми трябват 2 седмици за да дам обективно мнение. Това ще ми е първият продукт с BHA и тръпна от интерес как ще ми се отрази. Четох ревюто на fiftyshadesofsnail за премахване на черни точки и затваряне на порите и много се зарибих да го направя -  почистване, нанасяне на BHA Blackhead Power Liquid, изчакване 20 мин и след това glay mask. След маската масаж с cleansing oil и резултатът бил УАУ. Thinking
https://fiftyshadesofsnail.com/2015/03/28/how-to-shrink-pores-te … lus-3-pore-myths/

Последна редакция: пн, 26 сеп 2016, 16:53 от HKl

# 462
  • Мнения: 913
HKl, значи ще чакам с нетърпение да дадеш отзиви как ти се е отразил   Simple Smile

# 463
  • Мнения: 1 027
Благодаря HKI, наистина в roseroseshop има доста повече продукти на Мизон,  а и сега са намалени. Реших да поръчам околоочен с колаген и кремчето за лице с охлюв.  Peace

# 464
  • Мнения: 130
Момичета, ползвали ли сте козметика на COSRX? И в частност - BHA Blackhead Power Liquid  и AHA/BHA Clarifying Treatment Toner? 
Тоникът е много хубав.Има приятна лека миризма,няма алкохол и не изсушава,хидратиращ е и кожата ми го приема супер,а е бая капризна.За парите си е екстра.Марката ми се струва добра,чакам есенцията им да видим как е.

Общи условия

Активация на акаунт