Антиутопии и постапокалиптика

  • 32 804
  • 149
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 275




Скрит текст:
След първата вълна остана само мрак.
След втората – оцеляха само щастливците.
След третата – останаха само злощастните.
А след четвъртата вече имаше едно-единствено правило: не вярвай на никого.


Петата вълна идва, а Каси трябва да избяга от тях.
Тях – съществата, които изглеждат като нас, които
знаят как мислим и които са тук, за да ни убият.

Да си сам означава да оцелееш. Или поне така вярва Каси,
докато не среща Ивън Уолкър. Красив и загадъчен, Ивън
може би е единствената надежда на Каси да спаси
братчето си – и дори себе си. Но изборът е труден,
защото е избор на живот и смърт.


http://www.youtube.com/watch?v=zKJNRc25neY&list=PLsG2QV84C_3 … 1NB6UPa6zeIpcuLTi


В MailBooks...

# 121
  • Мнения: 465
Прочетох 3те Дивергенти, почвам Петата вълна Simple Smile

Дивергенти ми хареса. По средата на втора книга за малко да ги оставя, но после отново много ме увлече. Героите ми бяха много симпатични. Че е детска, детска е. Но мен много ме разведрват тези тийн истории. Краят на трилогията обаче не беше какъвто ми се искаше.  Grinning

Приготвила съм си за четене и the legend trilogy и maze runner trilogy. Много трилогии, много нещо.  Mr. Green

# 122
  • Мнения: 307
Прочетох трилогията на Джулиана Багът -''Чисти". Със смесени чувства съм обаче. Светът  описан в книгата е смразяващ. Историята има потенциал, но ми липсва динамика. Третата книга беше най-интересна, но ми дойде и леко сладникава. Краят  пък ме пусна в нищото. Стори ми се недовършена, сякаш авторката си отваря вратичка за продължение.
Сега да ви се похваля, тази вечер бях на кино и гледах "The Giver". Mного, много променена сюжетна линя спрямо книгата. Въпреки това пак ми беше интересно. Добре се е получил филма.

# 123
  • Мнения: 167
Здравейте, аз къде съм спала толкова време ,че да не ви открия не знам! Simple Smile много ми харесват антиутопии и постапокалипстични истории. Скоро, след дълго търсене, успях да си купя " Пътят" на Кормак Маккарти и направо бях потресена! От страшно много време не ме беше впечатлявала книга така. Много силно ми въздейства - толкова сивота, прах и безнадежност! Записах си някои заглавия ,които сте коментирали тук и се заемам с търсенето им Simple Smile

# 124
  • Мнения: 738
Аз да се отчета, че четох в последните няколко седмици Маргарет Атууд, трилогията за "МаддАддам" (не е излизала на български за съжаление, ама ще видим какво може да се направи по темата): "Орикс и дърдавец", "Годината на потопа" и едноименната "МаддАддам". Много приятна, макар и малко "женска" серия, с интересни идеи; мен лично ще ме накара и да поровя и почета допълнително за онова, което е заложила баба ми Атууд. Големият минус е описаната в подробности предистория: на практика първите две книги са подготовка за разкошната трета  #Crazy , но пък си струва напъна.

# 125
  • Мнения: 465
Някакви впечатления от тази поредица? Чудя й се да я почвам ли  newsm78

http://chitanka.info/book/6470-noshtna-sjanka

# 126
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Това не е ли тийн фентъзи?

# 127
  • Мнения: 425
Влязох в сектор "Антиутопии" в Читанка и цъкайки, стигнах до един роман на Робърт Силвърбърг - "Вертикален свят". Впечатли ме не друго, а категорията му - еротична антиутопия. Е, не бях чувала за подобно нещо Simple Smile В интерес на истината, започва интересно, ще се пробвам да попрочета нещо от автора.

# 128
  • Мнения: 48 240
Чела съм я, малко странна е Wink, но не нещо кооой знае какво

# 129
  • Мнения: 73
"Скитница"  е но подобна тема и не сте я споменали има и филм, който е пълна боза според мен.Книгата е малко по тийн аз я четох в гимназията и помня че ми хареса, нз. сега как бих я оценила.

http://www.book.store.bg/p36023/skitnica-stefani-majyr.html

# 130
  • Мнения: 21
Подкрепям за "Стоманеното сърце" - невероятна антиутопия, бързо развиващо се действие и неочакван финал.

На 9-ти февруари излиза и продължението: "Зарево"!

# 131
  • Мнения: 465
Подкрепям за "Стоманеното сърце" - невероятна антиутопия, бързо развиващо се действие и неочакван финал.

На 9-ти февруари излиза и продължението: "Зарево"!

Почнах го, подбудена от положителните ти впечатления, но ми се опъва. Още имам надежда, че ще ме грабне. Засега обаче ми върви малко тягостно.
Ще пиша пак като я дочета  Peace

# 132
  • Мнения: 48 240
И аз я прочетох, даже се чудех в коя тема я видях да напиша че ми е харесала много...Сандерсън продължава ужасно да ми допада. Дъвче едни и същи теми, и все ми харесва  какво и как пише Laughing Сега съм на втора и знам че ще ме е яд че 3 не излиза скоро. Ох, а пък и Пътят на кралете...хем пише бързичко, хем ми е малко  Laughing

# 133
  • Мнения: 465
И аз я прочетох, даже се чудех в коя тема я видях да напиша че ми е харесала много...Сандерсън продължава ужасно да ми допада. Дъвче едни и същи теми, и все ми харесва  какво и как пише Laughing Сега съм на втора и знам че ще ме е яд че 3 не излиза скоро. Ох, а пък и Пътят на кралете...хем пише бързичко, хем ми е малко  Laughing

Явно повредата е в моя телевизор, ще продължа да я чета.

# 134
  • Мнения: 48 240
А, не е задължително, аз не понесох никак добре някои от хвалените книги, които очаквах да ми допаднат...може пък да не е "твоята" книга

Общи условия

Активация на акаунт