В колко часа взимате детето си от ясла/ДГ?

  • 4 150
  • 63
  •   1
Отговори
# 15
  • В офиса
  • Мнения: 4 019
Най-смешното е, че родителите сами си създават проблемите, правейки всичко възможно да си вземат децата по-рано. Едва ли щеше да се гледа с лошо око на тези деца, които остават до края на раб. време, ако беше масова практика. Ама не, ангажираме де що има роднини да ни събират децата, сакън да не останат последни. За това не се и учудвам на разказите за празните в 5 часа градини.

# 16
  • виртуално
  • Мнения: 2 863
Между 17.15 и 17.30, все още поне половината група е в детската

# 17
  • Пловдив
  • Мнения: 2 141
И моята опция я няма. След 17.30 ги взимам. Между 17.30-18.15 гледам да се вмествам. И при нас го има това. Когато аз отида вече са останали 1-2 деца. И аз никога няма да си отговоря на въпроса кога и как успяват да си приберат децата, че след 17.00 вече бомба е паднала в ДГ. Единственото, което ми хрумва е, че просто не работят, но пък тогава изникват други въпроси. Както и да е!

Моите свикнаха и мнооооого рядко някой от тях се оплаква, че не го взимам първи. Занимават си се там, усетили са, че няма начин да поведем парада с взимането и не страдат особено. Детенце ще свикне предполагам. Не се чувствай толкова гузна. И ти ще се настроиш за късно взимане и бързо ще свикнеш с мисълта.

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Отг. 3

# 19
  • Варна
  • Мнения: 4 295
2 пъти в седмицата,когато има английски го взимаме след 17.30ч.,а в другите дни между 17 и 17.30ч.,баща му работи до 17ч. В яслата ги взимат много рано децата и сега напролет,когато пусна малкия ще гледам до 17ч.да съм го взела.Но големия се кефи като закъсняваме,защото си играе в сборната група с други деца и му е интересно. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 2 241
И ние сме от "късните", приключвам работа в 17,30 ч. и просто няма начин да го взема преди 18,00 ч., най-много в без 5, ако си счупя краката да бързам Simple Smile

Почти винаги е последен обаче и аз все се чудя как успяват другите родители newsm78

За щастие той няма нищо против или поне не си казва, но и да има - трудно мога да направя нещо. Баща му работи до по-късно, а аз съм с магнитна карта, я съм излязла по-рано, я ми хвръкнала главата. Simple Smile

# 21
  • Мнения: 8 769
Вземам Кейти от яслата между 16-16:30 ч. Но с голямото уточнение, че не работя в момента. И ми е удобен този час.
Забелязах обаче, че повечето родители идват по него време да си вземат децата. Веднъж отидох да я прибера в 17ч. Беше последна, заедно с нас си тръгнаха и лелките. Shocked
Другото, което забелязах, е, че почти всички деца биват вземани от родител, не баба/дядо. Което ме учуди - или са безработни повечето, или имат егати работното време? #Crazy
При всички случаи ще изпадна в чуденката на Ню и други работещи поне до 18ч. майки, когато (ако) тръгна на работа... Tired ooooh!
Неприятно е детенцето ти да стои самичко. После започват да питат защо ме вземаш последна, защо другите майки и татковци могат а ти не... Cry

# 22
  • Мнения: 967
Ходи на ясла близо до работата ми. Работя до 17:00 и в 17:10 вече съм в яслата. обикновено доста майки всемат децата си по същото време - явно и те работят в района до 17.00ч. Ако яслата беше обаче близо д овкъщи щях а успявам най-рано 17:40 и сигурно щяхмеда сме от последните, така че мисля, че нашия вариант е по-добърия. Вярно, че като го взема после пътуваме 40мин в задръстванията с колата, но поне детето е спокойно, че мама го е взела и не се тревожи да чака в яслата. Все пак ако се наложи да го взимаме по-късно лелките ще се наложи да чакат - нали им е работн време

# 23
  • Мнения: 5 647
Всеки път е различно. Зависи от това кога приключа работа.

# 24
  • Мнения: 983
 Ами тъй като аз по цял ден съм с малката, татито като свърши работа в 5 и отива да вземе баткото.Той винаги иска по-рано да си тръгва, но..... Cry

# 25
  • София
  • Мнения: 3 679
Към 17:30 я взимам и почти винаги е последна.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 434
Първата година го вземах рано около 16.30, но защото много плачеше, а сега към 17.30, да си изразходи енергията в игри с децата, а не в къщи пред РС-то да стои. Вземала съм го и в 18.30 но и тогава не е бил последен. Мисля, че задължение на госпожите е да стоят до края на работния си ден, а не да правят "муцки" ако го вземеш последен.

# 27
  • Мнения: 1 033
Вземаме Габи между 17.30 и 18.15 часа. Градината е с работно време до 19, но има дежурна група от 18 до 19 часа. В момента, тъй като съм си вкъщи, имам възможност да я вземам по-рано, но тя иска да си доиграва:) - и затова  я оставяме оптимално дълго в детската градина . Не остава сама - повечето родители са работещи и сигурно нямат кого да ангажират и си вземат децата около 18 часа.

# 28
  • Мнения: 581
И на мен винаги ми е било чудно как работещите родители успяват с ранното прибиране на децата си  Thinking Даже също се канех да пускам подобна тема  Wink
Синът ми още не е започнал ясла, но до няколко месеца и това би трябвало да стане. Проблемът е там, че и двамата с мъжа ми работим в центъра до 17.30ч., с магнитни карти сме, нямаме кола, а живеем в 'Младост'   - страшна комбинация   Mr. Green
А - и не на последно място - нямаме баби, лели  и прочие роднини под ръка! В най-добрия случай можем да сме в 'Младост' към 18.30 - 18.40ч. Уж и на нашата ясла работното време е до 19ч., но съм виждала и преди 18 да я заключват като се разхождахме лятото.
Вероятно ние ще сме все последни  Confused

# 29
  • Букурещ
  • Мнения: 7 836
Не всички дет.заведения работят до 19ч.
Детската градина, която посещава Ади работи точно до 18ч30.
Взимам я между 17 - 17ч30.
Но не рядко я взимам също около 18ч15, тоест 15 мин преди края на раб. им ден.

Общи условия

Активация на акаунт