МАЙчето красиво с бели зъбки ,учи се да прави първи стъпки.

  • 68 122
  • 742
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 116
Здравейте  Hug
   Откакто тръгнах на работа не ми остава време за интернет. Ние сме добре, но изкарахме всички някакъв гаден вирус. Деси ходи на ясла, но и често е с хрема и остава при баба си. Миналия месец май има само 10 присъствени дни. Станала е доста "опака" - плаче и се тръшка и за най-малкото нещо. Постоянно е "лепната" за мен, когато сме си вкъщи. Иска всичко да върши сама - обличане, хранене, ходене на гърне. Едва успявам да я убедя да и измия зъбите (и тях търка сама).

Вие как сте? Здрави ли са малките палавници?

# 706
  • Мнения: 814
Привет.Светли е добре,и той е голям инат и глезьйо,на ясла не ходи и не мислим да го пускаме скоро.Решили сме да си го гледаме поне до три годинки,пък живи и здрави за напред ще го мислим.Кание,Мон,Ел Ем,Съншайн,Нинанка,СГГ, и другите как сте,добре ли са мъниците?Хайде драскайте по някой ред.

# 707
  • Мнения: 5 719
Здравейте и от нас Hug
И при нас е все едно и също, гледаме се, ядосваме се, дразним се и много се обичаме Laughing
Все още си го гледам и мисля да тръгне на градина след като навърши 3, но ще му е много трудно тъй като го гледам само аз и е като залепен за мен.
И да ви се похваля преди два дни се дипломирах и съм много щастлива, защото наистина беше много трудно бебе и учене, но с много труд успях! newsm44

 Hug Hug Hug

# 708
  • Мнения: 814
Съншайн честито дипломиране bouquet.Светли вече напредва с говоренето,повтаря всичко,но още не прави изричения с повече от две думи.Продължава да ходи на логопед.Иначе е много палав и все си реве за нещо.Още е с памперс и биберона,бибата я ползва само за спане,с гърнето е скаран,знае какво се прави в него,но не иска.

# 709
  • Мнения: 116
Šunšhine, честито дипломиране!  bouquet newsm10

# 710
  • у дома
  • Мнения: 258
Привет момичета, да се отчета и аз.
Първо, честито дипломиране на Съншайн - много успехи и парички с дипломата да има Simple Smile
Никакво време не ми остава, затова не успявам да стигна дотук. Тръгнахме на ясла от 15 септември, но вече за втори път боледуваме и се налага да го гледам, щото няма баби и дядовци наоколо да помагат. Тоест, взимам и болнични и направо е ад, щото пък въпреки това работя и вкъщи, че иначе изоставам... Едно такова.
Иначе гърнето го научихме, но сега като сме болни, не мина ден без поне едно опишкване. Направо  #Crazy #Crazy Дано сме здрави за другата седмица, че и не мога да отсъствам повече.
А с говоренето зле - не говорим, та ако ще. Много добре ме разбира хитрецът, обаче само тата, мама и дай-да. И точка. Светли, вие откога ходите на логопед? Не е ли рано? Тук в яслата споменаха, че докъм 3 г. ако е така - тогава да водя. Но може би трябва да се позапозная навреме с нещата, така че ще ми е полезно да споделиш нещо (ако е удобно).
И така нас ни чака долекуващ се уикенд. Нищо че сме на антибиотик 5ти ден, днес взехме да кихаме и текнаха секрети... Направооооооооооо.
Хайде да не ви отегчавам повече.
Хубава вечер и уикенд.
А кой ще прави новата темичка?

# 711
  • Мнения: 814
Привет bouquetЕлЕм,на логопед ходим от както стана на година и осем месеца,но преди логопеда посетихме психолог,УНГ,изследвахме слух.И се оказа,че нямаме проблем,но при логопеда повече се работи за развиване на концентрацията на тази възраст.аз не мисля,че е рано ,и на мен ми казваха да чакам до 3 годинки,но Светли не говореше нищо.Също тъка психолога ни препоръча да му даваме да пие Ескимо Кидс сироп,и откакто го пие има голямо подобрение.Вече повтаря всичко,изречения не прави,но думи казва,разбира всичко,познава буквите и цифрите и цветовете,но определено с говоренето изостава от децата които познавам на неговата възраст.Думите които казва правило са,новините,мама,тати,деди,върти,кола,гума,манджа,кака,баба,глава,ръка,вода,море,торта.Друго всичко повтаря,но не го казва правилно.

# 712
  • у дома
  • Мнения: 258
Благодаря за информацията, Светли. Ние разбираме всичко, но не желае да реагира и си прави каквото знае. Но ще тръгнем през унг най-вероятно. Не знам дали да се притеснявам за непроговарянето, щото и племенникът ми беше така до 2,5 г. и изведнъж като тръгна на яслата след това сега устата му не се затваря. Но като правя сравнение той беше по-осеферен някак, а ние сме си едни разсеяни ли, отнесени ли..не зная как да кажа. Това разбира се не важи за това, което той си реше самостоятелно. Отива и си прави всичко по учебник. А психолог защо? Ако не ти се пише тук, може на лични. Благодаря ти отново.

# 713
  • Мнения: 814
Ами на психолог ни прати педито,а за това,че разбира,а си прави каквото иска и все едно не те чува какво говориш го има и при нас,но това е от възрастта.По принцип първо се ходи на психолог после на логопед.Говори първо с педито,да те насочи към специалист,но щом ходи на ясла има голяма вероятност да проговори като контактува с деца.Светли не ходи на ясла,само с нас си контактува и 2-3 пити в седмицата ходи в детски кът.Аз съм му забранила телевизор,таблет,комп.,по препоръка на психолога,защото от тези неща му се сервира информация на готова,и не му е нужно да се тормози да говори.Дано да проговорите,има деца които до 3 годинки не говорят и после от раз се отпускат,но щом разбира всичко няма проблем. bouquet

# 714
  • у дома
  • Мнения: 258
Много, много благодаря, Светли. Ние тръгнахме наскоро на ясла. Преди това малко го гледа баба му (а тя не говори български), а още преди това баща му и то доста голям период от няколко месеца. Та комуникацията не е била много на ниво, изключително таблет и бейби тв са били заниманията. Но поне това махнах преди 3-4 месеца тотално. Ще говоря с педиатърката да видим какво ще каже и тя. Хубава вечер на вас и спокойна да е Simple Smile

П.п. Този сироп Ескимо мога ли без назначение да го давам или трябва задължително да консултирам и да е предписан?

# 715
  • Мнения: 814
ЕлЕм,според мен няма проблем да го даваш,но за твое успокоение може да се допитащ до педито.Ето го сиропа http://www.pharmalife.bg/product/373/eskimo-kids-sirop-105ml-eskimo-kids.html.Прочети листовката и си прецени. bouquet

# 716
  • Мнения: 814
МАЙчета как сте? bouquet

# 717
  • Мнения: 911
Привет, МАЙчета ...
Добре сме, Светли ходи на ясла /отива и се връща с  Simple Smile/, а мама и тати на работа. Често е болен  Sad, предлагат оперативно махане на третата сливица на пролет или есента следваща година.
Говори, пее, лудее ...
Днес сме на РД и ще е голям купон.

Време е да я изпишем тази тема и да започнем една коледна. МАЙчета пишете.

Лек ден!

# 718
  • Мнения: 843
Здравейте и от мен. И Гого ходи на ясла, а ние с баща му на работа. Беше се задържал да не боледува. Близо 2 месеца нямаше проблеми и от сряда е с хрема. Не е нещо сериозно и се гледаха с баба си. И той говори много, пее, казва кратки стихчета. Не всички думи са разбираеми, но поне опитва.
Чакаме и другите да се включат  Hug

# 719
  • Мнения: 814
Привет bouquetнаистина е време да пуснем нова тема,и то за Коледа.Ами ако има желаещи да я направят аз не знам как.Вече откарваме към 49 страница,мисля,че няма проблем.

Общи условия

Активация на акаунт