"Ботев е идиот"

  • 12 133
  • 331
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 336
Не знам за партийната линия, но казах правилно, защото:
Правилно е да наричаш Ботев герой, а не да го плюеш и наричаш идиот и то ПУБЛИЧНО !!!
Различаването на ПРАВИЛНО и ГРЕШНО, на ДОБРО и ЗЛО идва от ценностната система - част от нея е УВАЖЕНИЕТО ! Както днес е написал това, утре ще реши, че правилно е да псува и майка си, защото така е решил и това му е личното мислене....
Абе, на вас много ви харесва заглавието - явно сте съгласни със заглавието и сте му големи фенове! Сигурно обичате и вас да ви псуват до девето коляно, че и чак до хан Аспарух!
LifeIsBeautiful, тук не мога да се съглася с теб... Не трябва да се приема нещо за ПРАВИЛНО само защото е спуснато по "партийна линия". Ние трябва да научим децата си да ценят качествени неща и да имат ценности. А не кое е правилно и кое - не. Успеем ли, те сами ще го различат.
Не успеем ли, тогава произвеждаме "папагали"... Confused

# 76
  • Мнения: 817
Не знам кое е спуснато по Партийна линия  и защо все мешате партиите????
Ценностната система няма Партия! Нормалната ценностна система е съвкупността от добродетели, една, от които казах е УВАЖЕНИЕТО !!! Който има нормална ценностна система, той ще успее да различи ДОБРОТО от ЗЛОТО!

# 77
  • Под липата
  • Мнения: 620
 Всички сме запаметявали като папагали в училище, не е ли така? Повечето от нас и пионери са били, и комсомолци. На пионерски събрания не сте ли ходили, на комсомолски?  Не сте ли гласували под строй, не сте ли ''рецитирали'' доклади пред дружинните съвети? А? Това направили ви немислещи и неразсъждаващи същества? Форумът опровергава това твърдение  Simple Smile
  Но е истина, че това е модел, който ТРЯБВА да се промени. Факт! ( имам предвид, сегашният модел по който учат децата и по който повечето от нас са учили )
 Друг факт е, че който може и иска да мисли, го прави, независимо от образователната система. Прекалено внимание и значение му предадохме на тъпия клип. А, че той е тъп, това е ясно!

# 78
  • Мнения: 336
E да де... уважение... Ама трябва да се обясни ЗАЩО да се уважава някой, а не да се спуска като директива!

Raffaella, за съжаление форумът не е представителна извадка. Понякога имам силни съмнения относно способността за мислене!!!

# 79
  • Мнения: 3 784
Пак да питам възмутените:
ако трябва да избирате между това момче и неонацистките малоумници, които размахват плакати с името на Ботев и се кълнат в него... кого ще изберете? Или, казано с помпозните думи, с които обикновено се водят такива разговори - на кой от тях бихте поверили бъдещето на България?


Защо трябва да избирам между тези две групи, които си приличат ужасно много - някой им е казал какво да мислят? Аз се радвам на младите хора, които умеят да мислят сами и да работят за бъдещето, което искат. Ама с действия, не с грачене. Има И такива. По личните ми наблюдения - немалко. За щастие.

Така е, Ники. Но за да тъгнеш по правилния път не изключва преди това да си имал и своите периоди на отрицание, на чуденки, на лутане. Едни зачеркват всичко, стягат куфара и теглят една майна, други се депресират, почват наркотици и саморазрушение. Трети успяват да намерят своите отговори, своите истини, които да ги движат напред. Винаги е било така и винаги ще бъде. И винаги е по-лесно, на тази деликатна възраст, когато имаш коректив пред себе си. Дали ще са книгите, или някоя личност, която уважаваш, учители, родители, приятели. Някой, който ще те насочи да намериш пътя в лутането.

Точно това казвам и аз, Жаве - в такъв "чуплив" период за децата е по-добре да имат вяра, да имат коректив и човек, когото да уважават. Това е много по-смислено от постоянното повтаряне "зле е, зле". Но е артистично и бунтарско някак да припееш колко е зле, другото е една такава... досада и несензация.

Десет есета ще напишем в тая тема - ето и Вазов дойде.
Но аз това виждам във филмчето. Апел към учителката /очевидно уважавана и обичана/ с въпросното съчинение - Моля, кажете ми, че не съм прав и защо не съм прав. И клишета насреща. Ти говориш за някаква национална политика, що ли ... нека, нямам против. Ама тук говорим за филмче, направено от тийнейджър и задаващо неговите въпроси.

Не, изобщо не говоря за политика - говоря за личния избор и личните действия. Ако искаш  Laughing, погледни пак постовете ми в темата.

А до този пост говорех предимно за филмчето - наистина всички виждаме различни неща в него, както отбеляза и друга съфорумка преди малко.   Peace

Последна редакция: нд, 02 фев 2014, 02:23 от Nickkie

# 80
  • София
  • Мнения: 3 824
Всички сме запаметявали като папагали в училище, не е ли така? Повечето от нас и пионери са били, и комсомолци. На пионерски събрания не сте ли ходили, на комсомолски?  Не сте ли гласували под строй, не сте ли ''рецитирали'' доклади пред дружинните съвети? А? Това направили ви немислещи и неразсъждаващи същества? Форумът опровергава това твърдение  Simple Smile
  Но е истина, че това е модел, който ТРЯБВА да се промени. Факт!

Raffaella, това че хората тук си мислят, че мислят самостоятелно, а не повтарят набити лозунги и клишета, не означава, че наистина е така.

На мен за малко ми се размина комсола - не съм правила нищо от гореизброеното. Не съм ходила на пионерски събрания. Не съм рецатирала глупости, предпочитах тройки Simple Smile

# 81
  • Под липата
  • Мнения: 620
E да де... уважение... Ама трябва да се обясни ЗАЩО да се уважава някой, а не да се спуска като директива!
 Моето уважение не се появи в училище. В училище правихме анализ на стихотворенията ''Майце си'', ''Моята молитва'' и ''Стефан Караджа'' До там стигна в училище знанието ми за Ботев. По късно, с моята майка и дядо ми сме говорили и за Ботев и Левски, четох допълнително. Нека не чакаме само на учителите и училището.

# 82
  • Мнения: 11 288
Ботев се учи доста преди това - в началното училище, по тогавашния предмет "родинознание", с писмото си за Левски (как живеят в букурещката воденица), по-късно по история като част от националноосвободителното движение. И т.н.

Абе...
Още преди 60 и повече години Боян Пенев (google it) в своята студия за Христо Ботев е казал: "На никой български поет името не е споменувано тъй често и тъй напразно, както името на Ботева". Това е първото изречение. Смятайте.

Но, разбира се, по-лесно е да се говори с удивителни знаци и конспиративни нелепости.

# 83
  • Мнения: 336
E да де... уважение... Ама трябва да се обясни ЗАЩО да се уважава някой, а не да се спуска като директива!
 Моето уважение не се появи в училище. В училище правихме анализ на стихотворенията ''Майце си'', ''Моята молитва'' и ''Стефан Караджа'' До там стигна в училище знанието ми за Ботев. По късно, с моята майка и дядо ми сме говорили и за Ботев и Левски, четох допълнително. Нека не чакаме само на учителите и училището.
Не съм казвала, че училището трябва да свърши тази работа... Всичко започва в семейството. Училището само допълва!

# 84
  • Под липата
  • Мнения: 620


Raffaella, това че хората тук си мислят, че мислят самостоятелно, а не повтарят набити лозунги и клишета, не означава, че наистина е така.

На мен за малко ми се размина комсола - не съм правила нищо от гореизброеното. Не съм ходила на пионерски събрания. Не съм рецатирала глупости, предпочитах тройки Simple Smile


Ами, честно казано не виждам такива хора,които да са с набити в главите лозунги, поне не много.
 Комсомолът и аз го пропуснах, но бях пионер и съм изпадала в отчаяние, когато мине, не мине седмица и се организираха някакви пионерски дрън-дрънканици в ''Актовата зала'' на у-ще  Tired
 До скоро помнех цели фрази от докладите, които неизменно ни се четяха и, в които тези фрази неотстъпно присъстваха - как пионерът бил длъжен, па партията,па социалистическата младеж и  т.н. Зомбираха ни до смърт! Пък и не само в Актовата зала... Часовете по литература винаги ще ги помня с това, че ако не повторехме буква по буква и запетая по запетая анализите на Пантелей Зарев, литераторката пишеше двойки. И какво от това? Аз и без това прочитах повечето от задължителната литература мнооого по късно и вече осъзнато.
 

# 85
  • Под липата
  • Мнения: 620

 "На никой български поет името не е споменувано тъй често и тъй напразно, както името на Ботева". Това е първото изречение. Смятайте.



Аха! Именно!

Цитат
Но, разбира се, по-лесно е да се говори с удивителни знаци и конспиративни нелепости.

 Кво речИ?   newsm78

# 86
  • Мнения: 11 288
Но, разбира се, по-лесно е да се говори с удивителни знаци и конспиративни нелепости.
Кво речИ?   newsm78
Нещо за ЕС, циганска държава и да хващаш вяра на долна малотиражка за обяви...
А с удивителните на всяка дума е друга потребителка (всъщност са повече, една е в тази тема само).

# 87
  • София
  • Мнения: 3 824


Raffaella, това че хората тук си мислят, че мислят самостоятелно, а не повтарят набити лозунги и клишета, не означава, че наистина е така.

На мен за малко ми се размина комсола - не съм правила нищо от гореизброеното. Не съм ходила на пионерски събрания. Не съм рецатирала глупости, предпочитах тройки Simple Smile


Ами, честно казано не виждам такива хора,които да са с набити в главите лозунги, поне не много.
 Комсомолът и аз го пропуснах, но бях пионер и съм изпадала в отчаяние, когато мине, не мине седмица и се организираха някакви пионерски дрън-дрънканици в ''Актовата зала'' на у-ще  Tired
 До скоро помнех цели фрази от докладите, които неизменно ни се четяха и, в които тези фрази неотстъпно присъстваха - как пионерът бил длъжен, па партията,па социалистическата младеж и  т.н. Зомбираха ни до смърт! Пък и не само в Актовата зала... Часовете по литература винаги ще ги помня с това, че ако не повторехме буква по буква и запетая по запетая анализите на Пантелей Зарев, литераторката пишеше двойки. И какво от това? Аз и без това прочитах повечето от задължителната литература мнооого по късно и вече осъзнато.
 

Това как да го разбирам - че всичко е наред, щом ние сме оцеляли, значи и децата ни ще станат интелигентни хора? И няма значение на какво и как ги учат в училище.
Не съм съгласна. Ние нямаме вазможност да преценим как ни е ощетила, тъй като досега сме били свидетели и потърпевши само на нашата образователна система.

# 88
  • Мнения: 336
Ами, честно казано не виждам такива хора,които да са с набити в главите лозунги, поне не много.
О, да... Хич... "Държавата трябва да ми намери работа", "Няма да плащам данъци, ама държавата е длъжна да осигури добро образование; здравеопазване; пътища", "Абе нали ми увеличиха майчинските, е вярно със заем, ама... Това са ми памперсите!"

# 89
  • Под липата
  • Мнения: 620
Нещо за ЕС, циганска държава и да хващаш вяра на долна малотиражка за обяви...
А с удивителните на всяка дума е друга потребителка (всъщност са повече, една е в тази тема само).

 Конспиративните нелепости не са толкова конспиративни, а пък нелепости съвсем не са. Ако пожелаеш да се огледаш, може и сама да видиш, без да е нужно да четеш статии.
Аз на статии не вярвам, вярвам на очите си и на един професор от БАН. До колко искат да правят държава на наша територия е все още теория и хипотеза, но това, че сме на път да станем малцинство в собствената си държава, си е напълно реално. Опровергай ме с факти, ако искаш.
А, че нещата са свързани и че няма отделни детайли на този свят, не е нужно да споменавам, нали?

Статията беше само начин да се акцентира върху проблема.  

Общи условия

Активация на акаунт