Да попитам нещо за коларголовите капки...

  • 4 497
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 505
Аз винаги съм си го приготвяла сама.Към сухото в-во се прибавят 20мл дестилирана вода (2 ампули),но мацките от аптеката са ми казвали,че може вместо дестилирана,да се сложи преварена чешмяна (не минерална или извотна!) вода,защото двете ампупи струват 4 или 6 (на помна точно) лева.
Като ги взема от аптеката направени струват около 2.5 -3 лева готови -как само ампулата 4-6 #Crazy newsm78

Двете ампули заедно-имам спомен,че такава сума ми каза мацката от аптеката,но не съм абсолютно сигурна (както съм и написала).А досега не ми се е случвало да купувам само Коларгол,вземам и други лекарства и сумата е обща.

# 16
  • Мнения: 399
Извинявам се че се намесвам в темата, но наистина ли срока им на годност е само 7 дена?  Когато ми приготвяха тези капки, аптекарката каза, че ако седят на тъмно - няма проблем и че като почне да побелява стъклото, просто капките стават по-слаби. newsm78

# 17
  • Мнения: 160
Sis, на мен аптекарката ми каза, че след като се разтворят могат да се ползват до 7 дни и на осмия ден сутринта на дъното на шишенцето имаше утайка, а течността отгоре беше по-бистра. Аз много се бях издразнила, че лекарствен продукт се продава без указания за ползване, състав и срок на годност.

# 18
  • Мнения: 8 505
Извинявам се че се намесвам в темата, но наистина ли срока им на годност е само 7 дена?  Когато ми приготвяха тези капки, аптекарката каза, че ако седят на тъмно - няма проблем и че като почне да побелява стъклото, просто капките стават по-слаби. newsm78

Да,7 дни.Това е така,защото нямат стабилизатор.Затова и се приготвят непосредствено преди употреба.

# 19
  • Мнения: 1 564
Аз съм го взимала винаги в две отделни състояния - адното е прахообразно, другото е ампула стерилна вода и ги смесвам.
--------------------------------------------------------------------------------------------
Sis, на мен аптекарката ми каза, че след като се разтворят могат да се ползват до 7 дни
--------------------------------------------------------------------------------------------


На мен така ми каза педито.

# 20
  • Хасково
  • Мнения: 726
повечето аптеки нямат лаборатории и за да не връшат пациенти приготвят алтернартивно капките- прахът се смесва с дестилирана вода, като количеството зависи от необходимия процент. бих те посъветвала по принцип да не ползваш приготвени по този начин капки, защото има опасност дда осране неразтворено кристалче, което да разрани носмната лигавица
истинските коларголови капки се приготвят доста сложно- отнема време и понеже са нетрайни - до 7 дни- колегите рядко ги правят както трябва

# 21
  • Мнения: 1 883
И на нас винаги са го приготвяли в аптеката
И на нас също.
Исках само да добавя ,че няма по ефикасни капки от Коларгола , въпреки , мама и на мен ми  е слагала преди 30 г .Много цапат ,но са СУПЕР Grinning Grinning

# 22
  • Мнения: 35 968
и аз не съм ги правила сама
някой го е домързяло  Naughty

# 23
  • Мнения: 138
Не мисля че трябва да е с чешмяна вода превари малко водичка и ги смеси и на нас винаги са ни ги приготвяли в аптеката

# 24
  • Мнения: 2 381
И на мен ми ги приготвиха в аптеката и ми казаха, че са годни 7 дена.

# 25
  • Мнения: 8 505
и аз не съм ги правила сама
някой го е домързяло  Naughty

О,аз умишлено държа да си ги приготвям сама.Отначало мацките в аптеката ме питаха дали желая да ми ги приготвят,вече не ме питат,защото знаят отговора ми.

# 26
  • в баира
  • Мнения: 861
Аз ги купувам готови за употреба и с годност от 10 дни. При хрема слагам първо Ксилометазолин за разширяване на кръвоносните съдове и след 10 мин. слагам Коларгола.Така се подсушава нослето. Това го повтарям през 2 - 3 часа.

Общи условия

Активация на акаунт