Сняг навън вали ОКТОМВРИйче зимен сън не спи

  • 57 302
  • 755
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 100
Ние пък акаме всеки ден.  Stuck Out Tongue Рядко да пропусне.
За периода на отрицание, не съм забелязала такова нещо.

# 721
  • Мнения: 6 611
И Катрин ака всеки ден (понякога и по два пъти).  Laughing
Засега не казва "не", при нея всичко е "да".  Mr. Green Аз казвам "не пипай там", тя казва "да", "искаш ли вода/ солета", пак е "да".
Днес в парка видяхме катеричка. Катрин много се радва, дори един мъж спря и той да види какво толкова гледаме на дървото.  Laughing
На мен пък ми е приятно да я кърмя. Но пък от ДЯ тя придоби режим (към който и аз се придържам) и си иска само сутрин, вечер и през нощта.  Grinning

# 722
  • Мнения: 61
За акането - до януари месец имахме доста често проблеми - акото му беше много гъсто и пропускаше по 2, а някой път и по 3 дни  (а като беше бебе и 7 дена пропусна веднъж  Shocked , беше ужас). Даже ЛЛ предписа Лактулоза да пие един месец (уж не се привиквало) - заради гъстото ако. Успях да дам макс. 2-3 дена, но се разболя и пи АБ, от който акаше по 2-3 пъти на ден рядко - и оттогава се пооправиха нещата. Сега вече да пропусне най-много ден (пу-пу - да не го объркам)  Simple Smile
Иначе преди сме давали сок от круша, сушени сини сливи, горе-долу през ден на закуска овесени ядки, но понякога нищо не помагаше...  Sad Също бях намалила до минимум солети, бисквити... Иначе ЛЛ беше казала, че киселото мляко запича и да давам прясно мляко да пие, но реших да отложа захранването за малко по-натам и още не съм дала...

За Не-то - и Иван е същия.
 - Искаш ли да ядеш? - "Не" и в същото време отваря устата и др. подобни...
Аз си мисля, че понякога иска да каже "Да", но ги бърка двата щата и като го усетя му казвам:
- Кажи да - и той повтаря Simple Smile А понякога като му кажа: Кажи как се казваш - "Не", кажи ... - и отговорът пак е "Не".
А да не говоря за тръшкането - като си науми, че иска нещо и не му разреша и се започва едно тръшкане...

# 723
  • Мнения: 1 359
Mylkafdjil всеки ден  Peace

_edna_maika към лактулозата наистина няма привикване. Дани имаше проблеми като беше на 4 месеца ( изцяло на кърма) започна да пропуска по 4-6 дни . Наложи се да й давам, сигурно около 2 месеца пиеше с малки паузи. И от началото на захранването нещата се промениха и нито веднъж не ми се е налагало да давам. Та... от личен опит казвам, че е без привикване  Peace  От нашия опит съм на мнение, че е по-добре 2-3 дози сироп пред това да се мъчи малката. Състава й в крайна сметка е вид захар..

Днес направихме голяма разходка. Във Варна гостува регатата Тол Шипс и слизахме на пристанището да разглеждаме кораби. Качихме я на някой друг, снимахме се, гледахме птиците и вълните. Сега спи изморена , а аз спокойно си сърбам бялото вино  Laughing

# 724
  • Мнения: 168
Благодаря за съветите за банята, ще опитам в следващите дни, дано има ефект. къпем я във ваничка, винаги с играчки, аз я пълня предварително, баща ѝ я съблича и ми я носи. Досега не е имало проблеми, не е падала, не се е удряла. Давам душ слушалка, давам каквото иска, ама не. Птиците, ние се къпем 2 пъти седмично  Laughing и сега едвам успявам косата и веднъж седмично да измия, не дава и така пищи и реве за баща си, че ми дожалява чак. Дано е временно. Утре ще взема бебето да къпем, да видим дали ще успея.
Птиците дано Бузан се оправя бързо и вече да е здравичък Hug
Светле, за кърменето съм в същата драма като теб, останаха ми сутрин, вечер и нощем. Още може би самата аз не съм готова за това, защото все отлагам, а и на мен ми се иска да я отбия.
Имам обаче голям успех - махнахме биберона залъгалка! Ура!
За акането - ака все ден по веднъж най-малко. Напоследък даже и по 2-3 пъти, особено като яде домати, ягоди и др.подобни.
Сиана говори доста и думите "Да" и "Не" ги употребява съвсем на място. Даже всеки ден си водим разговори. Докато я водя към парка я питам - искаш ли на люлките, а тя "ДА" и в този дух. Вечер като се прибера я питам - Слуша ли баба - да, папка ли - да, игра ли си с децата - да. Ама кат оя питам искаш ли да се къпеш - НЕ и се крие зад баща си.  Laughing
Лека нощ, че много писах май!
Всички да са здрави!

# 725
  • Мнения: 747
Не  съм ви чела от миналата тема, много съм пропуснала със сигурност, успях да изчета само последната страничка и ще се включа по нея
За акането - сега, да чукна на дърво ака всеки ден. Имахме ужасен период с няколкомесечни перипети със запек. Нещата се оправиха с хомеопатия за три месеца и му се нормализира изхождането. Аз знам, че Лактулозата въпреки твърденията води до привикване, но съм давала, защото бях много отчаяна с нашия запек. Баща ми покрай Боби започна да пие Лактулоза, но ако не пие от нея и ...чака от умрял писмо, дет се вика.

За кърменето - още кърмя на поискване, не ми се иска да спирам, май съм се пристрастила аз и мен ще трябва да отбиват, не дечко  Laughing Наскоро си счупих ръката и работата отиваше към операция, затова предупредих ортопеда, че още кърмя. Той ме пита на колко е детето и аз казах година и малко, защото ме беше срам да кажа, че е на година и  половина след реакцията му, че още е кърмаче  Crazy

Не говорим, само откъслячни думи. Имитира много животни как казват, как подскачат и прочее, разбира какво му казвам, но не отговаря на въпросите ми с думи. Е, ще дойде и този момент все някога

# 726
  • Мнения: 168
Момичета, за да довръшим темата, не искам да спамя, ама вчера ми гръмна пералнята и ужас #2gunfire
Трябва спешно да взема нова, защото вече се заривам  с пране, приемам всякакви съвети, че няма време за много обиколки, нито пък със Сиана може да огледа човек Grinning Така че, ако скоро сте купували моля дайте акъл, щото съм много зле, пералнята ми беше на 10 години, а то вече толкова нови модели, че ми се зави свят. #Crazy

# 727
  • София
  • Мнения: 3 789
Моето лично мнение за пералните: колкото е проста, толкова е по-стабилна. Старата имаше 3 програми и се оправях идеално с нея. Сегашната е "Самсунг" (на 2 години), пак е възможно най-опростената. Единствено държах да имам кратка програма, програма за детско пране и заключване от деца. От наличните 10 програми ползвам само две - за нашето пране и за на Зари.

Също така не бих си взела пералня с прекалено сложен/ сензорен дисплей - предпочитам врътки (но моята не е такава, за съжаление), защото развали ли се - край, няма оправяне. Да не говорим, че ако блокира (а често се случва), не можеш да се ориентираш изобщо за какво става въпрос и какво трябва да натиснеш. Разните там отложени пранета, допълнителни изплаквания и тем подобни също са абсолютно излишни, не се ползват всеки ден, на мен поне досега не ми се е налагало никога.

Също така не бих купила пералня със сушилня - или сушилнята отделно, или никаква  Simple Smile

Гледай да има и ниски обороти (поне 400), защото повечето сега са с високи до 1000, а на 800 оборота изваждаш не дрехи, а нещо невъобразимо намачкано, което след това няма оправяне.

Друго не се сещам в момента.  

# 728
  • Мнения: 168
Деси, мерси   bouquet утре ще ходим отново на лов, стискайте палци!

# 729
  • Мнения: 100
Ей, темата е към края си, ура!   Laughing
Аз искам да попитам: на Фустичка ли трябва да изпращам нова снимка за колажа или ще си караме със старите? Simple Smile

# 730
  • Мнения: 353
Момичета здравейте  Hug Hug Hug Да ви питам как се справяте с гърнето. Дани въобще не иска да седне а само го хвърля. Как ще  го науча да си върши работата там...не зная  newsm78 . Бабите все викат,че закъснявам с гърнето и докога ще се занимавам с памперси....

# 731
  • София
  • Мнения: 3 789
Момичета здравейте  Hug Hug Hug Да ви питам как се справяте с гърнето. Дани въобще не иска да седне а само го хвърля. Как ще  го науча да си върши работата там...не зная  newsm78 . Бабите все викат,че закъснявам с гърнето и докога ще се занимавам с памперси....

Ти да си виждала някой голям човек все още да си върши работата в памперс?  Wink Ще се научат, няма къде да ходят. Бабите хич не ги слушай, ръководи се по детето и твоите усещания.

Аз дори не съм почвала да го уча, определено не проявява никакво желание, затова и не настоявам. А и всъщност ще го уча направо на тоалетната чиния, само да стане малко по-топло. Така че при нас въпросът с гърнето не е на дневен ред  Peace

# 732
  • Мнения: 295
късметче аз преди около месец смених пералнята. По същия начин един ден просто не тръгна и понеже беше вече на 11 години решихме че ще я сменяме. Понеже много си харесвах старата и ми беше много криво и отидохме в магазина и взехме и взехме един самсунг. Не го избирах много, но пък се оказа много сполучлива. Пере добре, доволна съм. Мисля че е този модел или нещо подобно http://www.emag.bg/peralnja-slim-samsung-eco-bubble-1200-rpm-6-k … w2w/pd/EMJBNBBBM/ Моето изискване за пералнята е да има големи обороти на центрофугата, аз пера на 1000 или 1200 оборота и никога дрехите ми не са били намачкани. Тази също не мачка дрехите. За сега е сполучлива покупка.
tinna_st аз бях махнала памперса през деня и Мишо ходеше само на гърне. След злощастния ми опит с яслите обаче отново сложихме памперса  Sad Сега малкия сяда само 4 пъти на гърне: сутрин след събуждане, на обед преди да си легне, следобед след сън и вечер преди баня. През останалото време ако го поканя да седне казва НЕ и бяга от мен. Надявам се малко по малко да се върнем към гърнето.

# 733
  • Мнения: 747
За пералните много акъли не мога да дам, имам познат, работещ в такъв магазин и той ме съветва.
За гърнето - много назад дръпнахме заради ръката ми и невъзможността да го слагам често. Сега го използва само сутрин и следобяд след сън. Започнахме преди месец-два. Миналото лято го издържах все в тоалетната, но тогава заради гадния запек отказа вече да го издържам и върнахме пампитата от есента. Сега слагах една жаба на гърнето да пишка, радвах се, гушках я, виках браво. После аз пишках уж и така за около седмица докато не го сложа и него. Така не ми отказа да сяда, защото виждаше мен и жабката. От време на време още се правя на шут и сядам, като го карам той да ми носи гърнето. Лятото ще са само по гащета, тогава вече ще можем да ги слагаме по-често, че сега трябва да събуваме панталони, памперси.....Той трябва да е с напълно махнати дрехи, не само свалени, иначе не иска

# 734
  • Мнения: 111
За гърнето-много лесно се приучва дете към втората годинка,по-лесно и бързо свикват.На едната махнах на 1.8г.,а на малката на 1.5г.но от 6 месечна започнахме с опитите, трябваше да я слагам по моя преценка,имаше и инциденти,сега сама си казва,но има и от кого да гледа. Peace . Иначе бързо се учат,когато няколко пъти им е дискомфортно от напикаванията започват да схващат как става работата. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт