Нека зима вън да вее, ЮЛСКО слънце в мама грее - Тема 7

  • 23 636
  • 740
  •   1
Отговори
# 60
  • Там някъде
  • Мнения: 122
Добро утро, момичета! Съгласна съм с MiRa^ - във форума всеки споделя, коментира и съответно всеки отбира информацията, която му е нужна. Мен например ми е супер важно да се храня здравословно по възможност без да дебелея (което не ми се получава Mr. Green) и защо все още не усещам бебо - или не мога да различа или защото съм с предна плацента.....ама нещата отиват на "да бъде или да не бъде" и не съм особено happy от този факт.
За количките - аз си показах избора (на този етап) и вече две седмици не съм го сменила  Joy
А сега за имената - за момиче си имахме готово име, измислено още преди години, но както стана ясно от предната тема на първо време ще бъда чудесна свекърва  newsm48 Та за момче ще ни е малко по-труден избора. Решили сме че няма да кръщаваме на бабите и дядовците и при нас нещата опират до имена, които ни харесва как звучат. Хем искаме да си е българско (гледаме имена на български царе и пр.), хем да можем да му казваме на галено, хем да звучи добре като презиме (моя приумица ама нали един ден татко ще става, а аз обичам да мисля в перспектива Grinning) Та засега сме се спрели на 2-3 имена, но нищо окончателно.
MiRa^ , ММ много иска да вземем кенгуру, но не знаех че не се препоръчва от ортопедите и сега леко се притесних. Ще взема да попрочета малко повечко и за тях и за слинговете и ако открия полезно инфо ще споделям.

# 61
  • Мнения: 142
Добро утро мами, и не- двийните гуми не се проблем за зимата и снега, когато количката е качествена и нито аз, нито другата майка(която ползва количката ми в момента) сме имали проблем с колелата. Аз преди да си я купя много мами разпитвах и тази беше оптимален вариант за мен

# 62
  • Мнения: 142
Mrs Raven, аз също съм с предна плацента и това няма нищо общо с активността на бебо и усета и опита на мама. Аз я усетих в 14 гс, но съм раждала преди две год.

# 63
  • Варна
  • Мнения: 913
Mrs Raven ако слинга ти се струва по-сложен, погледни ергораниците. Тук има и инфо за тях, но като цяло са доста по-скъпи от кенгуру - http://roshavo.com/oc/%D0%9D%D0%BE%D1%81%D0%B5%D0%BD%D0%B5-%D0%B … D0%B8%D1%86%D0%B8.

# 64
  • Мнения: 212
Че е рано за количките е рано, но какво пък нали само си говорим. За мен специално е много интересна тема понеже това е единственото нещо и креватче което ще си купя сама. Всичко друго ще дойде от братовчедка ми (става въпрос за по едрите покупки) та и аз постоянно гледам по сайтовете колички и даже като кажа на таткото ми се смее  Rolling Eyes  

 Друго исках да ви запитам което ме е попритеснило. Чували ли сте за тези чипове които искат да нахакат в бебетата ни.  #Crazy  Все ми се струва че България не е подготвена за такива, ама ако е? Аз не искам в бебето да има чип. Ето линк:
http://fro-spam156-/news_63310/Vsichki_novorodeni_s_chipove_ot_m … a_otvlichaniiata/

# 65
  • Мнения: 5
Добро утро  Hug
Аз вчера се качих на тавана и изрових всички дрешки от 0 до 3м, та резултата е:
Боди с дълъг ръкав - 25бр.
Боди с къс ръкав - 20 бр.
гащеризончета - 15 бр.
пижамки (тип гащеризончета и отделни) - 7бр.
ританки - 20 бр.
Връхни дрешки (жилетки,елечета,суитшърчета) - 11 бр.
Гащеризончета с къс ръкав и къси панталонки - 9 бр.
Споделям ви и един саит с детски стоки, току що го открих има от всички модели колички и всичко останало http://www.minimod.bg/
Мименце, ако искаш може да го сложиш на първа страница с още някой друг полезен сайт
Avencis ,това няма да стане, но по принцип и аз не съм съгласна  Naughty
Хубав ден  Hug

# 66
  • Мнения: 212
Ами дано, защото е супер гадно това да не е куче?!?

# 67
  • Мнения: 25
Мамите , които са от София , имам въпрос към вас  Sad Тъй като все още ми е много зле от настинката , а лекарката която ми води бременността е почивка чак до сряда , моя позната ме насочи да отида в Майчин дом в спешното за ехограф да ме прегледат.Имате ли други предложения или да следвам този план , не знам и аз какво да правя  Confused

# 68
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен!Искам да ви попитам нещо,преди две седмици лежах в Селена и ми издадоха болничен до 11 февруари,сега вчера ме приеха с кървене пак и може би ще остана отново поне три дни,та въпроса ми е в тази ситуация стария болничен може ли да се удължи от тях или сега няма да ми дадат понеже не е изтекъл още онзи? Благодаря

# 69
  • Мнения: 5
нямак как да ти издадат болничен след като не е изтекъл предния.Попитай,но най-вероятно ще те накарат на 11/12 да отидеш на преглед и тогава ще ти го подновят.
Оправяй се бързо  Hug
Ами дано, защото е супер гадно това да не е куче?!?
newsm10 четох някъде,че било с цел да се намалят отвличанията  Crazy

# 70
  • Мнения: 212
Здравейте и от мен!Искам да ви попитам нещо,преди две седмици лежах в Селена и ми издадоха болничен до 11 февруари,сега вчера ме приеха с кървене пак и може би ще остана отново поне три дни,та въпроса ми е в тази ситуация стария болничен може ли да се удължи от тях или сега няма да ми дадат понеже не е изтекъл още онзи? Благодаря

Ми те ще ти кажат защо не ги питаш нали си там Simple Smile

Оправяй се бързичко   bouquet

# 71
  • Мнения: 5
нямак как да ти издадат болничен след като не е изтекъл предния.Попитай,но най-вероятно ще те накарат на 11/12 да отидеш на преглед и тогава ще ти го подновят.
Оправяй се бързо  Hug
Ами дано, защото е супер гадно това да не е куче?!?
newsm10 четох някъде,че било с цел да се намалят отвличанията  Crazy
Благодаря!

# 72
  • Мнения: 212
нямак как да ти издадат болничен след като не е изтекъл предния.Попитай,но най-вероятно ще те накарат на 11/12 да отидеш на преглед и тогава ще ти го подновят.
Оправяй се бързо  Hug
Ами дано, защото е супер гадно това да не е куче?!?
newsm10 четох някъде,че било с цел да се намалят отвличанията  Crazy

Да ама би трябвало да е по желание а в този сайт пише че ще е задължително също попаднах на информация че ако откажеш ще срещнеш известни трудности като спиране на детските недопускане до ясли и детски градини... такива неща

# 73
  • Мнения: 256
Мама Цвети, добавих сайта на първа страница във Всичко необходимо за мама и бебе - Магазин за дестки стоки

За Слинг шаловете и ергономичните раници аз си мисля че изобщо няма да са подходящи за нашите летни бебета. Извинявайте но не искам и да си представя август месец като почнем да излизаме в 30 градусова жега да си лепна детето за мен! #Crazy

Относно чиповете аз на кучетата не съм слагала, а какво остана на детето звучи ми малко пресилено! Това не нарушава ли по някакъв начин конституцията! Те сега за едни ми ти подслушвания колко пара вдигат, а тогава ай си мръднал някъде веднага могат да те разкрият! но нищо не се знае, ще видим юли месец! newsm78

Последна редакция: пн, 03 фев 2014, 09:46 от Мимето14

# 74
  • Мнения: 5
Здравейте и от мен!Искам да ви попитам нещо,преди две седмици лежах в Селена и ми издадоха болничен до 11 февруари,сега вчера ме приеха с кървене пак и може би ще остана отново поне три дни,та въпроса ми е в тази ситуация стария болничен може ли да се удължи от тях или сега няма да ми дадат понеже не е изтекъл още онзи? Благодаря

Ми те ще ти кажат защо не ги питаш нали си там Simple Smile

Оправяй се бързичко   bouquet
Добре че ми каза,не се бях сетила да ги питам Wink))

Общи условия

Активация на акаунт