Къде е "дълбоката провинция"

  • 4 431
  • 36
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 62 595
Затворено, отдалечено място, информацията там трудно влиза и трудно излиза, хората се водят от техните си обичаи и нрави, гледат на тези извън общността като на пришълци.

# 16
# 17
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Вампи,  bouquet

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Точно в този миг (при цялото дередже на икономиката, бизнеса и политиката), цяла БГ е дълбока провинция за мен. ЗА МЕН.

# 19
  • Мнения: 1 040
За мен северозападна България си е баш дълбока провинция.

# 20
  • Мнения: 349
Вампи, разказът е наистина страхотен. Отдавна не бях чела нещо толкова истинско.

Радвам се, че разбирате смисъла на темата Simple Smile
Колкото и лошо или хубаво да е едно място, то е уникално, заради хората и заради атмосферата, която носи.

Винаги съм свързвала израза основно с манталитета на хората и точно за това пуснах темата, радвам се да видя толкова различни отговори, макар и само на две страници.

Някой спомена Шипково и Троян.

Там е и Чифлика, мое много любимо място. Място, което би могли да се превърне в прекрасно място за отдих, с чистия въздух и минералната си вода. Там има и едно заведение в типично битов стил, където обаче приготвят невероятно вкусна традиционна българска кухня.

Странно е обаче защо в БГ думата "провинция" нося някакъв негативен заряд? В другите държави съм останал с убеждение, че "провинциите" са точно онези китни, зелени и спокойни места, където времето спира. Така ли е?



# 21
  • Мнения: 8 977
Много неща е дълбоката провинция - икономика, инфраструктура, жизнен стандарт, манталитет, възпитание...

# 22
  • Мнения: 4 569
Забравените от Бога села по Родопите, дивите села из Северозапада.
Все места където се връщаш със 100 години назад - топла вода няма, тоалетната е на двора, в селото има два-три смесени магазина, улиците са безлюдни и пусти, а на центъра има само старци; училището, детската градина и близки заводи ако е имало, отдавна са затворени; младите са по градовете.

# 23
  • Мнения: 4 892

Някой спомена Шипково и Троян.

Там е и Чифлика, мое много любимо място. Място, което би могли да се превърне в прекрасно място за отдих, с чистия въздух и минералната си вода. Там има и едно заведение в типично битов стил, където обаче приготвят невероятно вкусна традиционна българска кухня.

Странно е обаче защо в БГ думата "провинция" нося някакъв негативен заряд? В другите държави съм останал с убеждение, че "провинциите" са точно онези китни, зелени и спокойни места, където времето спира. Така ли е?


Хехе, Хитър Петър Wink

Чудесен е тоя край, чудесен.

В Шипково пред ония години туризмът бе най-развит, но западна, което до някъде е добре. И Чифлик го изпревари. И Бели осъм, Орешак, Черни осъм.

Прекрасен край, прекрасна провинция  Heart Eyes

# 24
  • Sf
  • Мнения: 978
За мен дълбоката провинция е място, където времето тече бавно, всички се познават. От базовите неща има по едно - един лекар, една кръчма, един магазин. Евентуално едно училище, една градина, една църква. Развлеченията се случват по големи празници, ако изобщо.

# 25
  • Мнения: 3 371
........... цяла БГ е дълбока провинция за мен. ЗА МЕН.
и за мен. Peace
всичко извън София, е провинция, все едно колко е дълбока.





Хехе, Хитър Петър Wink

Чудесен е тоя край, чудесен.

В Шипково пред ония години туризмът бе най-развит, но западна, което до някъде е добре. И Чифлик го изпревари. И Бели осъм, Орешак, Черни осъм.

Прекрасен край, прекрасна провинция  Heart Eyes

значи да не се тръшкам толкова, че ми изгориха къщата в Шипково, викаш, а, занемарено е вече  PeaceLaughing

# 26
  • Мнения: 4 892
........... цяла БГ е дълбока провинция за мен. ЗА МЕН.
и за мен. Peace
всичко извън София, е провинция, все едно колко е дълбока.





Хехе, Хитър Петър Wink

Чудесен е тоя край, чудесен.

В Шипково пред ония години туризмът бе най-развит, но западна, което до някъде е добре. И Чифлик го изпревари. И Бели осъм, Орешак, Черни осъм.

Прекрасен край, прекрасна провинция  Heart Eyes

значи да не се тръшкам толкова, че ми изгориха къщата в Шипково, викаш, а, занемарено е вече  PeaceLaughing

Напротив, тръшкай се  Sad Съжалявам, мама е от там и го обожавам. Но като курорт го занемариха. Което до някъде е добре Wink

 Hug

# 27
  • Мнения: 349
Споделете и за някоя друга "дълбока провинция" , която ви харесва Simple Smile Троянския балкан вече е ясен Simple Smile Дано някой ден успее да развие потенциала си.

# 28
  • Мнения: 4 255
За мен дълбоката провинция е място, където времето тече бавно, всички се познават. От базовите неща има по едно - един лекар, една кръчма, един магазин. Евентуално едно училище, една градина, една църква. Развлеченията се случват по големи празници, ако изобщо.

Е това не е толкова дълбока провинция.Това е просто провинция! Laughing Дълбока е когато няма лекар,няма училище,няма детска градина,магазинът е един-смесен(за хляб,локум,пирони,щипки за пране и бръснарски ножчета).

# 29
  • Мнения: 1 040
магазинът е един-смесен(за хляб,локум,пирони,щипки за пране и бръснарски ножчета).

Викат му хоремаг в нашия край  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт