Детски електронни книги

  • 172 383
  • 497
  •   1
Отговори
# 300
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Благодаря, Рони, моята 8 годишна дъщеря пожела да чете истории за животни, аз веднага се сетих за "Лъвицата Елза", но все още я няма в Читанка Mr. Green

# 301
  • София
  • Мнения: 44 098
Лъвицата Елза на Джой Адамсън? Тя все пак е малко по-документална, дали ще се хареса на 8 годишно?
Иначе аз в една възраст с голяма любов четох и нея и Петнистият Сфинкс, Зовът на Пипа (много обичах Пипа, повече от Елза)

# 302
  • София
  • Мнения: 6 094
И на мен Пипа ми беше любимка.  Heart Eyes

В момента дъщеря ми чете „Африкански приключения” на Лорън Сейнт Джон. Много ѝ харесва поредицата и непрекъснато ме преследва, за да ми разкаже какво точно се е случило.

# 303
  • София
  • Мнения: 44 098
Петнистият сфинкс и зовът на Пипа ги има в  спасете ме в пдф формат, ако вършат работа.

# 304
  • Мнения: 11 818
Mooimeiske, сещам се за "Лиско", "Крокодилът Гена", "Мечо Пух", "Мечето Падингтън" (само първа част има в момента), "101 далматинци" и продължението й, на Емилиан Станев "През води и гори", "Повест за една гора", "Лакомото мече", Книга за джунглата", "Ласи", донякъде "Мили мой Мио" на Астрид Линдгрен. Приказки с животни има доста.. Сещам се и за "Белият Бим Черното ухо", но ми се струва, че ви е рано. Джералд Даръл също всичко негово!..
Иначе книгите на Майкъл Морпурго са с животни, но пък ги няма електронни.

# 305
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Благодаря, момичета. Тя определено е на тема животни всякакви, прочете "Ласи" още преди половин година, доста учудващо за мен, мислех че стилът не е подходящ за малко дете. 

# 306
  • София
  • Мнения: 44 098
Аз се сещам и за книжките на Майкъл Морпурго. Не знам електронни има ли ги. https://www.helikon.bg/author/%D0%9C%D0%B0%D0%B9%D0%BA%D1%8A%D0% … %B3%D0%BE_104493/
Джек Лондон може би... но май е за след някоя друга година той.

# 307
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
... в  спасете ме в пдф формат, ако вършат работа.

 newsm78 ъъ, не знаех, че има такъв сайт, активен ли е в момента?

Да, и аз търсих Малпурго, ще взема да й го купя книжен Grinning

# 308
  • Sofia
  • Мнения: 21 625
Моо, тук е спасете ме, ама мен ме дразни сега, за разлика от преди.

# 309
  • Мнения: 11 818
Mooimeiske, да, аз съм ги купила всички на Майкъл Морпурго, те не са много скъпи, а и при нас е с тенденция, че й брат й ще ги чете. Wink

Morena, и аз не се справям особено с новото място на knigi.spasete.me!

# 310
  • София
  • Мнения: 44 098
Аз се справям, но е досадно и бавно и май нови неща не качват, но ако нещо много му затрябва на човек и го няма на друго място бива.

# 311
  • Sofia
  • Мнения: 21 625
Моо, Морпурго (и не само разбира се) защо не вземете от библиотеката например.

# 312
  • София (Възраждане)
  • Мнения: 2 299
Да, библиотеката е добър вариант, един ден ще преминем и към него, засега понасъбрахме достатъчно неща за четене Hug

# 313
  • София
  • Мнения: 7 242
Много харесвам Джой Адамсън, но не мисля, че става за 8-9 годишни деца. Защо не опитате с книгите за детството на Джералд Даръл - Моето семейство и др. животни, Птици, животни и роднини, Градината на боговете. Ако интересът към животните е подчертан, сигурно ще се харесат и другите му книги. Сещам се и за  Фарли Моът - невероятен разказвач с чудесно чувство за хумор. За съжаление, не е толкова познат у нас - Не плачи, вълко http://chitanka.info/book/1628-ne-plachi-vylko и Убий кита. Има и автобиографична книга за детството му, на която съм се смяла с глас, но за съжаление не мога да намеря: http://biblio.detstvoto.net/index.php?newsid=733

Последна редакция: пн, 15 фев 2016, 12:19 от Лекси

# 314
  • Мнения: 1 167
Запис да ви следя..някакви предложения за книжки за 8 год господин:)

Общи условия

Активация на акаунт