Детски електронни книги

  • 172 526
  • 497
  •   1
Отговори
# 315
  • Мнения: 11 818
..някакви предложения за книжки за 8 год господин:)
"Бирлибан", "Лили Чудото", "Хрониките на Спайдъруик", "Дръндьото", "Маншон, Полуобувка и Мъхеста брада", "Крокодилът Гена", "Приключенията на Моливко и Сръчко", "Незнайко", "Мечето Падингтън", "Детективи с машина на времето", "Ние, децата от Шумотевица", "Емил от Льонеберя", "Роня, дъщерята на разбойника" и мн. др. - всички посочени са в Читанка, има и още, също много приказки..

# 316
  • Мнения: 1 465
В чудо се видях с нашия Kindle. Изобщо не предполагах като платих 360 лв., че ще сме толкова ограничени откъм избор на книги на български. Добре че чете на английски, иначе трябваше да го изхвърля.
Сега издирвам Хари Потър за Kindle на български, ама май ще си остана с издирването.

# 317
  • у дома
  • Мнения: 7 141
В чудо се видях с нашия Kindle. Изобщо не предполагах като платих 360 лв., че ще сме толкова ограничени откъм избор на книги на български. Добре че чете на английски, иначе трябваше да го изхвърля.
Сега издирвам Хари Потър за Kindle на български, ама май ще си остана с издирването.


В МБ ги има качени частите,не знам какъв формат поддържа ,аз като си избирах втория четец гледах да поддържа повече формати.Сега отворих да видя-качени са в доста формати-все някой ще стане и за вашия Киндъл.

# 318
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
В чудо се видях с нашия Kindle. Изобщо не предполагах като платих 360 лв., че ще сме толкова ограничени откъм избор на книги на български. Добре че чете на английски, иначе трябваше да го изхвърля.
Сега издирвам Хари Потър за Kindle на български, ама май ще си остана с издирването.


Инсталирай си Calibre и няма да имаш никакви проблеми с форматите, преформатирането става за секунди. Дъщеря ми е чела всички томове на Хари Потър на нейния Киндъл, много книги от читанката свалени и преформатирани, купувам и нови книги и тях ги преформатирам (инсталирала съм добавка към Calibre, за да премахва DRM защита). Имаме над 200детски книги в Киндъла.

# 319
  • София
  • Мнения: 6 173
В чудо се видях с нашия Kindle. Изобщо не предполагах като платих 360 лв., че ще сме толкова ограничени откъм избор на книги на български. Добре че чете на английски, иначе трябваше да го изхвърля.
Сега издирвам Хари Потър за Kindle на български, ама май ще си остана с издирването.


Никога ли не сте чували за конвертиране? Има много свободни електронни книги на български.
Ето Ви един онлайн конвертор. С него много бързо и лесно можете да превърнете електронна книга във формат mobi за Вашия Kinde.

# 320
  • Sofia
  • Мнения: 21 635
... Ето Ви един онлайн конвертор. С него много бързо и лесно можете да превърнете електронна книга във формат mobi за Вашия Kinde.
И аз го ползвам.
А с Калибрето не се спогодихме.  Wink

# 321
  • Мнения: 1 465
Ехаааа, благодатя ви! Не бях чувала, вярно е! Нищо не знаех и не съм ползвала електронни книги докато не купих на дъщеря ми, без да подозирам за проблемите с форматите! Сега ще пробвам. Благодаря!

# 322
  • София
  • Мнения: 6 173
kassii, ето една тема Електронни четци - XVII , която ще ви бъде от помощ, за да не се ядосвате на хубавия четец. 
В една от предишните теми имаше анкета. 59% от гласувалите в нея ползват Киндъл, следващият по популярност е с 15%.

# 323
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 419
kassii, ето една тема Електронни четци - XVII , която ще ви бъде от помощ, за да не се ядосвате на хубавия четец. 
В една от предишните теми имаше анкета. 59% от гласувалите в нея ползват Киндъл, следващият по популярност е с 15%.
Според дъщеря ми по хубав Киндъл от Киндъл 4 (не тъч) няма и не харесва тези с тъчскрийн (чела е книги на моя пейпъруайт). Имаме и Нук, но и той не се одобряв, но това е за нас Simple Smile

# 324
  • София
  • Мнения: 44 115
Това е чудесно, само че вече киндъл без тъч няма. Wink

# 325
  • Мнения: 2 450
 
 Забавни  и увлекателни ,книги - игри! От Ричард Брайтфийлд   
                       

# 326
  • София
  • Мнения: 1 635
 
 Забавни  и увлекателни ,книги - игри! От Ричард Брайтфийлд   
                       

А удобно ли се четат на четец този тип книги. Какво казва детето.

# 327
  • Мнения: 2 450
  Вчера заедно  започнахме "Тайните на пирамидите".Илюстрациите са черно-бели,което е чудесно за ел.четец.Но....голямо"прелистване" ,да си изберем вариант на историята.Иначе тексът е много интересен и си заслужава!

# 328
  • София
  • Мнения: 1 635
 Roo Roo, аз точно заради прелистването попитах. Simple Smile

# 329
  • София
  • Мнения: 44 115
Най-вероятно на четец с тъч няма да е голям проблем... с копчета, малко по-тегаво... то и като са на хартия пада голямо листене Wink

Общи условия

Активация на акаунт