извинителни бележки

  • 1 336
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1
Здравейте,

дъщеря ми е втори клас и се опитваме да я лекуваме първо с билки и хомоепатия.
Сега като ходим на училище това е сложно, заради бележката.
Личната е много анажирана и ми е неудобно да ходя всеки месец да я моля за 1-2 дни.
Дали имате решение на този казус?

# 1
  • Мнения: 9 990
Моето решение е, като не спирам детето, ходи си на училище. Никой във втори клас, и в трети, и в четвърти, не спира дете заради прокашляне или подсмърчане. Това не е детската градина.
Нашата лична, дори да не е ангажирана-бележка няма да даде. Детето трябва да е с температура и сериозно болно, за да даде. Тогава не касае ден-два лечението, дава се бележка за три до пет дена. Кеф ви хомеопатия, кеф ви друго-както си решите.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 902
Защо пък да не даде бележка Rolling Eyes
И какво значи:личната е много ангажирана,с какво?Нали това и е работата Shocked

# 3
  • Мнения: 9 990
бележка за започнала кашлица в училище не се дава, почти съм убедена, че личната ще определи детето като здраво просто...
идеята на авторката е да си спира детето за ден-два и да атакува с хомеопатия, аз така го разбирам, за да не се разболява "сериозно"
иначе, при наличие на болно дете бележка се издава от три до пет дена при стандартните неразположения, често описани на самата бележка като ОВИ... Laughing Нашия педиатър за сополиво дете няма да даде пет дена, и 3 няма да даде, ще си го прати на училище.

# 4
  • Мнения: 1
правилно си разбрала Марианна....въпреки, че не спираме училище за щяло и не щяло, просто когато наистина е по-сериозно или отива на там...

# 5
  • Мнения: 9 990
Вариант е да се договориш с личната. Щом го желаете и тя е съгласна да дава бележки-няма такова нещо като-не ми се ходи до там. Ще ходиш. Ако личната не е  съгласна-спирай си го по семейни причини-имаш право на 2 дена ли, 3 ли бяха. Щом не е често, а е веднъж в годината-имаш вариант да си ги ползваш.

Общи условия

Активация на акаунт