Добър офталмолог за по-сериозен проблем с очите в Пловдив

  • 2 430
  • 6
  •   1
Отговори
  • Пловдив
  • Мнения: 680
Мъжът ми има много сериозен проблем с очите. С едното око  практически не вижда, а през последните месеци зрението на другото око много му се влоши. За сега диагнозата е токсоплазмен хориоретинит. Лекарката от ТЕЛК е отхвърлила тази диагноза, но не можела да каже какво е. От друга страна от втория курс на лечение според поставената му за сега диагноза няма подобрение.
Бихте ли ми препоръчали много добър специалист/и за още консултации. Много ни е спешно. Praynig 

# 1
  • Мнения: 31
Здравей,
ще ти кажа моето мнение, макар че аз живея и работя в София.
Проф Сивкова  от университетската клиника, и клиника Луксор, която е частна и е на д-р Тасков. Все пак проф Сивкова е специалист по ретина и също е витреоретинален хирург. Тасков е повече за лазерни корекции и катаракта. Умишлено не ти давам координати, за да не е реклама. Диагнозата е сериозна. Ако все пак не се изясни в Пловдив, то може де дойдете и до София. Успех!

# 2
  • Мнения: 31
Много са ми интересни някои колеги като въпросната от ТЕЛК- да отхвърлиш една диагноза, без да можеш да кажеш нищо по въпроса  #Crazy
Не се занимавай повече с това ниво диагностика. Пък и нещо ме съмнява като прочетох отново поста ти. Отиди в университеската клиника, а при липса на ясна диагноза и лечение и до София.

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 680
zvezdi4kata26, много благодаря за съветите.   bouquet

Просто след консултации с 4 офталмолози от ВМИ - Пловдив и направените изследвания му бе поставена тази диагноза - токсоплазмен хориоретинит. Направи един курс на лечение за стопиране на активираните огнища в здравото око. Казаха му, че уврежданията са необратими, няма как да се излекува, а само да се спира процесът. И уж му се пооправи зрението. Но след 1 месец пак му се влоши и направи втори курс, но няма ефект. Казва, че непрекъснато си му е замъглено, разфокусирано. Не може да чете както преди..само с лупа и много големи букви.
Но понеже вторият курс на лечение няма ефект и според лекарката от ТЕЛК проблемът не е от токсоплазмоза затова сме много объркани какво всъщност е..
По-специфичните изследванията въз основа, на които поставиха тази диагноза бяха следните: Изследване на зрителното поле(Периметрия), Флуоресцеинова ангиография, Оптична кохерентна томография (ОСТ).
 

# 4
  • Пловдив
  • Мнения: 1 432
Във ВМИ са добри специалисти и щом те са поставили тази диагноза значи е вярна.Аз съм работила като сестра в бившата 1-градска и мога да препоръчам Д-р Димитрова , която сега работи с талони по Здравна каса във Първа поликлиника до понеделник пазара. Ще Ви разгледа документите,ще Ви прегледа и може да Ви насочи към някой от София.По принцип токсоплазмозата е коварна ,но пък трябва да се опита всичко , което би могло да запази зрението.Стана ми интересно коя е тази докторка от ТЕЛК, която Ви е казала, че не е токсоплазмоза.Предполагам имате серологични кръвни изследвания ?

# 5
  • Пловдив
  • Мнения: 680
SINEICKA, много благодаря за насоката. Все още сме в процес на лутане. Чакаме час за проф.Сивкова. Нямаме серологични кръвни изследвания, защото лекарите, които правиха другите изследвания на очите, бяха категорични и сигурни, че уврежданията, които се виждат на всички изследвания на самите очи са от токсоплазмоза. Лекарката от ТЕЛК, която е казала, че уврежданията не са от токсоплазмоза, най-вероятно е председателката на комисията д-р Добринка Павлова. Според мъжа ми тя го е прегледала. Иначе е имало още две лекарки, които само са присъствали.

# 6
  • Пловдив
  • Мнения: 1 432
Добре е ,че ще идете при Проф.Сивкова. Но при нас сме доказвали токсоплазмоза и със серологични кръвни изследвания и ако са положителни се прави курс на лечение с определени лекарства и пак се следи кръвта, за да се види има ли подобрение.

Общи условия

Активация на акаунт