Стъпва смело ФЕВРУАРското човече , на една годинка то е вече !!

  • 75 977
  • 454
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 459
Демми,страхотна идея!Аз си мислех да му запазя комплекчето,с което беше облечен на изписването,но е прибрано  заедно с други дрешки. Мисля за запазя и някои бебешки играчки,пазя кичур коса от първото подстригване.
Майката на ММ му запазила млечните зъби.Стоят си вкъщи в едно шишенце. Laughing

А снимки не съм вадила много отдавна.Даже и албум още не съм купила. Embarassed
Има проявени снимки до 4-5 месец.Хич ме няма!
Ами все отлагам,защото не ми харесват снимките от фотото дето ги проявявахме последния път.
Мисля да поръчам от един сайт,много гии хвалят снимките.

А от Коледната фотосесия календара и картичките избеляха вече.

Светле,това съм го виждала.Наистина голяма прилика имате с Лили.  Simple Smile

Вили[/b,ама Коко от ден на ден все по опасен става!  Simple Smile

За хапването Дени още е на кухня на обяд.
Сутрин закусва доста неща вече. Филийки с кашкавал запечени на парти грил.Режа му ги на хапки и сам си взема и хапва.
Попара,юфка,кус кус,макарони,просо,елда,овесени ядки с масло и сирене.Отскоро почнах да слагам и малка лъжичка мед.Много обича баница,пак си я хапва сам.
Само със лъжицата му е трудно да се храни сам и му помагам,че има желание сам да се храни. Simple Smile

За вечеря му готвя,но понякога му отделям от нашето ядене.

# 376
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Аз отливки имам, но са ми в Бг. Тук във форума видях няколко стихчета, които смятам да ѝ сложа в кутията като послание, смятам и баща ѝ да накарам да ѝ напише нещо. Всъщност и снимки ще сложа, първата биба, разни джунджурийки, първото ѝ боди. Най ме е яд, че не купихме вестник от деня на раждането ѝ. Мога да потърся от някое издателство, но май е много скъпо. Дневник нямам, за което също съжалявам. Но пък то се допълва през годините, така че живи и здрави, ще има място за много спомени  Praynig

# 377
  • Мнения: 46
Е,момичета - страхотни идеи ми дадохте ! Иначе и аз й пазя кичурче от първата пострижка  Mr. Green .
Керина,сайта за снимките да не е snimkitevi.com ? На мен ми го похвалиха,ама досега не съм изкарвала от там.

# 378
  • Мнения: 388
Демми, наистина много оригинална идея за капсулата на времето  Simple Smile. Аз пазя всичките му дрешки до сега. Не съм давала или изхвърляла нищо негово. И аз пазя първото кичурче коса, пъпчето, гривничките ни от родилният дом. Също така го бях хванала на годинка и нещо да му нарусивам ръчичките на бял лист хартия. Т.е направих отпечатък като му сложих ръчичките и ги очертах с химикал. Мислих си сега пак да го хвана и така периодично да си му ги очертавам на отделни листа и да се вижда колко са пораснали Wink.
Снимки съм си изкарвала от тази сайт, който Светлето е споменала. Много съм доволна. Излизат на доста добра цена и си ги изкарвам в близко фотостудио до вкъщи Wink. Много е удобно.
Светле, колажчето е наистина много готино. Ето това си е супер спомен Simple Smile.
Керина, направо не ми се говори какъв звяр е станал Коко. Днес направо се раздаде  Crossing Arms! Едвам го издържах да заспи. Като се събуди ще се оправим и излизаме на вънка, та да лудува по поляните.

# 379
  • София
  • Мнения: 23
  Хихи, " капсула на времето" и на мен ми харесва как звучи.
 Аз пазя всичко- дрешки от изписване, роклята и косичка от кръщенето, и изобщо всичко до тук Simple Smile
 Имам отпечатъци, но станаха кофти и в момента даже не мога да се сетя къде съм ги сложила.
 Иначе готвя само за нея, защото не винаги ядем манджички в къщи, а пък аз гледам да е хапнала нещо по- смислено Simple Smile Готвя й  според сезона и съответно на обяд и вечеря да има различни неща. Сега й правя карфьол, броколи, праз, нещо като миш- маш, пилешка супа- ей такива работи.

# 380
  • Мнения: 338
Ей,муцунки,добре сте се разписали! Аз от хиляда години не бях влизала и много приятничко ми стана,прочетох всичкои сега съм супер положително заредена.Като в доброто старо време...колко далече изглежда не е истина.

При нас всичко е добре.Малката си е при мен,няма да я пускам на ясла.Направих бегъл опит да пусна бати на градина,обаче той много зле го прие.Изрева се за два дни от 8 до 15 и туй беше,реших,че не е добре да го тормозя засега.Отписахме го и подадохме документи на ново място,уж с по-сплотен екип..ще видим.Но не се знае кога ще тръгва пак,може и след нова година.

Но нищо де,вкъщи си не е весело и забавно Simple Smile с малката са голям тандем.Ту се карат,ту се обичат и от време на време и аз ги нахоквам та веселбата е пълна...

Радина ми е много интересна сега.Взела е да се очовечва.Даже е станала доста по-послушна и разбрана.Не,че няма изблици,ако не стане на нейното,но забелязах,че ако я помоля няколко пъти , все едно говоря с възрастен ,понякога се съгласява и върши това което искам.Да речем-държи крема за подсичане и хич не й се ще да ми го върне,но като й кажа спокойно и мило,че мама трябва да го прибере и би ли ми го дала тя се съгласява.Това доста ме шокира честно казано и вече много внимавам как се държа-да не съм прекалено рязка ,ами да я изчаквам и обяснявам.Явно наистина е разбира доста вече,понеже на молби  досега не е откликвала никога,едва отскоро забелязах промяната и съм радостна,явно почваме наченките на някакво възпитание за  големи Simple SmileСъщо забелязах,че е и доста прибрана-прибира си играчките,като й кажа,помага на батко си,като излизаме от банята сама,без нишо да йказвам си събра вчера всички играчки в една кофа.Въобще,голямо поведение,да не повярваш.Естествено и бели прави,ама те са по детски,а не нарочно,така че мама е доволна.
 Иначе не говори много свястно,но пък своите си неща си ги приказва.Знае и няколко думи,на които я изпитвам чат-пат,че да не ги забрави Simple SmileИма си една приятелка с месец по-голяма от нея,тя много говори и свързва по две думи и въобще личи си как на нея й е кеф да говори,ама моето не попива,блее си на нейния език Simple Smile
Иначе в търчането сме първи.Много е бърза и джасната и ме е страх да не се пребие някъде от бързане.Катери се по най-високите и трудни пързалки и се спуска така стремглаво,че направо си изхвърча,ако не я придържам.И на люлките харесва силно да я люшкам.Май ще е човек на бурните емоции и движения Simple Smile

Леде  Hug и аз съм от все още кърмещите,душа! Rolling Eyes  ooooh! Аз само чакам да ми спре кърмата, че да имам оправдание за малката,че няма вече,то естествено не спира...Иначе много ми е кофти ако тя трябва да плаче ,заради това и така си я караме през къра-не знам до кога.Надявам се сега като й избият кучешките съвсем да се кротне,понеже знам,че така -със сукане се успокоява и заради зъбите.Нямам идея как да стане спирането,поннеже мм не ще да ми съдейства-примерно да ме няма няколко вечери,и той да я приспи-тя ще му надуе главата.А аз да я слушам няма да издържа.Наистина суче си от еоционална  привързаност и ще е много кофти скършване на връзка,ама и аз не искам да кърмя до 3.Пробвах прясно мляко със захар да й дам веднъж-не го иска,иска си цокито.Лошото е,че и на обяд го иска,и сутрин и вечер-за сън и сутринта към6-7..
Оставила съм се на течението ..да видим до кога.

Деминцеее Hug Hug Как сте мила?Как са нашите патоци,навестявате ли ги с малката сладурка? За зъбките сме същата работа-голям й е кеф,вече държи и паста да има сложена.Аз я оставям тя да се мие,понякога даже не мия след нея като ме домързи,но дава за десетина секунди да почистя.Деминце,не знам как да я прилъжеш=пробвай да й обясняваш,гледайки я дълбокоумно,пък може и да ти даде Simple Smile Пробвай нещо като-чакай мама да види има ли по зъбките нещо останало(краставичка,месце,каквото сте яли)-после можеш да й показваш ,че уж има нещо по четката.Ами знам ли и аз Simple Smile)) Дано се справите с това пожълтяване.Да не е някаква флуороза?Като петна ли са или по-скоро не.Ако има повече флуор във водата за пиене може да причини оцветяване на зъбките и други вреди.Дано не е това! Peace

Айде лека нощ от мен!Много целувки и гушки! И до най-скоро време!  bouquet

П.П. за капсулата нищо нямам освен дрешки май.Още не сме се подстригвали.Правим си повече снимки и това е Simple Smile

# 381
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Здравейте! Пак аз. Като няма на кого да се хваля, дойдох тук да се изфръцкам хехе...
Помня, че май някои бяха поръчвали от Алиекспрес, Вили, ти ли беше? И аз поръчах преди около месец две рокли на малката - една коледна и една по-официална. Е тази втората дойде вчера и е голяма красота за смешни пари  Heart Eyes Много съм доволна. Ето я http://www.aliexpress.com/snapshot/6263128510.html

То май трябваше в темата за Алиекспрес да пиша, ама ще ме извините   Blush Simple Smile

Пумпалче, радвам се да те 'видя'!   bouquet Да ги нацелуваш твоите сладурчовци  Hug

Ние имаме лек напредък с миенето, вече ми дава, но пак стиска, само че като ѝ кажа хайде сега още малко тук, още малко там и дава засекунда-две да тръкна  Simple Smile. Малко дяволче си ми е тя. Прави ме луда нощем, не виждам никаква зависимост между храненията през дена и ноща. В смисъл, яла- не яла през деня, се буди за млякото. Понякога по веднъж, понякога по 3!!! Tired пъти. Абе да го израсте, че вече не мога да я търпя  Grinning Не ми се ще да я отучвам насила, че много противоречиви мнения чета из нета и всъщност не знам кое е по-правилно.

Пеперудке, нали и Кати се буди за мляко, ти как смяташ да процедираш, ще я оставяш ли така или...Дай съвет  Hug

Цун   bouquet

# 382
  • Мнения: 46
Demmy ,рокличката е прекрасна!Ще й стои прекрасно на малката кукла!
От както взехме четка за зъби с 1 меченце,миенето на зъбите не е проблем - радва се на мечето,иска сама да се мие - ама мама не дава  Naughty
Лили не се буди за храна вечер,само за водичка.

# 383
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Светле,  Hug Hug

Ще взема да купя една по-забавна четка, та ще видим. Grinning  bouquet

# 384
  • Мнения: 46
Ами да,пробвай - тя Лили само като я види четката и си я иска и даже си я навира в устата  Mr. Green . Така че,нищо не пречи да пробваш !
А, я да питам с гърнето до къде го докарахте,момичета?Ние сме си под кривата круша дето се вика,ама каквото такова - все ще имаме напредък,НЯКОГА  Rolling Eyes

# 385
  • Мнения: 388
Ехоооо, добър ден и от мен  Hug!

Демми, страхотна красота си поръчала! Много бих искала да видя как ще и стои на малката красавица. Иначе, да - аз съм вече с голям опит в покупките от Алито Simple Smile. От почти всичко съм доволна. Последният хит от там са едни клинчета за есенно-зимният сезон. Ето ги - http://ru.aliexpress.com/item/Cute-Animals-Pants-Baby-Tousers-Ki … g/1662461707.html. Поръчах трите моделчета за момченца и две за племеницата ми. Страшно съм доволна. Плътнички и много удобни. Цената просто не ми се коментира  Laughing. Тук клинче за 4 лв няма къде да намеря.
Браво на вас за миенето на зъбките. Както си и мислих, хванал я е някакъв такъв период и го обръща на игра. Важното е, че отваря устата и дава да и сложиш четката в устата. Ще свикне бързичко.
За нощното хранене си представям колко ти е кофти  Tired. А дано скоро да и мине този зор за хапване. Наистина и аз съм чувала, че не е много добре на сила да я отучваш. Лека-полека ще се откаже сама.
Иначе какво ново около нас?! След като миналата седмица Коко беше болен и не ходи на ясла, то тази вече наваксва  Grinning. Пръв ученик е и каките много го хвалят. Слушал, папкал и спинкал. От там научи думичката "кака" (понеже покрай нас няма каки) и вече я повтаря. Даже тази сутрин като го питах къде отиваме, той ми каза при "како"  Laughing. Харесва му и нямаме проблеми! Дано да сме така и за напред и да не боледуваме много. Коко е станал голям бърборко вече  Crazy. Започва да си говори и това, което казва си го казва без грешки. От 2-3 дни като се види в огледалото, казва "Коко"  bowuu. Започнал е много да танцува - като чуе някоя мелодия и започва веднага да мята ръцете  hahaha. Както вика сестра ми - танцува като Боби Михайлов хахахаха. От къде го е научил този танц, мята само ръцете в юмручета нагоре-надолу и не си дава зор да върти дупе  Joy. Голям образ е.
Аз пък от понеделник започвам работа  Tired. Днес ми е последният свободен ден и ми е едно странно. Да видим как ще се справяме с всички задачи на куб.
Светле, за гърнето май малко дръпнахме на зад. Или поне не знам какво се случва в яслата. По принцип ги слагат там, ама в началото ми бяха казали, че изчакват малко детенцето да свикне с обстановката, за да не го стресират. От 2-3 дни се каня да питам и все забравям  Crossing Arms. Иначе си казва като има аки. Като го сложа на гърнето си стои. Ама не иска да казва, че му се пишка. Гледам да не го мисля сега толкова. По-важно ми е да свикне и да се чувства добре в яслата, пък за гърнето има време. Ще започне и за пишкането да казва Wink. А Лили изобщо ли не иска да стои? Колко често я слагаш? Според мен трябва да си доста настоятелна, без обаче да я тормозиш и да я мъчиш. Успех  Peace!

# 386
  • Мнения: 46
Вили,всеки ден я слагам,не е въпроса ,че не стои - напротив сяда,ама не прави нищо и после като стане тича и чишка някъде по къщата,днес 2 пъти се изчишка на спалнята  Mr. Green Mr. Green Mr. Green .А за ако- казва има ако,ходим в банята,слагам я на гърнето,пробвам я и на седалото - не и не !

# 387
  • Мнения: 388
Светле, явно при някои дечица е по-трудно да свикнат Sad. Просто не се отказвай, слагай я често и много и говори, че големите деца пишкат и акат в гърнето. И аз постоянно говоря. Докато свикнат ще е така.

# 388
  • Sredets/Burgas
  • Мнения: 1 471

Пеперудке, нали и Кати се буди за мляко, ти как смяташ да процедираш, ще я оставяш ли така или...Дай съвет  Hug 
Demmy, честно изобщо не смятам да си го причинявам това, да я отбивам насила...
Голямата щерка също си хапваше до втората годинка и после сама се отказа...
Смятам да изчакам още малко...
Не иска да яде обща храна... тоест яде много избирателно... и твърде оскъдно като меню,
тъй че ако и от млякото я лиша - ще е прекалено...
Освен него, поне веднъж през деня яде и каша още...
Абе, бебешка работа...

# 389
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Хехеее,Вили и аз ги мернах тези клинчета, ама реших да не поръчвам, не че ми пречеше да поръчам за по-нататък, ама хайде..Просто ми се насъбраха много плътни чорапогащници - попаднах случайно на намаление в Асда-та,ходихме да пазаруваме и в един кош имаше разни детски неща и изрових 2 комплекта по 3 чорапогащника на Lycra по £0,50!  Crazy Викам на мм то това не е цена направо нищо им няма, само картоненият етикет леко понамачкан от подмятането. Ще го прослушвам аз Али-то, то се е видяло  Crazy Flutter
Роклята иначе се води за 3 годинки, та сигурно ще е големичка,не сме я мерили, одеве я изпрах..
Коки е сладур, представих си го как танцува  Joy Ще ни уморят тези малките с техните дяволийки. И Демми много смешно танцува и иска и ние с нея, та ни нарежда един до друг и всеки с по една играчка и така Simple Smile Simple SmileГолям смях пада.
Радвам се, че започваш работа, браво!   bouquet  bouquet  bouquet

Светле, на гърнето сме всяка сутрин, тя си знае, като се събуди, повърти се, повърти и вика Чшшш,чшш, мама, чшшш  Joy През деня я слагам след сън, пишка, понякога ака. Но не мога да я хвана кога ѝ се ходи. Казва чшш, когато вече е наакана или ака в момента  Simple Smile Всъщност аз не съм си го поставила за цел да я оставя по гащи примерно и да я слагам редовно. Трябва да започваме да 'работим' и в тази пососка по-серозно вече.

Пеперудке, ох, това исках да чуя  HugGrinning Wink. Търся си успокоение и оправдяние, че не сме само ние така, само дето трудно се издържа с тези навици на новородено  Grinning. Хайде, дано скоро се сетят малките, че и мама е хора Joy Просто искам да спя  Crazy
 

Общи условия

Активация на акаунт