Стъпва смело ФЕВРУАРското човече , на една годинка то е вече !!

  • 75 890
  • 454
  •   1
Отговори
# 315
  • София !
  • Мнения: 1 240
Юпииии  newsm44 , много се радвам, че ни се раздвижи темичката  newsm68 !!!


Аля  Hug , направо ме разбихте с тоз "Олюв"  Laughing .
Значи, не сме единствените бели - ихуууу, колко е, яко да чуеш, че не само твоето дете е, такова  Joy . То щото децата с който излизаме са толкова кротки, че аз имам чувството, че само моето зверче  Mr. Green , пък то КО са оказа  Crazy .

Вили Hug , не се притеснявай мила, с времето ще се оправи Коко . Братовчед ми беше така малко по свито детенце, ама като стана на 3-4 ела да го видиш, не спира да говори, да играе с децата и т.н. .
А, относно работата, ще свикнеш лека по лека . То колкото и да е, като не си ходила толкова време, нормално е, да позабравиш някой неща .
Пък относно ''вдълбаването'' в децата - Аз също не искам да съм такава майка . И всъщност поне до тук - не съм . Имам една позната, ми аз спрях да излизам с нея .. то може ли, тя не спираше да говори за детето . Колко яло, колко спало, колко памперса са сменили и това нон-стоп в главата ти върви, едно и също всеки ден - ми то ми писна да я слушам . Аз съм на мнение, че след като родиш, не значи, че всичко се върти около детето . Аз обичам като изляза с приятелки, да си поговорим и за децата разбира се, ама да имаме и други теми, било то и за някой филм  Laughing , просто друго си е, да си кажеш друга приказка . Разбира се, детето ти е, на първо място ! Излизам тука с една приятелка, кажеме си за децата някоя приказка, после за нас си, някоя смешка - посмеем се, абе друго си е, да се развлечеш малко . Това е, моето мнение  Peace !

Керина  Hug , браво на Дени  Heart Eyes , да ви е, жив и здрав и да крави уверено напред в живота  Hug !

Малиш Hug , честито на проходилото ви момиченце, все напред смело да стъпва   bouquet !


Демиии  Hug , очаквам да те ''видя'' тук мила  Hug !


А, ние вчера си направихме едно плажче на терасата . Много беше жега и изобщо не ми се излизаше, та си спретнахме - тераса/парти  Laughing . Напълних басейнчето, маймунката си играеше във водата, а мама се по пече малко  Crazy . И краката ми изгоряха малко, ама корема ми е - ОГЪН  Joy , добре го изпекох него  Laughing .
Пък днес времето пак е, скапанярско  Sad . Не е, студено, ама едни облаци извират от всякъде, то си го дават да валежи и гръмотевици, та май няма да ни се размине  Sad . Егаси ''лятото'' тая година ..  Crossing Arms


Хайде хубав ден на всички  Hug Hug Hug !!!

# 316
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Еее, най-после движение! Здравейте, момичета!


Ние сме си в Бг, ще си тръгваме другата седмица...Като гледам, времето все повече иска да ми напомни къде трябва да се връщам - то дъжд, то чудо.. Crazy

Много щурави са станали малките, ей, много се смях като ви четох  Joy

'Олюва' верно изби рибата - малее, ако бях аз сигурно сън нямаше да спя, като се знам колко съм гнуслива  Joy Аля, ще те сбърка малката, няма спор! Да е жива и здрава!

Вили, жалко, че ви се развалила почивката, ама нали знаеш - така е на морето - рискът от вируси си е голям. Толкова народ, смяна на климата...нормално е. И ние искаме да забегнем за 2-3 дни, но то не остана време.

За затъпяването да ви кажа и аз се чувствам така.Тука малко живнах, защото имаме повече контакти, а в УК сме по-изолирани. И все повече ми се иска да не тръгвам  Tired Относно връщането на работа - така 'мътна' ми се струва тая, просто не знам как отново трябва да пускам св-та, да кандидатствам, да ми отказват, да се доказвам, да пускам малката на градина.. Хич, ама хич не ми се мисли значи...

Моята мишка стана по-общителна, контактува с децата - е, все още гледа като 'натровена' като й дръпнат играчката или я подбутнат оттук-оттам, но иначе е страшно щастлива с дечицата. Всеки ден сме на кафе, има една пързалка, която тя обожава..Не говори все още, дето вика Вили - 'мучим' и 'татабабамама' -каме  Joy  Понякога 'изпраща' и 'посреща' влизащите в кафенето - много е смешна  hahaha - маха, целувки въздушни раздава...Интересно ни е, няма спор. Веднъж така се смях - мм има един приятел, момчето е 2м висок, супер тих и 'премерен' в общуването...Един,два пъти Демми се срамуваше от него, но онзи ден, като го видя да влиза-спусна се към вратата и го хвана за пръста и взе да го дърпа да я води на пързалката. Тоя човек по-втрещен не го бях виждала - не знаеше какво да прави, просто няма опит и досег с деца и го гледам, че беше като в небрано лозе  hahaha Joy Много се смяхме -  хем на смелостта на малката, хем на неговата реакция. И обще взето така - като си хареса някой от по-близкото обкръжение, хване го за пръста и го 'повежда' накъдето й е интереса  Joy

Та такива неща около нас..
Радвам се отново да ви видя тук, момичета, пак ще се включа скоро
  Simple Smile  Hug Hug

# 317
  • Мнения: 46
Идвам и аз засрамено да се разпиша!Как може да не съм писала толкова време !!!!!(в момента  Лили се катери по мен - може би една причина).  Blush Blush Blush Blush Blush
Много се извинявам за нехайството си,ще гледам да не се повтаря!искам да кзажа,че и Лили е страшен бандит  - не се спира за секунда ,ама буквално.Или ако се е спряла,то това е защото е направила някаква щуротия! И тъй като играе предимно с братовчед си - само камиони иска и лопати за пясъкаааа,а той милия иска количка за кукли  newsm78 Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Иначе при нас нищо ново  - някои от момичетата знаят,че товалято ремонт ударихме,ама вече Слава Богу приключи  newsm17 .Лили мина всички ваксини,12 зъба има и 13 се е подготвил за илизане . За ясла няма да я давам засега,ще я гледам до 2 години,а сигурно и малко след това,че нямам работа,която да ме чака.
На море още не сме ходили,ама ще отскочм скоро до Гърция - надявам се !
Това е засега от нас!    bouquet

# 318
  • Мнения: 388
Ехоооо я малко да разбутам темичката ни и да я посъживя, че нещо пак замряхме  Laughing!
Как сте мацки? Как са порасналите ни дечица? Знам, че на всички вече ни е весело и нямаме много време за почивка Simple Smile.
Ние сме добре. Вече не ни мъчат зъбки. Имаме си пълна уста и остават само последните кътници. Вече е голям юнака  bowuu. Прави номерца, все още си говори на неговият си китайски, макар че на няколко пъти повтори някоя друга дума, но в момента, в който го питам какво е казал и го накарам да повтори, нашия си млъква и звук не отронва. Явно е решил, че ще си говори когато той си реши и отказва да повтаря каквото и да било. Ааа единственото нещо, което повтаря е да ме имитира, когато му казвам "НЕ". Когато му казвам "не", в повечето случаи е едно удължено "нееее" с определена интонация. Калоян ме имитира със същата интонация и удължаване и ми се хили като ряпа  Laughing. За последният месец доста се промени. Вече не реве като магаре от хората, опитва се да се заиграва с децата, радва им се, но и започва да раздава шамари (това ни е последното нещо, което хич не ми харесва  Confused).
Опитвам се да махам памперса. През деня, когато сме си вкъщи си стои само по гащички. Имаме напредък с казването, че му се ака. Много съм доволна. Нещо обаче не иска да ми казва, че му се пишка и се налага да го слагам честичко на гърнето. Е, знам, че няма да е лесно, ама полагам усилия и дано скоро да го махнем. Интересно е, че като ме види, че сядам на компа веднага започва да ми казва, че му се ака. По този начин ме вдига от компа и пак отивам при него. Слагам го на гърнето, след което разбирам, че ме е излъгал, за да може да му обръщам внимание на него. Така де, няма да скучае човека  Laughing! Въобще голяма скица е!
Как сте вие? Сигурно и вие си имате цял репертоар от номерца  Grinning! Хайде, пристигайте на отчет мами и да си раздвижим пак темичката. Цункииии и ви чакааам  Crazy!

# 319
  • Мнения: X
Добро утро,
Вили радвам се, че разбуташ темата.
Ние вече сме добре след летния вирус. Размахва пръста навсякъде.
Аз ср приготвям психически за ясла. Тя все още не знае какво ще и се случи.

# 320
  • Мнения: 455
Здравейте,момичета!
Хайде и аз да се разпиша,че така както я караме ще се влачим и след втората годинка на мъниците. Laughing

Вили,опасен е Коко! Simple Smile
Поздравления за гърнето!Аз засега спрях да го слагам Дени.Не седи и това е,скача веднага.Вкъщи го държа по гащички и като се напишка гледа учудено между краката си. Laughing
И той говори само на китайски,казва няколко думички-мама,тата,баба,папа(като ще яде),да и меееее.
ММ все мърмори,че не говорел,аз не се притеснявам,рано е още.Има доста дечица късно проговорили.
Другото,което е,че почна да плаче когато изляза без него.ММ като ми каза не повярвах.Един ден реших да пробвам и му казвам чао и тръгнах да излизам.Той като се нацупи и наду гайдата,не мога да го успокоя.
Онзи ден пък ревна за баща си,като излезе.
Малиш,дано свикнете бързо с яслата.За мама е най трудно.

# 321
  • Мнения: 388
kerina, не се притеснявай за говоренето. И аз си мисля, че още е рано да се притесняваме. Майка ми ми е разказвала, че сестра ми много късно е проговорила - някъде към 2 год, но пък за сметка на това супер правилно. Прескочила е бебешкото говорене и си е започнала да говори направо като голям човек  Simple Smile. Явно и нашите така са решили да не се излагат хахаха. 
Малиш, бързо адаптиране към яслата - и на теб, и на Ани. Доста ще е трудничко в началото докато свикнете  Confused. Дано да нямате много драми.
Ние все още не сме приети и се чудим какво да правим. Започвам сериозно да оглеждам частните ясли и май ще тръгва там. Ще изчакаме още малко и ако не ни приемат на текущите класирания, ще го записвам на частна.

# 322
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Здравейте, момичета!

Вили, браво, че си се сетила да раздвижиш малко темичката!  Hug

Ние сме добре, радваме се т.нар. british summer с градуси между 15 и 17 и проливен дъжд  Grinning и ни е мъчно за жегичката  Wink.

Малката спи в момента, вече се опитвам да я слагам по веднъж на ден. Следобедът ни е леко изпитание, защото към 18ч вече се уморява и ако не сме навън, настава яко мрънкане, докато дойде време за банята в 20ч.
И Демми говори на китайски вече, прави си едни изречения, които звучат много красноречиво и убедително, само дето само тя си ги разбира  Joy. Много е смешна, научи се да казва как правят баба меца, котката, кучето и коня. Това за нас е голям напредък. ММ все мрънка, че не проговаряла, ами какво да направя, когато си реши, тогава, има време, ама ходИ му обяснявай  Crossing Arms.
Бравоо на вас, че ги оставяте по гащички, аз още не съм започнала, само сутрин сяда на гърнето и върши работата. Може и аз да започна,ама много студено взе да става тук още от сега..

Обожава пързалки, не обича люлки  Crazy, радва се на другите деца, но все още не се заиграва с тях, само ги наблюдава и им се смее.
Като цяло, някак си като че ли по-лесно става да си я гледам, в смисъл, занимава се сама по-дълго, играе си, обича да драска с пастели и химикали, да разглежда каталози  Joy, оставя ми малко повече време да си върша къщните задължения, дори да погледам телевизия или компа, докато тя играе. Преди изобщо почти не можех да се откъсна от нея, сега е по-различно. Разбира всичко, което й обяснявам, изпълнява като й кажа да зaнесе или вземе нещо.
Сега любимата ни игра е да изкараме абсолютно всички играчки от коша, да ги приспиваме или да танцуваме с тях  Simple Smile

Ох, като ви чета за тези ясли, сигурно ви е много трудно. Аз не мога да си представя да я оставя, но ще трябва скоро да обмислим и този вариант, защото доходите от един са недостатъчни вече. Ще трябва да си потърся нещо, дори и почасово, защото няма да мога да я пусна целодневно, прекалено скъпо е тук.

Вашите деца ядат ли 'боклуци'? Моята е влюбена в пом-беър, направо като го види, всякаква храна отказва! Ограничавам я, не й давам всеки ден. Далеч съм от мисълта да не й давам изобщо такива неща, неизбежно е, тя гледа, иска.... Веднъж така си тръгнах от площадката, защото една майка извади чипс за нейните деца и започна да им дава едно по едно парченце и нашата, като някое цигане застана до тях да ги гледа. Аз я махам от там опитвам се да й отвлека вниманието , но тя не та не и ревна за тоя чипс. Майката естествено не я почерпи, изобщо не е длъжна жената, но пък и аз не съм очаквала от Демми такова тръшкане и си тръгнахме. Сега вече нося по едно пакетче в мен, че като идем на люлките, все някое детенце ще похапва нещо и моята като види и тя иска. Обяснявам, че не може всеки път, оставям я и да си пореве, защото не искам да я уча да точи лиги при вида на някой, който яде нещо и тя да го иска.  Та вие как сте в това отношение?

Хайде, целувам ви и да ви почерпя с нещо сладичко, че днес ставаме на годинка и половина :

 

# 323
  • Мнения: 46
Оп! Добър ден и от мен! Лили заспа и аз малко седнах да си почина Simple Smile ! Момичета, я споделете какво давате на бебоците за закуска следобед - много ми е трудно това хранене .Лили яде млечна каша,данонино с кроасан или някоя принцеса .Но нишестета и кисели не желае категорично!  Naughty
А относно това дали яде "боклуци" - яде зрънчовци,солети,пом беър рядко.НО има огромно желание да пие кафе - само като ме види с чашата и се почва лудо пищене : КОКЕ! КОКЕЕЕЕ! докато не й дам да опита  Mr. Green .
Хубав ден !

# 324
  • Мнения: X
Здравейте,
Относно яденето ние обичаме определени неща и тях си ядем по много. Друго не приема. Не ядем кисели и др десерти но кисело мляко ядем.
Сутринта едвам в накарах една филия със сирене да яде и после кисело мляко

# 325
  • София !
  • Мнения: 1 240
- само като ме види с чашата и се почва лудо пищене : КОКЕ! КОКЕЕЕЕ! ...

Ох, не мога  rotfImbo . Ми друго си е, и детето да си пийне КОКЕ ! - няма само ти я  Naughty Joy Mr. Green


По-късно ще се включа по-подробно, че в момента нямам време да пиша .
Вечерта като заспи малкия дявол  Twisted Evil Laughing

  bouquet !

# 326
  • Мнения: 455
Това с яденето на площадките ми е болна тема.
Малко ми е трудно да разбера защо е нужно да се яде там... newsm78
Точно от там Дени се научи да яде солети и Слънчо.Купувам ги точно да не седи и гледа като гладно циганче.Хората го черпят,но на мен ми неудобно.
Друго,което съм давала да опита е сладолед.Общо взето засега контролирам нещата с тези храни и ще го правя докато мога.

# 327
  • Мнения: X
Добър вечер мами
Нашата яде солети и бисквити предимно по площадките. Имам си едно пакетче в чантата за всеки случай.
Давах и също от тях като беше болна с летния вирус...

# 328
  • Мнения: 78
 Момичетаааа Hug Hug Hug
Как сте? Аз се върнах на работа - вече съм е друг отдел и докато си наглася нещата, направо ми се спира тока - прибирам се редовно в 20-21ч Naughty! Добре че е майка ми да ми е жива и здрава!
Биляна е добре. Расте и хубавее. Говори на чист китайски все още, но разпознавам тук таме вече повторения - "ма" значи "дай" например, "нье нье", ей така мекичко си е твърдо НЕ Joy  Има долу едно момченце на 2,7 и пак нищо не му разбирам, така че не се притеснявам.  Срам ме е да си кажа, но Още се кърмим .... Embarassed изобщо не съм от майките които смятат, че трябва да се кърми до 3г, но просто не знам как да я отбия. То е рев, то е тръшкане като се прибера от работа - лекарката каза че ще е много трудно, защото тя не суче от глад, а защото й липсвам ... Направо да се разплачеш...не знам какво да правя - имате ли идеи? Някой да има същата драма?
Иначе всяка събота и неделя сме някъде с кемпера та любимата й играчка е кенче от кола или бира с камъчета да дрънка, всичко което е свързано с пълнене на пясък, надуваемото басейнче да играе до посиняване. Вкъщи най-вече набляга на конструктора... Rolling Eyes
С храните и ние сме същата работа-  като види ЗАйо Байо й направо става неуправляема - питах лекарката какво му е вредното и тя каза "НИЩО" - нито е пържено, нито е с някакви вредни работи - виж му съдържанието - единственото е растителното масло, но то го има навсякъде и във вашите пюрета и в сухарите... единствената вреда е, че й разваля храненето и после не искат да ядат" - така че ръгайте ЗАйо Байо когато се налага и толкоз... Другите помбеър и т.н. не ги знам, но това е проверено...  newsm10
Иначе Биляна е неуправляема както казва майка ми - със собствено мнение за всичко... другите момиченца кротко си играят, онова нашето от пързалката по корем, наопаки се пуска... и като хване посока и край... особено ако види куче, което да реши да погали... колкото мене ме е страх от кучета, толкова тя ги преследва като хрътка....  ooooh! оня ден тръгнах да я изкарвам аз тук в софия и си взех таблета - викам тя ще си играе на пясъка, аз да си попиша с вас - ами познайте ... така като ме гледате колко съм писала... Joyто не беше пързалката да я катерим и да иска да се пуска по корем, то не беше в пясъка заравяне, то не беше гонене на кучета...
Ами набързо - това от нас. Надявам се да можем да си отидем на сърф ваканцията за цели три седмици, затова сега се преработвам, но се надявам да ми се отплати. Много ви целувам и прегръщам! Нацелувайте малките шушули, които вече не са толкова малки!

Демиии, радвам се да те видя тук (останалите ги наглеждам във фейса от време на време тайничко, че нямам време да пиша) Мислех че сте се прибрали? Племенницата видя ли я? Да на целуваш малката Деми  Hug

Връщам се да добавя - Бънииии, супер добре изглеждаш! А аз съм си с едно шкембенце! Бързо казвай тайната Simple Smile

# 329
  • София !
  • Мнения: 1 240
Здравейте  Hug !

Щях да пиша оня ден и това там, голям съм заплес  hahaha .

Ние биваме, обзаведохме дивотията тия дни . Оня ден нова количка за кукли и други дреболии, вчера нова пижамка ( с тая пижама се побърках аз  hahaha , толкова пък да ми харесва .. ) и днеска баба и дядо ѝ купиха нови маратонки  Party .

Иначе вече си се усеща, че идва есента, сутрин и вечер е, голям студ  #Crazy .
Ама няма как, Септември си дойде, ей сега ще се завъртят месеците и зимата ще дойде  Crazy .

Дивотията е, още по-голяма дивотия вече  hahaha .
Не се спира, прави беля за беля, но също така усещам, как вече лека по лека става по самостоятелна . Качва се на спалнята, знае да си слезе, започва да си играе си играчките . А, най обича в едно шише с биберона, да ѝ напълня водя и в един леген да я сипва  hahaha , ей голямо забавление е . Голяма е, жабка  Crazy , обича да се мокри и да се къпе, ако може по цял ден ще седи във водата  Laughing .

Казва някои думички, мама, тати, баба, деде, ла-ла ( ела-ела ) , да, не . Иска да каже крушка, ама не може и вика кухка  Joy и други думички казва, ама трудно все още . Аз нямам търпение вече да проговори  Laughing , въпреки, че усещам, че ще е, като мелница - няма да се спира, ама няма начин Laughing . Много е, смешна като я питаме ''искаш ли'' на всичко е, съгласна, само да чуе тая дума, а тя отговаря ''иеее, калем, калем'' -  rotfImbo . Това ''калем-калем'' не знаем какво е, но голям смях пада  hahaha .
До сега бяхме тука пред нас на улицата и гонихме една котка  hahaha , пък взе, че стъпна на едно а*о  Blush - Бога ми, как ми замириса, направо полудях и се прибрахме да я сменям, пък направо си останахме вътре и викам да драсна няколко реда докато мога  Laughing .

Леде, няма лошо, че се кърмите мила, щом си иска детето, а и щом толкова време имаш, направо си е, за похвала  smile3501 ! Нямам идея как да я отбиеш обаче ..  Thinking Вече е, голяма, разбира, знае къде е, млякото  hahaha . Ни знам напраУ  Simple Smile .....

А,иначе няма що, аз верно, че отслабнах доста, ама толкова драстично отслабване не ми се отрази добре . Многото разходки подпомогнаха нещата . От Април като съм почнала до началото на Юли не се спрях, само в жегите се прибирахме, иначе нон-стоп обиколки  Laughing .
Сега съм се заседяла повечко в къщи, ама съм си същата . Просто върнах килата от преди бременността . Имах други ядове на главата, ама не ми се пише тук, във фейса може да си прочела  Hug !

Пък за яденето на площадките, не знам, гледам децата масово ядат там и то едно като види и другите искат, малко кофти се получава . Мен примерно не ми пречи, че децата ядат, ама може да има такива дечица, чийто родители да не може да си позволяват да им купят и се получава кофти  Confused . Аз лично съм черпавала деца . Веднъж в едно кафе бяхме и имаше две люлки точно до нашата маса, и аз бях качила Гъбата, и дойде още едно детенце, качиха го и нали количката ни беше там в багажника имаше бисквитки . Та детенцето ги видя и започна да сочи на там, майката разбра какво иска, ама беше ѝ неудобно да ме по пита, пък аз не съм си заплес  hahaha , първоначално не се усетих, но като разбрах за какво иде реч, веднага дадох на детенцето да си вземе . Една/две бисквити не биха ме ощетили . Ама то не е, там въпроса, просто както казах, има дечица на чийто родители не могат да си го позволят всеки път, има пък такива на който не им дават определени неща и се получава кофти картинка .
Аз си ѝ давам - солетки, здрънчовци и тем подобни . Е, не прекаляваме де, ама не е, като да не ѝ давам Grinning .


Размрънка се  Laughing , ставам и ще се включвам пак  Hug !
Така ви искам Grinning , да има повечко активност в темичката #Silly .


Целувки на всички и Демми  Hug , радвам се да те ''видя''  Hug !

Хубав ден от нас   bouquet !

Общи условия

Активация на акаунт