Домакини 30/още малко има и тази зима да отмине

  • 33 852
  • 737
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 644
Стади колкото по-рано по-добре.Емо е на 4 и е голям зор.Още не мога да го отделя.спи на единично легло в нашата спалня.
Вземи си бейбилон ако нямаш и така ще си спокойна.
И аз искам рецепта за баницата на Морена.
Днешния тутманик как го издокарах.Емо ми мънка на главата и вместо 1 ч.л.сложих цяла чаша.После извадих колкото успях.И сега е сладка баница със сирене. Embarassed
За свети Валентин обикновенно аз съм в бг ,а мм е в Англия.Обикновенно си пращахме малки подаръци и картички.Тая година смятаме да хапнем семейно навън .
Смърфче много са хубави!До старата ни квартира имаше магазин за картички.Много обичах да избирам за поводи.

# 76
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Смърф, отново много хубави картички!  Hug

Тити, ето баницата ми - http://morrennaa.blogspot.com/2013/04/blog-post_2418.html, да ви е вкусно!
И тутманика ми също. Simple Smile

# 77
  • Мнения: 3 853
Еххх, Моренка, уникално изглежда този тутманик, на ръка ли месеш?

# 78
  • Sofia
  • Мнения: 21 729
Смърфи, аз обичайно на ръка, но кой където и както иска - в машнина, в миксер. Simple Smile
Снимката (която никак не е добра, на светкавица...) е линк към рецептата.

# 79
  • Мнения: 6 096
Добро утро Simple Smile
Смърфиетка страхотни са  smile3521 тези двете осмомартенските нали са е Ембросинг техника и ли съм в грешка ?Дано болката е изчезнала  Hug
Morena тутманика е много примамлив рано сутринта, още повече че не съм закусила още.аз днес ще правя питка за утре, че е свети Харалампи, още се чудя дали да не са две една за колегите.Ама ще го реша в движение.
За книги сега сме на вълна "Франклин "с малкия ама той от скоро се заслушва и иска да чета, и обикновено е едно и също 100 пъти.Баткото има да дочете "Пипи дългото чорапче" и продължава с "Приказки по телефона " че лятото гледахме да обходим целия списък и избирателно 1/3 от всичко прочете трябва да продължи.Единствено "Писмата на един дакел" не сме чели защото ги нямаме , ама е време ги потърся.

# 80
  • София
  • Мнения: 9 890
Добро утро с кафе в ръка и кафето на Джейми на екрана! Heart Eyes
Ста ди, малката беше на 7 месеца, а сестра и на 4г, когато ги отделихме. Зависи от детето и родителите. На мен ми беше трудно, будех се първите нощи постоянно да ги гледам. А те спяха като ангелчета. Но ние и двамата с ММ споделяме виждането, че децата е добре да си спят по креватчетата от малки. Всяка вечер и до ден днешен гушкането по леглата е практика, обаче стане ли време за лягане всеки си знае мястото. И децата са свикнали така, та дори да ида и да легна при тях за малко ги усещам, че не им е много комфортно. А, признавам си, аз също предпочитам да си легна спокойно в моето легло. Когато са болни винаги спим заедно обаче.
Смърфи, браво за картичките!
Св Валентин като празник на влюбените чак да го празнуваме-не. Аз като Валентина празнувам имен ден на 10 февруари по християнския календар, но истината е, че повечето близки и познати ми честитят именно на 14 февруари. Няма лошо , де, кой когато иска, поздравления и подаръци приемам постоянно! Laughing

Някой беше писал, че ме е сънувал, вече не помня кой Blush, ама те това си е работа- чак в сънищата ви ви спохождам. Crazy

# 81
  • Мнения: 135
Как сте момичета?
Чета ви от час вече,ама така като зачезнах,но важното е че съм тук вече.Имах много лош период,не че отмина де.Децата са болни и двама на антибиотик.
Не сме много добре,но се надявам този период да отминава вече,макар че нещо не му виждам края.С ММ се скарахме жестоко преди няколко дни,много обиди изрекохме,сега поутихнаха нещата,но много ни натисна стреса.
Преди дни от нерви отидох и си купих перално-сушилня и миялна(сега имам пералня и сушилня поотделно ,но няма място в кухнята за миялна и за това трябваше за взема перално-сушилня,за да има място и за миялна),писна ми на ден да седя с часове на мивката,не стигата другите ми куп задължения,та сега чакам да ми ги доставят в сряда,ама ако знаете с какво нетърпение ги очаквам.Големия е с ушна инфекция и диария и повръщане на антибиотик,малкия е с бронхит и той на антибиотик.Просто картинката е пълна.
За това не съм писала ,защото само с моите премеждия мога да ви натоваря.
Приятна неделя от мен,ставам че Ази ме вика.

# 82
  • Мнения: 989
Здравейте  Grinning

Изведох Чара, взех си душ и сега сядам да си изпия кафето с вас   food010 Жалко само, че към кафето ми липсва добавката на Джейми. Тортичката изглежда много примамливо.

Говорите си за книги. Ах тези книги... Обожавам да чета. Но в хартиен вариант. Обичам допира с книгата, миризмата на листата, шума от прелистването... Нещо не мога да се разбера с електронното четене. Разсейвам се и не мога да се отдам на книгата. Записана съм в една библиотека и постоянно взимам книги оттам. Харесвам старите автори, класическите творби. Елена и тя много харесва книгите. Обича да чете самичка, обича и да четем заедно. Постоянно взимаме книжки за нея. Малкият обаче не изпитва почти никакъв интерес. А най-обичам следобяд да си направя мляко с какао или чай с мед и лимон и да се излегна с някоя книжка в ръка.

За поддържането на домакините - ами аз се изумявам колко занемарени жени има, които си стоят вкъщи. Поддържах се, докато ходех на работа, поддържам се и сега. Не мога да разбера как, при положение, че човек разполага с толкова време, може да няма никакво желание да се погрижи за себе си. Аз си имам всекидневни процедурки, които никога не пропускам. Имам си и ежеседмични такива. Не го разбирам и това със стоенето вкъщи със стари, лекьосани и протрити дрехи.

За отделянето на децата - нашите са в самостоятелна стая, откакто се преместихме в новото жилище и имат такава. Сега обаче, след като децата станат три, ще трябва да мислим за друг вариант, защото по-нататък, в пуберитета, всеки ще има нужда от самостоятелност. Засега сме се спрели на варианта с къща, но може и да решим просто да вземем по-голям апартамент. На мен много ми се иска съседите ни да решат да продават техния, за да го вземем и да съединим двата апартамента. Но кой ли ме пита мен  Laughing Иначе съм "за" отделянето на децата. Но когато им дойде времето. Не бих тормозила детето, ако виждам, че се страхува и че страда от това. Но ако е просто лигавене, тогава не бих се съобразила с детето.

Снощи гледах олимпийските игри. И по-точно фигурното пързаляне, защото много го харесвам. 15 годишното русначе беше невероятно. Не мога да повярвам, че едно дете успя да направи това, което направи тя. Беше невероятна!

Смърфи, големи красоти си сътворила. Картичките са прекрасни.

Щастливка, съжалявам за неприятностите около теб  Hug Дечицата да се оправят бързо!

# 83
  • Мнения: 6 881
Добро утро!  Hug
Джейми, благодаря за кафето.  Hug Ти и Моренка по три деца ли имате? Благородно завиждам.  Heart Eyes Аз исках да имам много деца, но поради финансови съображения дълго отлагах второто. Добре, че Катрин се случи, че като реших, че е време и бях на една възраст, когато се случват по-бавно някои неща.
Ста ди, детето ще си покаже кога е готово да го отделите. Поради липса на стаи, с каката спяхме в една стая (спалнята ни беше долепена до нейната кошара). До 1година си спеше в нея, после махнахме страничната преграда на кошарата и тя се прехвърляше при нас (кърмех я до 1г.4мес, дори и нощем и така ми беше лесно). Тя сама поиска да спи отделно, в друга стая, когато стана в първи клас (тогава направихме ремонт на детската, обзаведохме я с място за учене, малка секция). Сега малката спи с мен (още се кърмим). До 7месец спеше по цяла нощ в кошарата си, но след това започна да се буди през час да суче и за да мога да се наспивам, започнахме да спим двете (ММ е в същата стая, на друго легло). Кога ще започне пак да си спи на леглото, не знам.  newsm78 Да не казвам,че и режима си промени много тази зима - ето сега спи (станала е в 7ч.), ще спи половин час, след обяд ще спи от 12,30-13ч за около час и половина, вечер заспива около 21ч. А исках да направя режим, че уж на ДЯ ще ходи.
Благодаря на всички, които изпратиха слънце.  Hug Днес напича, после може малко да излезем, поне около блока.
Св. Валентин и ние не празнуваме.  Peace
А книги много обичам да чета. Сега чета вечер, докато се кърмим.  Grinning
Хубав ден на всички!   bouquet

# 84
  • при късмета
  • Мнения: 24 126
Добро утро,
пак е скапано времето, ама ще ходим навън, че ми писна.
Джейми, много примамливо кафе
Смърфи, много са красиви картичките, браво!
Фортуна, сега ти прати малко слънце, че при нас няма  Laughing
Щастливка, дано вече да ви отмине този период
Гледам, че Хортензия не е писала много време. Какво става с теб момиче?
Ще се стягам за навън и ще решаваме в движение какво ще правим. Цунки на всички  Hug

# 85
  • Мнения: 960
Добро утро, мили мои!
Вчера беше пролет при нас, а днес една мъгла е паднала... Но ще се излиза, подивяваме вкъщи. А вчера не се спрях, дори пих сама кафе с приятелка.
Мако, благодаря, че ме мислиш. Добре съм, просто период, ще мине. А и трябва да чакам народа да заспи, за да седна на компа, иначе почва едно сърдене, карат се. Едната иска Гъми, другата Маша, пълна лудница, затова само ви чета от телефона.
Болните да оздравяват!

# 86
  • Мнения: 6 881
Пращам слънце   Nature Sunny за всички, които си нямат.
Беболинка се наспа.  Laughing

# 87
  • Germany
  • Мнения: 8 000

Мони, 2 дена не си писала. Какво ново е при вас, как са момчета. Какво времето е при вас?

Така е, Лус. Тези дни си имам гостенка от БГ и не ми остава време за компютъра Simple Smile
Момчетата са добре.Малкото беше със скарлатина и вече приключваме антибиотика, но ще си го оставя още една седмица вкъщи, защото преди това беше с бронхо спазъм и много се изтощи. Тук масово децата ходят болни на детска градина, не се правят изследвания на всички, при случай на скарлатина и непрекъснато има върлуващи инфекции  Confused
Иначе, имам повод за гордост, покрай голямото ми момче - в петък си получи оценките за 1вият срок и се справя много добре. Като изключим немският, по който още не му пишат оценки, по другите предмети има 1ци и 2ки, което тук е еквивалента на 6 и 5 в БГ. Според учителката му скоро ще настигне децата и по немски Simple Smile Много се гордея с него, защото ходи на училище тук от 5 месеца и напредъка му е наистина сериозен. Вече ми превежда навсякъде и даже се дразни, че не знам някой неща Simple Smile
Времето при нас е относително добро, като за Германия. Имаме слънце горе-долу през ден и температурите не са падали под нулата. Другата седмица го дават доста дъжд, но се надявам да грешат Simple Smile
Хубав и спокоен ден на всички! Simple Smile

# 88
  • Мнения: 11 662
Добро утро и от мен с второто кафе   bouquet
Ма ко като прецъфтят кокичетата ги остави да си изсъхнат на коренчето/така се изхранва луковицата/Когато и листата изсъхнат вадиш луковичките от пръстта, оставяш ги ден да изсъхнат и ги слагаш някъде на сухо и тъмно. Сееш ги пак ноември. С всички пролетни луковички /минзухари, зюмбюли, нарциси, лалета/ се прави така.
Смърфи казваш, че цял ден нищо не си правила, но картичките не изглеждат като нищо. Аз също правя опити за картички /имам още боб да ям докато стигна твоите/ и знам, че не стават за 5 мин.
Джейми аз също се опитвах да карам малкия да чете списъците с книги в бг., но установих, че всеки учител дава различен списък. Малкия не искаше някои книги изобщо да ги чете, но „Ние врабчетата” я научи на изуст. Оставила съм го да чете каквото му е интересно – важното е да чете различни автори и жанрове – така се сблъсква с голям брой думи и трупа речник.
Щастливка  Hug да се оправят бързо дечицата. За обръщане на лошия късмет съм си изработила ритуал- 3 обичайни неща правя наобратно напр. като стана вместо първо в банята-първо на кафето и ми помага, ако не с друго поне да видя че нещата стават и в обратен ред.
Мони и сина ми учи в Англия от 5м – същото е и при нас – аз още не мога да свикна с йоркширския диалект/понякога ама нищо не разбирам като говорят бързо/, но малкия се справя много добре. Децата са невероятни – за кратко време усвояват толкова много информация.
Кокона  Hug
Радвам се, че времето се е оправило и става за разходка  smile3501
Тук сме с буря и дъжд-сутринта след разходката бяхме едни кални човеци  Joy, добре, че традиционното облекло е гумени ботуши и дъждобрани, та се чисти лесно.
Ставам да оправям униформи за седмицата и пак ще ви навестявам.
Усмихнат ден ви желая newsm51

# 89
  • Мнения: 644
ЩастЛивка честити придобивки със здраве да си ги ползваш!
Скарването не го мисли.Ще се оправите!Къща без комин няма.
Децата да оздравяват скоро!Даваш ли им някакви имуностимуланти.Много често боледуват милите.
Мони браво на детето!
Аз скачам от леглото.Време е .Емо отиде при чичо си в неговата стая и аз използвах да се по излежавам.
Днес обещах пица със спанак.Вчера видя една реклама и отсече и аз искам пица със спанак.Днес това ще правим.Смятам и да метна едно ядене в гювеча .Утре ако ходя на работа да има и да не се занимавам.

Общи условия

Активация на акаунт