Кой какво сервира снощи - кой какво ще сготви днес - 3

  • 51 689
  • 416
  •   1
Отговори
# 45
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Днес направих набързо гъби с ориз на фурна, а вчера супа топчета, днес е останало малко и ще я доядем. За десерт направих един кейк с какао.

# 46
  • Мнения: 373
Вчера ме глезиха с палачинки и ресторант Heart Eyes. А днес - закусихме с лимонов пай - купешки, ама чуден и мноого върви с кафето. Laughing Днес сме на тема МОРЕ- За обяд направих една моя измишлвотина - мазанка Laughing- намачкано авокадо+нарязани рълца от раци+кисела краставичка+майонеза+малко кис.мляко+сол и малко от марината на краставичките. МММММММ, с топъл, хрупкав хляб е супер. Освен това имаше тарама и сьомга. Направихме и една друга измишльотина- салата, с която не мога да не се похваля:

Зелена салата, оргоре се подреждат сварени и обелени скариди, парчета авокадо и грейпрфрут. Залива се с дресинг: майонеза  + зехтин, сол , сока от 1/2 лимон, малко лют пипер и много малко на много ситно нарязан червен лък. Става нещо невероятно! Опитайте!

За тази вечер- миди със сос сметана, бяло вино, лукче, магданоз с гарнитура пържени картофки!

За десерти не пиша- от известно време караме на шоколадови бонбони с кафето и плодове.

# 47
  • Мнения: 2 255
Снощи - картофи по Лесковачки (у сръбско  Wink) - леко побългарени
Днес - свинско с кисело зеле, ама кат гледам може и да не стане за вечеря от много разходки  hahaha та сега ровя из форума да измисля нещо "бързо и лесно"  Joy

Последна редакция: нд, 19 фев 2006, 19:13 от viara_st

# 48
# 49
  • Мнения: 903
Соеви кюфтенца и мусака за семейството, а за мене скумрия консерва и зелен боб.

# 50
  • Мнения: 7 640
кажете как правите ориза с гъби

# 51
  • Мнения: 2 609
За вчера се отчетах Laughing
Днес скумрия с доматен сос, за десерт - палачинки

# 52
  • Мнения: 5 500
кажете как правите ориза с гъби
Задушаваш лук в мазнина, добавяш настърган морков, сол, черен пипер. После нарязани гъби както желаеш, като си пуснат водата и изврят малко слагаш почистен и измит ориз. Като стане стъклен ориза заливаш с вода. Ако ястието е на фурна съотношението вода и ориз 4:1, ако продължаваш да го готвиш в тенджера 6:1. Поръсваш с магданоз и това е.

# 53
  • все тук
  • Мнения: 1 716
Да се отчета, че не съм писала от петък.
Събота - салато от макарони с ролца от раци, салата от печен пипер с извара и майонеза, винен кебап с гъби върху канапе от ориз, торта "Парфе".
Вчера - зелеви сарми със свинско месо и бял сос, крем карамел.
Днес - дояждане.

# 54
  • Smolyan
  • Мнения: 1 400
Вчера - картофени кюфтета
Днес - пица и боб
Утре - ориз със спанак

# 55
  • ново
  • Мнения: 5 964
Снощи дояждахме капамата от събота.
Днес ще готвя пълнени чушки с ориз и кайма, с бешамелов сос и суфле от кашкавал.  chef Десерти няма - детето е капризно, мама на диета , тати не обича сладко Wink

# 56
  • Мнения: 5 873
Вчера-пиле с кисело зеле.
Днес-ориз с гъби и останалото зеле. Sunglasses

# 57
  • София/Осло
  • Мнения: 4 541
вчера- дояждахме +пица /изчистих си хладилника/
днес- мусака за мъжете , а за мен -зеленчуци на пара и зелена салата

# 58
  • Мнения: 4 370
Вчера свински пържоли с пушено сирене в йенска тенджера и зелена салата с репички и краставица.
Днес само едни спагети съм направила, че свекито донесе посно зеле и супа пиле. А и от пържолките има още.

# 59
  • Мнения: 5 713
Вчера пиле с ориз по китайски.
Рецептата:
Пилешко филе се реже на равни хапки и се слага в марина от по 1с.л. соев сос, мед, горчица, олио и 1ч.л. оцет. Стои най-малко половин 4ас, аз го държах половин ден.
Оризът се сварява и се измива веднага, оставя се да се изцеди и се слага в купа. Зелен4уците / аз взех от замразените китайски миксове- 450гр /се задушават с малко мазнина по избор и след като станат готови се огасят с малко соев сос. Изсипва се върху ориза. После се слага маринованото месо в тигана да се задуши и се смесва с останалите продукти.

Общи условия

Активация на акаунт