Ноемврийски мами 2014 Чакаме ви с нетърпение!!!

  • 28 903
  • 722
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 72
вижте какво интересно калколаторче на бременността намерих
http://www.moetodete.bg/calculator/termin.html

много готин, все едно е игра:
"Минала си (% от бременността):  17 %" Grinning

# 676
  • тук и там
  • Мнения: 11 697
Галя, ако положението е много тежко,лекарят ти може да изпише да пиеш Деган или Церукал.Аз бях така-пробвах без лекарства,но не се издържа-на мен през цялото време ми се гади и повръщах по 5-6 пъти на ден.Да издържиш една -две седмици,ама три месеца така си е истинско мъчение,още повече че след една седмица повръщане се чустваш като парцал и започва да ти се вие свят и да ти прилошава.Аз съм много доволна откакто пия лекарствата-не съм повръщала нито веднъж,но всеки решава за себе си. Peace

# 677
  • Мнения: 99
Здравейте мами,
да се запиша и аз към ноемврийските мами Grinning. Вчера бях на доктор - 5 седмици и 5 дена. Това ми е трета бременност Simple Smile . На всички бременни мами пожелавам лека и безпроблемна бременност   bouquet

Браво!!! Ти си поредната мама тук, която чака трето детенце!! Адмирации! Simple Smile

 Hug

# 678
  • Мнения: 172
Този калкулатор може да показва що годе вярно само ако имате цикъл по учебник на 28 дни и овулация на 14, но при повечето това не е така. Аз съм с цикъл на 33- 37 дни.

# 679
  • Мнения: 99
Здравей мама ми,колко се радвам да видя човек от Петрич мислех ,че съм единствена Laughing

Здравей Гого05 ,
със сигурност не си единствената мама от Петрич. Според мен има поне още 2, 3, 4, ......,но се спотайват някъде, в някое ъгълче Laughing

# 680
  • Мнения: 99
Здравей мама ми,колко се радвам да видя човек от Петрич мислех ,че съм единствена Laughing

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=762725.new#new
я виж тук какво намерих,може да се появят и още Wink

# 681
  • Мнения: 72
Ladies, габровки има ли (независимо къде живеят...)?  Rolling Eyes

# 682
  • Мнения: 1 318
Shirley-Ann, ако имаш силен апетит опитай се поне да набиваш моркови, краставици, ябълки, круши и т.н, вместо гадости.
Ами всеки ден гледам да изям ПОНЕ една ябълка, отделно и салатка. Сутрин понеже ставам зверски гладна, си пека филийки. На работа хапвам банан, на заведение обикновено супичка... но не мога да кажа че гладувам, а определено си ходя със стържещ стомах...  newsm78

# 683
  • Мнения: 10
Здравейте дами,
Незнам дали съм за тук или за декемврийките. Теста го направих на 22.03 и е две чертички.  Simple Smile По тоя калкулатор ми излизат едни странни неща. Последна менструазия на 21.02, средна продължителност на цикъла 6 дни и ми излиза, че съм забременяла на 13.02, коети ми е нелогично. Ходих на лекар и се видя една точица. Към 15 април пак ще ходя.

# 684
  • Мнения: 2 358
Здравейте дами,
Незнам дали съм за тук или за декемврийките. Теста го направих на 22.03 и е две чертички.  Simple Smile По тоя калкулатор ми излизат едни странни неща. Последна менструазия на 21.02, средна продължителност на цикъла 6 дни и ми излиза, че съм забременяла на 13.02, коети ми е нелогично. Ходих на лекар и се видя една точица. Към 15 април пак ще ходя.

Под средна продължителност на цикъла се има предвид времето от началото на една менструация до началото на следващата, а не колко дни е кървенето  Wink
терминът ти е 28.11  Peace

# 685
  • София
  • Мнения: 770
Всички електроуреди облъчват, включително gsm-и и дори кабели в стената. Имам един познат, който си беше поръчал от Америка 2 уреда за измерване на такива високочестотни и нискочестотни електромагнитни лъчения и дойде в нас да мерим. Важното е там, където прекарваш дълго време/легло, бюро и т.н./ да са в допустимата норма стойностите. Ужасих се какви високи стойности показа при пусната миална машина и микровълнова. Миалната ми е точно до мивката и аз много често си правих нещо там докато тя работи. Сега просто избягвам да се задържам дълго пред подобни работещи уреди/това и като не бях бременна/ без разбира се да изпадам в крайности. Просто няма как да се избегнат напълно тези неща.
 http://lamqta.com/ot-jivota/vrednite-lacheniq-ima-li-gi-v-doma-ni

# 686
  • Мнения: 1 080
Този калкулатор може да показва що годе вярно само ако имате цикъл по учебник на 28 дни и овулация на 14, но при повечето това не е така. Аз съм с цикъл на 33- 37 дни.
Това винаги ми е било странно. ОК, овулацията не е на 14 дни, но тя не е задължително и при 28-дневен цикъл да е на 14. Ще окаже ли влияние на датата на раждането ти този продължителен цикъл?

# 687
  • Мнения: 10
Благодаря ви момичета, много сте мили. Simple Smile

# 688
  • Мнения: 172
Мимс, незная. В момента в нищо не съм сигурна, защото дори не знам кога е била овулацията, както казах по- рано според снимката и прегледа месец февруари аз такава не би трябвало да съм имала. Следващия вторник съм пак на лекар, надявам се да чуя сърчице и ще разпитам подробно Персенска за всичко.

# 689
  • София
  • Мнения: 1 609
Здравейте!

Скоро ще пусна новата тема - ако има мами, които искат да присъстват в списък в първия пост и още не са ми писали, моля да ми пишат (повтарям - термин, възраст, град, поредна бременност).

Отгоре-отгоре по темите:

Честито сърчице на Ирен Simple Smile И честити потвърдени близнаци на пандекова - много се радвам и за двете ви!

Добре дошли на новите мами, приятно бременеене!

За повръщането: освен лекарствата, много помага и отвара от джинджифил. Мен ме почна вече гаденето и с това се лекувам. Настъргвам малко пресен джинджифил (настърганото количество да е горе-долу колкото 1 чаена лъжичка) и го варя в половин литър вода (ври 10тина минути, след като заври водата). След това прецеждам и пия. Има особен вкус, но помага. Не трябва обаче да се пие по цял ден вместо чай/вода, само при гадене.

В този ред на мисли, някой знае ли защо натриевия цитрат не е подходящ за бременни? На мен винаги той ми е помагал за гадене най-бързо, но знам, че не се препоръчва при бременност. Чудно ми е защо, той дори не се води лекарство, а хранителна добавка.  newsm78

За пола - все ми е едно. За щерката много исках да е момче и даже малко се разочаровах, когато разбрах, че е момиче  Embarassed. Сега сякаш нямам желания - и на втора дъщеря ще се зарадвам, и на син. Около мен всички тайничко мечтаят за момче, пък да видим Simple Smile

Шърли-Ан, и аз съм непрекъснато гладна - ама гладна, та чак ми се вие свят и ми се гади. Когато мога, гледам да ям плодове и зеленчуци, но в повечето случаи трябва да изям нещо по-съществено, за да има ефект. С предната бременност бях така, качих 20 кг. В интерес на истината ги свалих без проблем и по едно време бях дори по-слаба, отколкото преди бременността (а аз съм си слаба по принцип). Искаше ми се с тази бременност да не качвам така и се старая, ама да видим...

Толкоз от мен, отивам да довършвам темата ни.

Общи условия

Активация на акаунт