Обичам България!

  • 61 456
  • 440
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 728
Честит празник!

# 376
  • Мнения: X
Къде видяхте пък сега омраза към Европа.... Това е просто сравнение когато там е било така, какво е било тука. Хайде стига разваляхте темата, ако не Ви харсва как обичаме тук България, подминете ни, нас, недостойните....

# 377
  • Мнения: 4 432
Жалко, че винаги ще се намери някой да опорочи оптимистичните и положителни теми. Просто има хора, което обичат да вкисват останалите. Някои ги наричат енергийни вампири, аз просто ги наричам дребни злобни душици....
Честит празник на всички!  (Простете за клишето!)

# 378
  • София
  • Мнения: 249
Беше прекрасен празника в зала България.
Браво на всички участници и най-много на децата!
https://sofiaphilharmonic.com/event/%d0%ba%d0%be%d0%bd%d1%86%d0% … 0%b7%d0%bd%d0%b8/

# 379
  • Мнения: 105
Къде видяхте пък сега омраза към Европа.... Това е просто сравнение когато там е било така, какво е било тука. Хайде стига разваляхте темата, ако не Ви харсва как обичаме тук България, подминете ни, нас, недостойните....

Тази клета женица, ако не развали всичко, няма да е тя. Тенденциозна е в омразата си към България. Wink

# 380
  • Мнения: 22 036
Някой от патетично споделящите поезия може ли да обясни какво точно празнува?

Интересно ми е, защото аз на 3 Март не намирам кой, знае каъв повод за празнуване, освен нали, да се ударят мъжете в гърдите, да си кажем Българи, юнаци и да се напием.

Най-голямата победа за България е Съединението. Тогава наистина се усеща наличие на държавност и дух.

# 381
  • Мнения: 1 341
Тъжен е нашият принос. Докато на Запад са процъфтявали култура и изкуства, дедите ни са се борили за едното оцеляване.
Относно 3-ти Март си спомням думите на проф. Георги Марков, „Не случихме нито на поробители, нито на освободители“.

# 382
  • Мнения: 12 019
Соц.учебникът е написан по начин, по който да заинтригува децата.За разлика от днешните учебници, които трябва да се преразказватци " превеждат", защото са нескопосано съкращение на източници, не предназначени за деца.Моето дете, родено в новото хилядолетие учи много по успешно от соц. учебника, отколкото от новия.

На 3 март празниваме Освобождението и началото на третата българска държава.Независимо от ревизиращия Берлински догово, точно санстефанският е основание да се положат основите на държавност- управление, конституция, държавни органи.Имаме ги много преди Съединението, а коя дата е по- героична е въпрос вече на лично възприятие.

Много ми е неприятно в тази тема да влизам в обяснителен режим.
Темата е за любовта към България.Не е защо и как, не е за спорове.Аз като не обичам и не се интересувам ни от турски сериали, ни от мазни режими, не влизам в подобни теми да  питам защо имаш такова мнение? Не казвам на кого какво да предпочита.


# 383
  • Мнения: X
Празнувам възкресението на България на картата на света. Без 3-ти март, как щеше да има 6-ти септември... Ей, цъцъцъцъ... патетично ли го казах?  Потомка на Опълченец съм, загинал в боя за Стара Загора, имам право да съм патетична и клиширана, колкото си искам.

# 384
  • Мнения: 22 036
Нищо лошо няма да се гордееш с личната си история. Историята, обаче е сбор на лични победи и загуби, които имат отражение върху живота извън семейния кръг.

# 385
  • Мнения: X
Пак ще се повторя - без трети март, не би имало ни 6-ти септември, нито 22-ри септември... Не ми отговаряйте.... Без значение какви са били имперските интереси на Русия. Фактът е факт - възстановяване на България, отречете го, ако искате...

# 386
  • Мнения: X
 Стихотворението изобщо не блести с висока художествена стойност.

# 387
  • Мнения: 22 036
Що пък така императивно? Някак като налагане на руското влияние звучиш. Трети март щеше да се случи и без милата загрижена Русия. Просто естествен процес на умиране на империя. Ако Русия не се беше намесила, много вероятно е било да се случи мечтата на всеки публикуващ стихчета, татуиращ се и крещящ kleta majka bylgariq да сме си на три морета.

# 388
  • София
  • Мнения: 5 547

Ето това празнуваме. Смятам че милионите българи които са загинали , за да можем днес ние да имаме тази свобода , заслужават много повече от всичко което правим.

# 389
  • Мнения: X
https://attackingthedevil.co.uk/related/macgahan.php

само ще оставя това тук. Той Магахан е един имперски пропагандист

Общи условия

Активация на акаунт