Килограми след раждане

  • 12 736
  • 64
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 6 214
Не съм усетила да отслабвам при прохождането и не бих лежала на тази кълка.
О, определено не може да се лежи на тая. Просто споделих, че аз тогава отслабнах неусетно, без да правя нищо, но пък видимо.

# 16
  • Мнения: 5 173
Моя съученичка започна да дебелее (нарочно използвам тази дума) още преди да забременее. После все си намираше оправдание да не предприеме нещо по въпроса, не кърмеше. Чакаше прохождането като манна небесна, е, детето проходи, протича, стана на 6г, а моята съученичка не мърда в килограмите Sad.

# 17
  • Мнения: 2 850
Последно кърменето сваля ли килограми или пречи да се свалят? Аз ни кърмя, ни имам време да спортувам и си седя на +15кг а нямам време да ям понякога. Мисля,  че организмът ми не е това, което беше, май метаболизмът ми е заспал newsm78

# 18
  • Мнения: 6 214
Последно кърменето сваля ли килограми или пречи да се свалят? Аз ни кърмя, ни имам време да спортувам и си седя на +15кг а нямам време да ям понякога. Мисля,  че организмът ми не е това, което беше, май метаболизмът ми е заспал newsm78
При всеки е различно. След раждане определено организмът вече никога не е това, което е бил.

# 19
  • Мнения: 6 365
След раждане и при кърмене, ако нещата са правилни, организмът е идеално подготвен да гори мазнини така, както никога преди. Жената има невероятен скрит мазнинен метаболизъм, за да осигурява полезни мазнини за бебето.

Проблемът е, че в началото кърменето изисква много пролактин, а всеки чужд хормон създава странни усещания. Главното е оня микс от глад-жажда-изтощение, който може да ви накара да прекалите с храненето. Ако устоите и се храните рационално, ще знаете, че кърменето само по себе си не е труд и не иска енергия, а по-скоро градивни вещества и мааалко допълнителна енергия за отскок. Това след като се установи добре, след 2-3 месеца.

След това може да почне доста драматично отслабване, но зависи и от предишната форма.

С прохождането станах като маратонец, да.

С бременността качих 7 килограма, влязох да раждам 69, излязох 60-62, след годинката бях вече 55, което при мен започва да изглежда зле. Но аз имам повече от средната мускулна маса за жена и отслабвам съвсем различно, и доста по-бързо.

Но определено кърменето, след началния период, може да се организира така, че да гори мазнини, а през това време храненето да е такова, че да попълва запасите от мазнини и протеини.

# 20
  • Мнения: 255
С моята бременност качих 22кг.
Свалих ги за около месец и 1/2 след раждането без да правя каквото и да било.

Много зависи дали кърмиш. Тогава отслабването се забавя. Също и от самия организъм.
Недей да се лишаваш от нищо, просто хапвай често на малки порции.
Пий по 1 чаша вода  30-тина мин преди хранене.

# 21
  • Мнения: 336
Чакаше прохождането като манна небесна, е, детето проходи, протича, стана на 6г, а моята съученичка не мърда в килограмите Sad.

Това с "прохождането" ако работеше, всички майки щяха да са фиданки.

След раждане и при кърмене, ако нещата са правилни, организмът е идеално подготвен да гори мазнини така, както никога преди.

След раждане беше ударният момент за чистене на мазнини и при мен, при това не кърмих дълго. Аз имах тлъстини отпреди да забременея и ми беше страшно трудно да ги сваля. След като родих все едно метаболизмът ми рестартира. Стопих сланините за няма и година, а не бяха малко. Разбира се излишно е да повтарям, че без правилно хранене и адекватно движение няма как да стане.   

# 22
  • Мнения: 6 365
" просто хапвай често на малки порции"

Не, не и не! Това е перфектният начин да погълнеш неусетно излишни калории. Освен това "храната" в малките порции невинаги е храна, а е закусчица. Никой не яде "малка порция" готвено, обикновено са бисквитки, плод (много захар!), други закускови храни.

CveTuRchE, май имам теория защо при теб от кърмене се забавя отслабването.

Ако ядеш на често и по малко, организмът просто не може да мине на режим разграждане на мазнини, защото непрекъснато разгражда нова храна и я трупа. Ако искаш да достигнеш мастните депа, трябва да ядеш на три хранения, храната да се складира, а после организмът да "извади" калории от депата си. Ако се внимава с количеството, така се отслабва- не с непрекъснато зобване.

И като казвате, че от кърмене се напълнява- кажете с какво сте се хранили, как и колко време сте кърмили. Щото ако е било три месеца, лежали сте на кълка и сте пили литри боза, еми няма как да отслабнете.

С кърмене над годинката едва ли има жена, която да продължи да трупа скоростно.

# 23
  • Мнения: 6 214
" просто хапвай често на малки порции"

Не, не и не! Това е перфектният начин да погълнеш неусетно излишни калории. Освен това "храната" в малките порции невинаги е храна, а е закусчица. Никой не яде "малка порция" готвено, обикновено са бисквитки, плод (много захар!), други закускови храни.


И се стига до "уж нищо не ям, пък дебелея". И "нищото" обикновено са няколко пакета бисквити, солети и прочие считани за диетични храни. Масово колежките ми се хранят така и чакат да отслабнат. А де факто си мислят, че не ядат, а поглъщат много празни калории. И са все гладни. Затворен кръг.

# 24
  • Плевен
  • Мнения: 1 622
Детето ми е на 2 годинки-все още го кърмя.Отслабнах за 2 седмици след раждането.Но аз и нямах много за сваляне-само 2 килограма.Храних се и се храня както и преди бременността-по здравословно.Ям без да преяждам,повече плодове и зеленчуци,повече вода.На 4 месец след раждането започнах да тичам,но нямах какво да свалям вече,само се стегнах.Иначе сега съм по-слаба от преди да забременея с 2 кг.

" просто хапвай често на малки порции"

Не, не и не! Това е перфектният начин да погълнеш неусетно излишни калории. Освен това "храната" в малките порции невинаги е храна, а е закусчица. Никой не яде "малка порция" готвено, обикновено са бисквитки, плод (много захар!), други закускови храни.


И се стига до "уж нищо не ям, пък дебелея". И "нищото" обикновено са няколко пакета бисквити, солети и прочие считани за диетични храни. Масово колежките ми се хранят така и чакат да отслабнат. А де факто си мислят, че не ядат, а поглъщат много празни калории. И са все гладни. Затворен кръг.
И моите колежки така се хранеха в офиса.Отделно имахме шоколадови бонбони и бисквити донесени от доволни клиенти.Всеки след обед към 3 или 4 се почваше с "предлагагането".Вода не пиеха,само кафе.Аз до мен поне 1 литър вода имах,дори и в студеното време.И само ме питаха как съм поддържала такава завидна форма  BlushПък аз почивните дни ходех да тичам до близкия парк,в обедната в парка имаше детски стълбички,пък се висех и си правех и коремните преси  Mr. Green.Ми тъй де,професионална деформация  Laughing

Последна редакция: чт, 13 фев 2014, 00:23 от AnMary

# 25
  • Мнения: 22
Браво на вас , то и аз уж не се спирам , нямам помощ , е дано по - късно да се случи "чудо" хахахаха Simple Smile

# 26
  • Мнения: 836
Аз качих 15 килограма. В родилнто оставих 7-8. До края на първия месец вече бях 11 назад. Останаха най-трудните 4, които бяха по ханш, бедра и корем. Когато бебето стана на 5 месеца започнах да тренирам вкъщи. Отделно всеки ден правя по 3-4 часа разходка. Освек ако вали. Вече ми остана да сваля само един килограм.
Без диета, тъй като кърмя. Само спорт  Simple Smile   

# 27
  • Мнения: 170
Аз бях качила 18 кг на 3-ти месец бях свалила 22кг Wink При мен си е ген, но не е проблема само в килограмите, ами то хубаво ги свалих, ама корема, отпуснат като прегъната възглавница.Грозна работа.И ако питате мен спорт му е майката Peace Определено обаче с напредването на годините, килограми и форма си изисква двойни усилия Thinking

Последна редакция: чт, 13 фев 2014, 08:22 от milushka

# 28
  • Мнения: 2 674
Аз съм забелязала, че след раждане лесно свалят килограми и бързо си връщат старата форма жени, които принципно нямат проблеми с теглото.Природно слабите жени, дори да качат 25 кг. докато са бременни, после много лесно и без усилие се възстановяват.Не е нито до кърмене, нито до неспане, нито до тичане след прохождащо дете.Да, коремът може да е отпуснат известно време, но като цяло слабите жени някак си по-бързо се прибират от всякъде.Ето, вчера видях жена, родила на 28-ми януари, нямаше помен от корем на бременна.Но тя си е слаба, кльощава даже.Докато тези, които са си леееко пухкави преди да забременият, дори да качат само 10 кг., после много по-бавно отслабват.В крайна сметка май всичко зависи от ген и природа.

# 29
  • Мнения: 2 850
Аз съм забелязала, че след раждане лесно свалят килограми и бързо си връщат старата форма жени, които принципно нямат проблеми с теглото.Природно слабите жени, дори да качат 25 кг. докато са бременни, после много лесно и без усилие се възстановяват.Не е нито до кърмене, нито до неспане, нито до тичане след прохождащо дете.Да, коремът може да е отпуснат известно време, но като цяло слабите жени някак си по-бързо се прибират от всякъде.Ето, вчера видях жена, родила на 28-ми януари, нямаше помен от корем на бременна.Но тя си е слаба, кльощава даже.Докато тези, които са си леееко пухкави преди да забременият, дори да качат само 10 кг., после много по-бавно отслабват.В крайна сметка май всичко зависи от ген и природа.
Да ама не! Бях и винаги съм била слаба - сега си стоя 64кг вече 4 месеца, това са ми +15кг.

Общи условия

Активация на акаунт