Бременни чужбински мами - 2

  • 11 149
  • 238
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 7 430
Анитка, хич да не ти пука какво говорят другите Wink Важното е ти да се чувстваш добре - бебо също Peace
Аз пък имам малък корем, но на килограми...направо ме е срам да кажа колко са Tired а за още три месеца, ако издържа ще започна да се въргалям  Joy

chumbi, много сладък готвач си имаш Heart Eyes а малката каква е ококорена Wink

# 211
  • Мнения: 2 257
Хм...странна работа...Наистина искам да разбера дали е до застраховка или до щат?! Както знаете, аз бременност, докарана до край нямам, но искам да ви кажа как процедират при мен всеки път. Две бременности - и двата пъти! - вагинален в 6-та седмица- за наличие на сак в матка (или сърце - при втората бременност го чухме още в 6та - 160 удара в минута); и в 8 ма седмица; и в 12та (първия път);  като поради проблемите след първия път ми е правен допълнителен такъв и в 9та ( втория път) !?!?! Ходила съм на второ мнение при независим доктор - и там ми правиха външен първо и после вагинален - всичко това бе покрито от застраховката и не бе оспорено по никакъв начин?!?!?! Много се чудя вече защо като чета навсякъде имате по три ехографа на бременност, а при мен са само три още до края на третия месец - и то покрити от застраховката?!?!?Нали всички сме общо взето примерно с Блу Крос - знам, че е различно във всеки щат и във всяка компания, но чак пък толкова различно?!? За пореден път съм учудена колко безумна джунгла е застархователната индустрия тук.....

Последна редакция: пт, 31 мар 2006, 06:10 от G&J

# 212
  • Мнения: 2 381
Хм...странна работа...Наистина искам да разбера дали е до застраховка или до щат?!

G&J и до двете. Една и съща застаховка в различните щати е различна. Напоследък ми се наложи да се поразровя в интернет и така разбрах.

# 213
  • Мнения: 7 091
Хм...странна работа...Наистина искам да разбера дали е до застраховка или до щат?! Както знаете, аз бременност, докарана до край нямам, но искам да ви кажа как процедират при мен всеки път. Две бременности - и двата пъти! - вагинален в 6-та седмица- за наличие на сак в матка (или сърце - при втората бременност го чухме още в 6та - 160 удара в минута); и в 8 ма седмица; и в 12та (първия път);  като поради проблемите след първия път ми е правен допълнителен такъв и в 9та ( втория път) !?!?! Ходила съм на второ мнение при независим доктор - и там ми правиха външен първо и после вагинален - всичко това бе покрито от застраховката и не бе оспорено по никакъв начин?!?!?! Много се чудя вече защо като чета навсякъде имате по три ехографа на бременност, а при мен са само три още до края на третия месец - и то покрити от застраховката?!?!?Нали всички сме общо взето примерно с Блу Крос - знам, че е различно във всеки щат и във всяка компания, но чак пък толкова различно?!? За пореден път съм учудена колко безумна джунгла е застархователната индустрия тук.....

Да ти кажа аз когато говорих с лекаря си за това, той каза, че ако лекаря намери " основателна причина" да ти назначи повече прегледи с ултразвук или те определят като рискова бременност застраховката ги покрива. Така че може и това да е.

# 214
  • Мнения: 7 091
Анитка, хич да не ти пука какво говорят другите Wink Важното е ти да се чувстваш добре - бебо също Peace
Аз пък имам малък корем, но на килограми...направо ме е срам да кажа колко са Tired а за още три месеца, ако издържа ще започна да се въргалям  Joy



Ох какво да ти кажа Simple Smile с Калин бях по това време вече с 10+ кг и вярно, че имах голям корем, ама и много бях наддала, а сега само 4 кг и се чувствам като балон. Направо не мога да повярвам как може за по-малко от 2 седмици да ми порастне корема със седем см. Ама ще го видим в сряда Simple Smile Аз и друго се притеснявам, че и в рода на мъжа ми, и в моя има близнаци  Simple Smile и леко ми се понакъдря косата като си помисля  Mr. Green hahaha

# 215
  • Мнения: 7 091
Тандури, не се плаши, аз съм зараждала от края на 5ти месец по хорските мнения  Mr. Green Корема ми е огромен. Като те 4ета се успокоявам, 4е не съм единствена  Laughing

Като ми мине прегледа ще направя снимки и ще ви се покажа да сравним кореми  Joy hahaha
Колко см на обиколка на корема си наддала?

# 216
  • Мнения: 2 257

Да ти кажа аз когато говорих с лекаря си за това, той каза, че ако лекаря намери " основателна причина" да ти назначи повече прегледи с ултразвук или те определят като рискова бременност застраховката ги покрива. Така че може и това да е.

Ами то звучи иронично, но те още не ме смятат за рискова бременност Crazy Нали знаеш тяхната логика - лош късмет - добре, че вече си намерих добър лекар, който наистина ще ме наблюдава уж следващия път....Още повече, че първия път никой не е мислил за рискова бременност, камо ли аз - и пак имах три ултрасаунда - в 6-та, 8ма и 12та... Сега вече и да не искат, ще ме водят рискова бременност  Twisted Evil - сещаш се кой ще им подскаже...но  за преди просто нямам обяснение, още повече, че и престоите в болницата ми излизаха без пари - тия застрахователи как не вдигнаха ръце от мен съм се чудила много често, като чета тук....

# 217
  • Мнения: 75
Здравейте!
Аз за цялата бременност имах само 1 ултрасаунд-в 20 г.с.И впоследствие ходихме на 4Д за който си платихме подобаващо,защото си беше удоволствие Laughing
Всичко зависи от застраховката и къде ходите на преглед
На мен ми остана още мъничко и за сега всичко е наред Praynig

# 218
  • Мнения: 7 430
... Аз и друго се притеснявам, че и в рода на мъжа ми, и в моя има близнаци  Simple Smile и леко ми се понакъдря косата като си помисля  Mr. Green hahaha

Я, ти пък - тъкмо едно момченце (каквото иска мъжО ти) и едно момиченце за теб Hug
Няма лошо Wink

Па-па, лека оставаща бременност Peace

# 219
  • Мнения: 1 559
Здравейте момичета!И тук се правят само 2 ехографа-в 12-13 г.с.,и после в 21-22 г.с.Това е,ако имаш нормална бременност съответно,ако си с рискова по преценка на акушерката ти се правят още.На мен ми казаха,че бебка май ще е голяма(и може да ми се направи още веднъж),но миналата седмица като бях на консултация,каза,че бебето било нормално(а за тукашното нормално и 4 кг са нормални #Crazy)....Просто се надявам всичко да мине добре.
Тандори,аз имам корем още от 2 месец...сега вече е огромен(но ще си е само едничко)Вече сам +17-18 кг и ми се реве,но това е положението.
Поздрави на всички  bouquet

# 220
  • Мнения: 7 091
Ето да ми се порадвате на бременното коремче  Mr. Green Laughing
http://community.webshots.com/photo/548203925/2539174310078191892qAyXsr

# 221
  • Мнения: 992
Добре дошли на новите мами. Hug

Tandoori, много ти е сладко коремчето( пу-пу) Wink

И тук правят само два ехографски прегледа за цялата бременност, в 12г.с и 20 г.с, ако бременността протича нормално, ако има някакви усложнения,  правят повече.

# 222
  • Мнения: 1 128
Искам и аз такова готинско корем4е.
Тandoori,видях снимките на козунаците и много се въудуШевих.Може ли рецептата???

# 223
  • Мнения: 11 322
Тандури, много ти е сладко коремчето, ама ми се вижда определено голямо за седмиците ти. Да не би да са 2? Thinking

# 224
  • Мнения: 7 091
Тандури, много ти е сладко коремчето, ама ми се вижда определено голямо за седмиците ти. Да не би да са 2? Thinking


И аз това се чудя  newsm78 Grinning Ще разберем в сряда  Peace

Общи условия

Активация на акаунт