Честит 5-ти рожден ден, Декемврийче 2010 :) - 24

  • 54 387
  • 462
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 59
За много години момичета!!!Да сте живи и здрави и децата и всички любими до вас хора:)))Ние се гледаме с двете моми у дома,реших да не пускам Вики докато не се стопи снега!!!Много ми липсвате и често надничам тук,спомням си как преди 5 години тръпнехме и темите се изписваха за дни:(((( Чудя се какво ли става с другите момичета??!!!Честито на майчетата с второ детенце,много се развам за вас!!! Hug

# 451
  • Мнения: 268
Здравейте и от мен. ЧНГ и само хубави неща.
Добра, и аз съм в потрес от моето детенце. Рисува е силно казано, дори не оцветява, като гледам дечицата от групата му как са оцветили и като видя нашия и се шашкам. Да пише букви -  абсурд. А неговото приятелче от градината преписвало заглавията на списанията без да знае какво значат, просто копирало буквуте. Пак шаш и паника. Пъзели не реди. Иначе и той като Гого пръв на компютърните игри и как ги прави тея работи - пълна координация ръце и очи. Аз такива чудеса не мога да правя. Думички по тържествата има по-малко и с кеф си ги казва, но забелязах, че повече думички дават на децата, които говорят правилно, а ние от 1 месец казваме "р" а от 2 "ш","ч","щ". А най-голямата му мъка, е че тича най-бавно от всички.
Питах госпожите дали изостава и дали да се занимавам с него в къщи, а те ми отговориха, че сега трябва да се научат да се концентрират, да стоят на едно място и да изпълняват задачи, а не да пишат и смятат, иначе като тръгнели на училуще и изпадали в депресия от това, че ги карат да стоят на едно място и да работят. Казаха, че се концентрира и уменията му отговарят на възрастта. А той също като Гого, просто драска по листа. Казаха да не се занимаваме вкъщи, ако той не иска, защото щяло да му дойде много и да се претовари, което водело до неприязън към ученето като цяло. Та, много ми беше свито сърцето, че нашият въобще не рисува и пише, а само аз зная как добре решава логически задачи и пише по някоя цифричка, но като видях, че и други има като нас, тук и се успокоих малко.
Поли, аз също не искам да поставям под общ знаменател децата, но се притеснявам, че образователната ни система го прави и няма как да се избегне.
Опасявам се че като наближи училището и пак ще изпадна в паника.

Последна редакция: вт, 05 яну 2016, 23:29 от sisonder

# 452
  • Мнения: 298
Здравейте, да реди пъзели , рисува някакви неща , оцветява много добре , като цяло се справя добре с материала в градината , но не може да говори правилно. "р" го изкарахме скоро , но пак не е като другите деца , да не говорим за "ш"  "щ"  "ц" и "Ч" дори "с" е някак различно. Ходихме и на логопед е не се получава. Като я карам да казва азбуката буква по буква ги казва , но в думи не.
С дисциплината нямаме проблеми , за сметка на батко и той е на 11 г . Много е чувствителна , плаче само като и се карам. Много са различни двамата.
Имаме и друг проблем , говорих с лекарката каза да я мия с памук напоен със смрадлика , оправи се за известно време и сега пак се появи , без неприятната миризма , не мога да разбера от какво се получава , предполагам са някакви гъбички. Мия я , ползваме памучни гащички не знам , може в градината да забравя да се бърше като пишка , мия я всеки път като ака , просто не знам . Мисля пак да я водя до лекарката.

# 453
  • Мнения: 1 572
Имаме и друг проблем , говорих с лекарката каза да я мия с памук напоен със смрадлика , оправи се за известно време и сега пак се появи , без неприятната миризма , не мога да разбера от какво се получава , предполагам са някакви гъбички. Мия я , ползваме памучни гащички не знам , може в градината да забравя да се бърше като пишка , мия я всеки път като ака , просто не знам . Мисля пак да я водя до лекарката.
Имахме подобен проблем с каката на тази възраст. И на кожен я водих и на детски гинеколог. Само временно се оправяше и после пак. Сменихме няколко крема, кортикостероидните помагат веднага и бързо, но като ги спреш, проблемите се връщат. После гинеколожката изписа някакъв антигъбичен, реши, че е това.
Пробвах със смрадлика, калиев перманганат, сребърна вода. Не и не.
Нищо. Накрая детето серазболя от ангина и се наложи антибиотик. Е, той реши и другия проблем. Повече не се появи. Чак не знам защо го влачихме 3 месеца с мъки, а не пуснаха една проба да се види точно какво е, явно бактериално. Донесохме си го от морето.
Но периодично поддържам хигиената с памуче напоено в сребърна вода. Даже продават на спрей в аптеката и е по-удобно да я пръскаш след баня.

# 454
  • Мнения: 298
Добра благодаря , че сподели. Вчера пак бяхме на лекар , болна е и сме си в къщи. Казах и за шушката , погледна я и каза , че била добре , просто там се задържало влага , да я мия и сутрин не само вечер. Била много бяла и дрън.дрън , не можело да вземе проба , трябвало детски гинеколог. За мен детето има проблем. Иначе  е добър лекар , цялото семейство сме при нея , но за този случай се дразня , ами ако стане хронично.
Имам сребърна вода , но за пиене , хранителна добавка не знам дали става. Като имат драскотинки ги мажа , но долу е много деликатно и не съм пробвала.

# 455
  • Мнения: 1 572
Сребърната вода е една и съща, спокойно можеш да мажеш, не щипе, не дразни. За мен е по-лесно със спрей, но не по всички аптеки зареждат.
Детски гинеколози в София има в МД и д-р Людмила Лазарова, която преди работеше в Токуда, но сега не знам къде се е преместила. Прегледът не е травмиращ, не се притеснявай. Само правят натривка с клечица (като за уши) от външните органи.

# 456
  • София
  • Мнения: 399
здравейте, мацки Simple Smile

ЧНГ и от нас Simple Smile Само здраве пожелавам на всички ни Simple Smile

Добре ,че сте споделили за проблеми с шушките, защото малката има подобен проблем и аз започнах да я пръскам със сребърна вода, че иначе само пищи и вика Болиии и мажиии/мажа я с Бочко за да се успокои/.

Гоги е добре ходи на градина, учителките ми казват , че много се пазарял като трябва да отиде на допълнителните занимания, защото неговите приятелчета не ходели. Непрекъснато му обяснявам, че няма как винаги да има някой приятел, но...засега е без успех.  Голям дразнител е , само тормози сестра си - тя реве , гони го той и бяга и я дразни и на моменти леко  лудвам от тях.

# 457
  • Мнения: 1 572
Цвети, да те "зарадвам", дразненията не спират с порастването. Моите са със същата разлика като Гого и Еличка. И е постоянно дракане, надцакване. Чудя се как не им писва. Когато и двамата са на градина/училище, вечер много се обичат, защото са си липсвали. Но събота и неделя с баща им ставаме звероукротители  Mr. Green Особено сега в лошото време като не излизаме много.
Гоше още не е започнал градина за 2016, борим някакъв противен вирус с лаеща кашлица. Вчера ги изведохме да се пързалят с шейни и вечерта каката изведнъж остана без глас. И сега сме си тримата в къщи  #Crazy ooooh! Whistling Каката се опитва да учи, малкия и краде тетрадките да я ядоса! Озаптих ги, намерих занимание на Гоше, да видим колко ще продължи тишината!

# 458
  • Мнения: 9 825
Здравейте момичета  Hug  Hug Hug
и аз имам едно декемврийче, 2010 г. Имам и едно септемврийче, 2015. Както и летен батко 2006.

Ще се радвам да ме приемете в групата. Ще се радвам да общуваме редовно
 bouquet bouquet bouquet

Последна редакция: вт, 05 юли 2016, 11:49 от rumka833

# 459
  • Мнения: 838
Здравейте, много се зарадвах като видях, че темичката отново е тук.
В момента съм доста притеснена, на Борко му предстои вадене на 3 сливица и някак ме е страх. Освен това не разрешава да му вземат кръв. Много е капризен и трудно се оправям с него, като си реши нещо не можеш да му се наложиш.

# 460
  • Мнения: 9 825
Те сега ги махат с упойка, децата не нусещат нищо - само сладоледения бонус в края на ваденето  Hug
Кажи му да не се притеснява, и му обясни като на вече порастнало дете, че всичко ще бъде наред.
успех!

# 461
  • Мнения: 141
Честити ни първолачета!!!
Да са здрави и много щастливи дечица! Да им върви по вода!

# 462
  • Мнения: 9 825
Днес му е втория ден, научихме стихчета от вчера, доволни сме:-)
В нашия клас сме 16 момчета и2 момичета
Ще видим

Общи условия

Активация на акаунт