Картичка от другия край на света! - тема 10

  • 59 132
  • 758
  •   1
Отговори
# 675
  • София
  • Мнения: 8 165
Да, печати отгоре, централно, там е най-подходящото място според тях. Мокри, изсъхнали, намачкани. Отворени пликове, с липсващи неща вътре(магнити, монети), какво ли не. За последното най-много ме е яд, последно ми липсваше магнитче от Чехия и монета от плика  #2gunfire

# 676
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 061
 ooooh! ами, както се казва- българска работа. Все едно някой насила ги кара да са там и да си вършат служебните задължения  Tired
Аз от скоро съм в проекта ( около 3 месеца) и явно все още не съм им толкова черна. Имах една банкнота от Украйна и си беше в плика, непокътната.
А ти как разбра, че е имало монета в плика? Писаха ти да те попитат дали ти е харесала ?
Дано повече не ти се случват такива неща  Hug

# 677
  • Мнения: 49
Това с пощите и как пристигат писмата е неприятна история. Онзи ден една съседка ми донесе една картчка от моя приятелка от Бургас. Въргаляла се пред входа мокра, нацапана. Как пък една сметка за плащане не се развява навън, винаги са прилежно напъхани в пощата! Това е лична коресподенция, ще му е приятно ли на пощальона да му тъпчат личните писма? Тъпа работа.

# 678
  • София
  • Мнения: 8 165
Да, пишеше, че има магнитче и монета. Питаше ме дали са ми харесали.

Това с пощите и как пристигат писмата е неприятна история. Онзи ден една съседка ми донесе една картчка от моя приятелка от Бургас. Въргаляла се пред входа мокра, нацапана. Как пък една сметка за плащане не се развява навън, винаги са прилежно напъхани в пощата! Това е лична коресподенция, ще му е приятно ли на пощальона да му тъпчат личните писма? Тъпа работа.

Ако знаеш колко пъти са пускали писма за съседи в моята поща. Явно като получавам често си мислят, че мога аз да я разнасям, един вид наказание, че пощальонката два пъти в седмицата се разкарва до нашия блок. И аз разнасям писма, какво да правя  Laughing

# 679
  • Мнения: 49
Леле, колко се вълнувам! Сутринта видях, че първата ми картичка е пристигнала в Германия. Много мили немски пенсионери. Писали ми съобщение и отбелязали картичката ми като любима (пратих картичка на София). Така се зарадвах! Бях им писала, че ще се радвам много, ако ми върнат жеста с картичка от техния град и те ми отговориха, че вече са пратили. Така реално чакам от тях и от непознато другарче  Grinning В пристъп на ентусиазъм обикалях квартала да търся картички за по-специални предпочитания, в смисъл животни, цветя, ей такива. Едва намерих две. Всичко беше с надписи. Но нямам много възможност да търся по-далеч от квартала. Поне не толкова често. (Гледам 10 месечно бебе). Ще разчитам на мЪжо Laughing

# 680
  • Мнения: 49
Оффф, нямах търпение и си изтеглих нов адрес. Падна ми се гей. Или аз нещо не разбирам израза "I am gey guy who have a boyfriend from Denmark..."Simple Smile
Добре, че няма претенции много.

Вие получавали ли сте картички от началото на Новата година? Май няма много ентусиазъм вече.

# 681
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 061
Оффф, нямах търпение и си изтеглих нов адрес. Падна ми се гей. Или аз нещо не разбирам израза "I am gey guy who have a boyfriend from Denmark..."Simple Smile
Добре, че няма претенции много.

Вие получавали ли сте картички от началото на Новата година? Май няма много ентусиазъм вече.

В първите ми 5 адреса, които си изтеглих въобще, имаше един мъж от Италия и той гей. Пратих му картичка и той ми върна съобщение в системата, за да ми благодари и ми писа, ако искам да му изпратя адреса ми и щял да ми прати изненада. И аз му писах адреса и бях забравила за него. След известно време виждам известие в пощенската ми кутия, че имам колет, да ида да си го взема. Бях мн учудена, тъй като не бях поръчвала нищо. Отидох и останах много изненадана. Въпросното момче ми беше изпратило едни очила на М60 + картичка от Алпите. Беше писал, че работи във фирма за очила. Не ми стоят много добре, но важен е жеста. Бях много изненадана и щастлива  Laughing
Аз имам 9 картички от началото на годината. Още на деня, след всички почивни дни имах 2, а на следващия 4 наведнъж. Много благодатно ми започна годината, надявам се и при теб да потръгне  Hug

# 682
  • Мнения: 49
Оффф, нямах търпение и си изтеглих нов адрес. Падна ми се гей. Или аз нещо не разбирам израза "I am gey guy who have a boyfriend from Denmark..."Simple Smile
Добре, че няма претенции много.

Вие получавали ли сте картички от началото на Новата година? Май няма много ентусиазъм вече.

В първите ми 5 адреса, които си изтеглих въобще, имаше един мъж от Италия и той гей. Пратих му картичка и той ми върна съобщение в системата, за да ми благодари и ми писа, ако искам да му изпратя адреса ми и щял да ми прати изненада. И аз му писах адреса и бях забравила за него. След известно време виждам известие в пощенската ми кутия, че имам колет, да ида да си го взема. Бях мн учудена, тъй като не бях поръчвала нищо. Отидох и останах много изненадана. Въпросното момче ми беше изпратило едни очила на М60 + картичка от Алпите. Беше писал, че работи във фирма за очила. Не ми стоят много добре, но важен е жеста. Бях много изненадана и щастлива  Laughing
Аз имам 9 картички от началото на годината. Още на деня, след всички почивни дни имах 2, а на следващия 4 наведнъж. Много благодатно ми започна годината, надявам се и при теб да потръгне  Hug



Ехааа, колко мил жест! Браво на човека. 9картички!!! Колко хубаво. Размечтах се......
От първите ми 5 са пристигнали две и хората ми писаха, благодариха и обещаха да ми върнат жеста. Тъй, че чакам тях и още две от непознато другарче. Исках да почакам още малко, за да пристигне поне още една картичка, но не се стърпях и изтеглих тоз образ от Исландия и още един адрес на някакъв клуб по география на едни дечица в Америка.

# 683
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 061
аз, както писах, съм от сравнително скоро в системата ( около 2 месеца), но те съветвам да не чакаш да ти пристигнат картичките и тогава да теглиш. Напротив, веднага след като ти регистрират адрес и си тегли нов. Има си някаква зависимост- почти винаги изпратените и получени картички са равен брой на всеки потребител. А когато изтеглиш по далечна дестинация се закучват нещата.И нали знаеш, че като ти регистрират 5 картички ще имаш право на 6 пътуващи адреса. След това 15 - 7 и нататък не си спомням вече как беше ( аз вече съм на 7 пътуващи  bowuu)
Общо взето трябва да се заредиш с търпение, не се случват бързо нещата Simple Smile

# 684
  • Мнения: 169
Момичета, от къде купувате картички. Преди малко бях до пощата и като ги попитах за картички, ме погледнаха все едно луканка съм влезнала да търся.  Shocked  Забравих да спомена, че за първи път ще изпращам. Снощи си изтеглих два адреса - Русия и Германия  Flutter . И още един въпрос колко време пътуват?

# 685
  • in Wonderland
  • Мнения: 6 061
Момичета, от къде купувате картички. Преди малко бях до пощата и като ги попитах за картички, ме погледнаха все едно луканка съм влезнала да търся.  Shocked  Забравих да спомена, че за първи път ще изпращам. Снощи си изтеглих два адреса - Русия и Германия  Flutter . И още един въпрос колко време пътуват?
Охооо, добре дошла! Няма определено време, за което пътуват. По принцип в Европа пътуват 3-5 дни. Вече за САЩ, Русия, Азия- работата може и да се проточи.
И аз в началото търсих по пощите и бях много озадачена, че няма почти никакви картички( ако има са предимно поздравителни). В нашия град има на репа с/у часовника, както и в повечето книжарници. Само че, тези които са едностранни са от типа гледки, места и т.н. от България, няма особено разнообразие. Има доста сайтове, от където можеш да поръчаш. Аз чакам едни от алито вече около месец Tired
Тегли си и петте адреса и пращай, като не забравяй да напишеш кода, мн е важно. След като ти пристигне първата картичка, тогава и твоя адрес започва да се пуска от системата и след около седмица ще получиш първата си картичка.
Друго не се сещам за сега, ако имаш въпроси ми пиши, ще помагам. Мн е зарибяващо, да знаеш Laughing

# 686
  • София
  • Мнения: 1 197
Това с намирането на картички се оказа не лека задача ... аз цяла седмица обикалям, но това е и защото съм перфекционист ... не може да е прост така, за всеки човек търся специална, точната картичка ... и така от 5 адреса до сега съм пуснала три картички, другите две още ги търся ... та картички има в сайтове показани в първия пост на темата, по книжарници и пощи, по репове / по слабо/, в магазини тип галерии и в разни сайтове за хендмейд джунджурии Peace време и желание да имаш !!,,

# 687
  • Мнения: 792
Оффф, нямах търпение и си изтеглих нов адрес. Падна ми се гей. Или аз нещо не разбирам израза "I am gey guy who have a boyfriend from Denmark..."Simple Smile
Добре, че няма претенции много.

Вие получавали ли сте картички от началото на Новата година? Май няма много ентусиазъм вече.
Puholina, голям си сладур Simple Smile Личи си от постовете ти, че силно се вълнуваш. А относно ентусиазма - тук е, не е загубен. И аз мога да се похваля с 4 получени картички от началото на годината. Цели три картички открих в пощенската кутия като се върнахме от следновогодишната ни ваканция  Laughing
Направо ти завиждам, че твоите другарчета нямат претенции. На мен все претенциозни ми се падат. Заради едно момиче от Сибир направих поръчка от zazzle. Е, не на 1 картичка, а на цели 50, но това е друг въпрос  Blush Тъкмо да има и за други.
Преди 4 дни изтеглих ей този момък - http://www.postcrossing.com/user/marinad. Чак дразни с претенциите си - такива искам, а пък такива не, и четливо да пишете, а за предпочитане и да има 2-3 подаръка към картичката.  ooooh!
А като говорите за това, колко време пътуват картичките - тези, които аз изпращам пътуват адски дълго. Имам само една до Германия, пристигнала за 12 дни. Всички останали са за доста повече време. Същевременно, тези към България пристигат учудващо бързо. Например картичка от едно тайванско село до Варна пристигна за 6 дни!!! А моя картичка до Тайван утре стават 60 дни откакто е изпратена. Чудя се къде е проблема  newsm78

И да ви питам нещо. Всички ли германци страдат от такава липса на вкус, като тези, които ми изпращат картички на мен?

# 688
  • София
  • Мнения: 1 197
ooooh! ехееее значи аз чак март ще мога да си изтегля нов адрес ... дай Боже Rolling Eyes
bebitta тоя младеж ... си е чист късмет  Crazy  #Crazy  Joy

# 689
  • Мнения: 792
ooooh! ехееее значи аз чак март ще мога да си изтегля нов адрес ... дай Боже Rolling Eyes
bebitta тоя младеж ... си е чист късмет  Crazy  #Crazy  Joy

Нали?! Joy
Еее, всичките ли, които си изпратила са към далечна Азия? Да те обнадеждя - картичката ми до Истанбул пристигна само за...  25 дни  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт