153 Съединение прави силата в Съединените Американски Щати

  • 51 083
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
По добре е децата да имат US & EU гражданство. Ако им хрумне един ден, че искат да учат в ЕС (или пък да работят в държава от ЕС), ще е добре вече да го имат, а не да ходят по мъките да си го вадят. Позната родена в щатите, родители гърци, на времето никога не са и извадили гр. документи. Тя сега на 45+ решила, че иска да си ги вади. Трябва да доказва и вади свидетелсвто за раждане на баща и (с който не си говорят от 20 год) и са един разправии…. Та ако все пак ви се занимава, вадете на децата си и евро гражданство.

В Бг. наблюдавам, че масово децата не пият вода, а набиват на газирани подсладени напитки, сладки неща нон стоп от горе на другата храна и задължително да се изяде хляба.

# 721
  • Мнения: 1 436
и настояването да се изяде и супата, и второто и по възможност десерта.

Точно  Laughing. Освен че има нереални (според мен) представи колко трябва да яде едно дете, битува и някакъв страх да не "прегладнее" детето, сакън ако изчака 15 минути за обяда си без да е подкрепено от солети, ще му стане нещо.

# 722
  • Мнения: 3 988
Simple Smile

Последна редакция: пн, 14 юли 2014, 23:44 от Solley.

# 723
  • Мнения: 2 563
Освен, че имаме бедни и дебели в САЩ, имаме и некадърници - малко мрън от мен, че си имам проблеми при местенето в новия апартамент. ИКЕА ми спретнаха обслужване като от 90те в България, а USPS ги мързи, ама така ги мързи горките. И на всеки трябва да му дишаш във врата, да му внимаваш да си свърши работата...

# 724
  • Мнения: 8 163
Хиър, не се ядосвай, душко. Макар и да е досадно, това са бели кахъри. Лека-полека всичко ще си дойде на мястото и даже ще забравиш и за ИКЕА, и за пощите. 

# 725
  • Бостън
  • Мнения: 13 636
Имах невероятното удоволствие да се запозная с обаятелната ни Агентка и нейните прелестни дечица!

А ние с не по-малко обаятелната и сладкодумна N  и страхотните и деца!   Heart Eyes
И за капак дори снимах това прелестно дете на the most iconic Софийско място по чиста случайност :фръц: :фръц:

Замъкнах съпружието на концерт на Филип Киркоров и съм потресена от състоянието на НДК и прилежащите му площи! Допреди година не беше така! Нищо не работи, нито фонтани, нито осветление, едни бурени избили през клатещите се плочки, съдрани мръсни транспаранти, вътре големите полилеи имаха повече прах от египетска мумия (не светеха и те). Концертът беше супер, малко успокоение за факта, че за 2-ри път изпускам Хю Лори - и в Бостън и в София.

Да допълвам ли за морето?

Обиколихме 50+% от курортите южно от Бургас, с изключение Созопол - в черния ми списък е от няколко години. Масово са се позамогнали хората, всяка къща е палат на 3+ етажа, всичко е "Guest house" и има "free rooms" (no kidding!). За първи път виждам толкова много цветя по БГ къщи/хотели - все още имаме да гоним и швейцарци и немци, но прави чудесно впечатление. Не толкова чудесно впечатление прави безобразната и неподдържана инфраструктура около луксозните хотели обаче.  Всичко е таргетнато към руските туристи, всичко - от ужасяващо преведените менюта до новопостроените вилни селища и апарамент-комплекси (например) вкл. билбордовете покрай пътя!

Като казах менюта... 80+% от менютата във кръчмите са абсолютно идентични и за мой яд и мъка са 80% полуфабрикати! ИДЕНТИЧНИ ПОЛУФАБРИКАТИ! И ги ядат хората за капак! Проблем е да се намери порция картофи, които не са бланширани, за незамразени броколи да не говорим. Естествено говоря за кръчмарски ценови рейндж, който не включва лукс, превземки и претенции, но за 20-30лв/калпак човек очаква да получи проста незамразена храна. Или поне аз очаквах...

Другото идентично е безбройните сергии, залети от идентични "стоки", ретро-фотота и други боклучавости които са откраднали всякаква идентичност на селца/градчета.

Тълпи, тълпи - дори на моята зажадняла за тълпи душа и идваше множко. Силистар е арендован и цивилизован  Sad За спокойствие се бяга далеч (по бг мерки) на юг - Синеморец и Резово/Силистар. А, видях 1 цял мастит Мерцедес, който караше по правилата, та надежда има! Във защитените зони на Велека има реституирани имоти и се наблюдава засилено отглеждане на зарзават и незаконен риболов, т.к. местните власти не можели да се разберат чие задължение е да се гонят нарушителите (по инфо от гайда на тура по Велека) Един друг бизнес модел ме поразизуми сериозно - значи отглеждаш крави/коне/прасета - лятото даваш под наем, доиш, етц. - зимата ги напъждаш по Странджанските баири да се самоотглеждат, напролет се качваш на джипа и си ги събираш  Party  Ами гениално е!

Освен гледане на футбол другият масово практикуван спорт по Черноморие'2014 е пускане на китайски хартиени фенери в небето, задвижвани от запален сух спирт, по подобие на тези от Tangled. Децата умират от кеф! Дори моите  Grinning

Апропо - те са с двойно гражданство точно поради изброените от Бейби доводи...

PS Последната ми кръчмарска политхипотеза -  трябва да се въведе задължителен 3 годишен гурбет по странство за всеки, завършил средно образование. Тези, които се върнат ще ни оправят :green:

PS Според ММ жените са много по-поддържани от мъжете (за наборите основно говорим). При господата задръжки няма - ядене и пиене на корем и кесия!

И един черноморски кадър:
https://www.flickr.com/photos/snezhana/14449138527/
+ Васко от Свиленград, разквартируван в София!
https://www.flickr.com/photos/snezhana/14546537785/in/photostream/

Последна редакция: вт, 15 юли 2014, 11:32 от Agent Provocateur

# 726
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Агент мерси за подробният разказ.

Много жалко, че оставят така да западне НДКто, да не би да го продават скоро?  Whistling 

И за храната жалко.  Все се надявах, че храната ще остане такава, каквато я помня - вкусна и прясна, а то какво излиза, че и там вече замразеният полуфабрикат се е наместил сериозно в ресторантьорският бизнес.

Като цяло тази година впечатленията от Бг са май по-зле. Ми така е то, след 1 година управление на БСП, няма как да стават по-добре нещата.  Tired

Ще чакаме снимки от срещата с Ванхорн, моля! Simple Smile И още впечатления!

И хубаво, че се появи, че май е време за нова тема! Simple Smile

# 727
  • Houston, TX
  • Мнения: 15 880
Агентче,   Laughing май си позабравила, че зеленчуците в България са основно сезонни, така, че броколи към септември ( ако въобще има след климатичните аномалии).

За кръчми с различно меню препоръчвам тези от "100-те национални кръчми" (има такива книжки дори, че и печати дават). Проверени са, ако има издънки, вадят от списъка.

# 728
  • Мнения: 1 169
Агент, страхотни кадри! Мерси за разказа Simple Smile

Ние ходихме на море между Градина и Златна рибка. Инфраструктура?! Laughing. Имаше един черен път с огромни ями (на фона на SUVs, trucks паркирани пред супер луксозни хотели). Спуках картера на един нов Ситроен на най- добрата ми приятелка. За да й признаят каското трябваше да дойде КАТ и да направи протокол. Дойдоха полицаите след 40 минути чакане. Провериха ме за алкохол, а единият казва: "Аз не знам вие, какво ще правите, ама аз отивам в бензиностанцията да го пиша протокола и акта, тук ме изядоха комарите"  Joy Казвам- Тук две жени стоим отвън и не се оплакваме, хайде пишете бързо Laughing Акт? За какво акт? ...дръж те се. Полицаят- Госпожа, не сте съобразила скоростта с релефа на пътя и пътната обстановка. Не знам как е в Америка, ама тук алинея 2 от Закона...
Аз нямам БГ книжка, не съм я подновявала. В акта е написал, че съм родена в 22 месец от годината (преписваше от Ам. книжка)  Joy

После дойде репатрака да вдигне колата, а служителя предложи на приятелката ми да плати в натура, ако й се виждат много парите  Laughing. За капак се оказа, че същият работи в компанията на съпруга на приятелката ми  Joy

Беше достойна за роман тази вечер, пълна с тъмни балкански субекти  Grinning

П.П. Актът се съставя, за да не мога да съдя общината за дупките...

Последна редакция: вт, 15 юли 2014, 22:54 от Ванх

# 729
  • Мнения: 2 381
Благодаря на Агент и Ванхорн Simple Smile Как имате време и нерви да обикаляте, не знам, но ЗАВИЖДАМ!безсрамно. Аз си мечтая да поспя. Ако успея да се разходя по Рила и Пирин, то ще е защото имам баба в района.

# 730
  • Мнения: 8 163
Благодаря, Агентката, за шарната есенция!

ВанхLaughing  Балкански абсурди.

# 731
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
Ванх вашето преживяване си е цял виц бре мадам.  Joy

Агент чудесни снимки, дай още.  Blush

# 732
  • Бостън
  • Мнения: 13 636
A, Ники, аз съм циганска душа, че и моите са същите - повече от 2 дни на един плаж и ги хваща съклета!
Агентче,   Laughing май си позабравила, че зеленчуците в България са основно сезонни, така, че броколи към септември ( ако въобще има след климатичните аномалии).
За кръчми с различно меню препоръчвам тези от "100-те национални кръчми"

 Thinking Thinking Thinking Че на тез години позабравям е ясно, но когато на всяка сергия има пресни броколи (без да съм сигурна за произхода им) не виждам основание да ги няма в кръчмата.

Не съм знаела за 100 Национални!!! Мерси! Бърз поглед към обл. Бургас:
http://100текръчми.bg/bourgas
и установявам, че резовската сме я посетили и споменът ми е не от манджата, а от лианата на кивито около перголата. Както и да е - това си беше ресторант, със цялата му галиматия и келнери като от соца...


Ванх  Joy Joy Joy

 Grinning НОВА ТЕМА  Grinning

Последна редакция: ср, 16 юли 2014, 09:32 от Agent Provocateur

# 733
  • bg
  • Мнения: 46
Здравейте момичета,  извинявам се първо че нахлувам направо в темата с въпрос. Подготвяме пътуване до Щатите с детето и се чудя вършат ли работа здравните застраховки( застраховка при пътуване) които се предлагат тук в бг. Притеснено ми е да тръгна с дете и ако се разболее нещо да трябва да го заведа на лекар, цената разбрах била сериозна.Друг начин не разбрах да има да ни покрие здравна застраховка на место. Та въпросът ми е когато ваши близки пребивават при вас правят ли си застраховки и най-вече ако се е наложило да ги ползват вършат ли работа? Ще бъда благодарна ако някой има опит с този проблем и се включи.

# 734
  • Чикаго / София
  • Мнения: 3 636
Здравейте момичета,  извинявам се първо че нахлувам направо в темата с въпрос. Подготвяме пътуване до Щатите с детето и се чудя вършат ли работа здравните застраховки( застраховка при пътуване) които се предлагат тук в бг. Притеснено ми е да тръгна с дете и ако се разболее нещо да трябва да го заведа на лекар, цената разбрах била сериозна.Друг начин не разбрах да има да ни покрие здравна застраховка на место. Та въпросът ми е когато ваши близки пребивават при вас правят ли си застраховки и най-вече ако се е наложило да ги ползват вършат ли работа? Ще бъда благодарна ако някой има опит с този проблем и се включи.

Отговорила съм в новата тема.

Общи условия

Активация на акаунт