Тайланд 2

  • 126 980
  • 978
  •   1
Отговори
# 540
  • Мнения: 1 563
Обичам динамиката, след 2-3 дни на едно място ми доскучава, особено когато сме без деца, така че колкото стигне, толкова. Ако ми хареса ще има и втори път, сега е само проучвателно, с лек опит за релакс на едното място.

Разстоянията не са големи, вътрешните полети са кратки, надявам се да ни е ок:)
Ще разкажа като се върнем дали този вариант работи.

# 541
  • Мнения: 1 563
Австрийски авиолинии/Луфтханза пуснаха промоцийка за Азия, ако някой не си е купил билети за Тайланд:)

# 542
  • Мнения: 148
по 1600лв ми излиза полет за догодина ии layover-a е убийствен..

# 543
  • Мнения: 1 563
по 1600лв ми излиза полет за догодина ии layover-a е убийствен..

С тях ли?
То промоциите не важат за толкова далечен период в бъдеще. Ако е за зимните месеци, изчакайте Катарски авиолинии, те пускат по-ниски цени февруари.

# 544
  • Мнения: 148
Очаквам Катарските намаления с нетърпение Heart

# 545
  • Мнения: 4 740
От много четене и информация пак не разбрах коя ферма за крокодили, зоо или разходка със слонове си заслужава в района Банкок или Патая? Като ги гледах на картата те са няколко, няма как да отидем на всички, да избера едно, но наистина интересно място... Кое препоръчвате? Mr. Green Rolling Eyes Има ли комбинирано, с няколко атракции?

# 546
  • Мнения: 1 563
Ние разходката със слоновете ще го правим на Самуи,  не съм гледала въобще в Бангкок варианти. Засега вече имаме хотели, на дневен ред са трансферите, резервирах тура в Пукет. И засега това.

Аз съм в чуденка какво да отнесем като подарък  на местно тайландче, момиченце на 9 год. Идеи?

# 547
  • Мнения: 4 740
Сега прочетох необходимите документи за тайландска виза - копие от резервираните полети до/от Тайланд, копие от потвърдена хотелска резервация и извлечение от банката за последните 6 месеца с някаква сума в нея.. Това от банката наистина ли се представя и как се казва този документ? Или просто казвате в банката, че ви трябва документ за виза, така ли?
Освен това доколкото разбирам се вади виза не по-рано от 60 дни от датата на пътуване...  newsm78
Моля ако някой е вадил скоро такава виза да даде подробности... Peace

# 548
  • Мнения: 1 674
Аз дадох виза скоро, не са ми искали извлечение от банката. Свалих си формуляр от сайта им, снимки, паспорти, копие от една хотелска резервация и разпечатан билет, такса 30 евро на човек.   Отидох в посолството месец преди пътуването, като си взех визата ми казаха, че в срок от 60 дни след издаването трябва да вляза в Тайланд. Бях чела тук, че визите стават готови за 2-3 дни, но на мен ми задържаха паспортите повече от 2 седмици, защото нямали стикери за визи и чакали доставка.

# 549
  • Мнения: 4 740
Кайлис, благодаря за споделеното...Ние живеем в Белгия, може само тук да искат банкови извлечения...Thinking Иначе таксата е също 30 евро на човек.. В Дания например при първо посещение в Тайланд, визата ти е безплатна... Поне така ми казаха приятели пътували скоро...Smile

# 550
  • Мнения: 3 847
Лунна пътека, в нашето посолство визата е колкото, ако я изкараш на летището, тоест 2000 бата. Това е малко над 50 евро. Тук също изискват документ от банката. Аз винаги нося банково извлечение на наличността по сметката. Те винаги го приемат, но ми обясняват, че искат документ от банката, който показва не само наличност, но и какво движение по сметката има.
Най-добре, ако можеш да ги питаш какво искаш, защото явно е различно по различните посолства.

# 551
  • Мнения: 4 740
Смърфиетка, много българи споделят, че вадят визи директно на летището в Банкок например.. Само не разбрах какви документи носят за това и колко им струва, явно както казваш 2000 бата... newsm78
Аз по-добре да вадя визи от посолството в Брюксел... Там не ми се занимава, а и се чакат опашки може би...

Да те питам за наемане на кола в Тайланд, дали е сложно или е както в Европа? Има ли нещо друго като изискване към шофьорската книжка например? Гледах и там има доста фирми, от които сме буквали много пъти коли под наем на други места и няма проблем да букна онлайн. Трябва ни кола последните няколко дни от Банкок да отидем в Патая и разгледаме околностите и после да я оставим на летището в Банкок в деня на полета ни...
Моля ако някой е вземал rent a car да сподели какви допълнителни такси и застраховки има, освен цената на рента обявена в сайта?

Между другото в Дубай сме буквали кола под наем и не е имало никакъв проблем... Hug

# 552
  • Мнения: 3 847
Ако можеш да си изкараш визи от Брюксел, по-добре е. Зависи кога е полетът, но си има опашки. Последния път бях със сестра ми и висяхме повече от час и половина... Иначе искат същите документи - снимка, попълнен формуляр, хотелска резервация и самолетен билет за излизане от Тайланд. Официално искат и този банков документ, но досега на никой българин, с който съм говорила, не са го искали. Като те видят нормално изглеждащ, го пропускат. Естествено и таксата от 2000 бати, която се плаща на място и само и единствено в тяхната валута. Така че, изваждай визи от вашето посолство.
Кола под наем не сме наемали. Пътната им мрежа, поне в частта в Банкок и изходите оттам, е сложна. Имат много моторчета, бутат се навсякъде, движението им е като в Англия, обратно на нашето. Ние също сме тук с такова движение и много моторчета, но е много по-спокойно и лесно. Не бих си причинила карането на кола там. Намерете вариант някой да ви вози дотам и наоколо. Не са скъпи тези услуги. А ако в крайна сметка решите да наемате кола, много вероятно е да ви искат международни шофьорски книжки. Също много добре провери как стои въпросът и със застраховката на колата.

# 553
  • Мнения: 4 740
Благодаря Смърфиетка... Ще мислим за колата, ММ е свикнал с обратното движение, това не е проблем, по-скоро ако не ни дадат техен gps на английски не знам как ще намираме адресите...Laughing
Иначе трябва да проуча как се пътува от Банкок до Патая, имаме много обиколки около Патая, а и хотела ни не е точно в града.. Някъде 13-15 км е.. Освен това плаващия пазар, фермата за слонове и всички атракции са в радиус на същите километри от Патая и даже повече... Винаги трябва такси да ползваме и не знам дали няма да е много по-скъпо от колата под наем... Иначе трябва да стоим само на плажа пред хотела..Smiley

# 554
  • Мнения: 3 847
Иначе трябва да стоим само на плажа пред хотела..Smiley

Че какво по-хубаво от това? Stuck Out Tongue Winking Eye

Не ви трябва техен джи-пи-ес, купете си тяхна сим карта с интернет от летището в Банкок, евтини са и много удобни. Из региона се кара с google maps или wize. Ние в Малайзия и специално в Куала Лумпур караме с google maps. Освен това google maps имат и офлайн карти, с тях пък карахме из Нова Зеландия.

Общи условия

Активация на акаунт