Изхождане на бебе преди захранване

  • 1 861
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 78
Здравейте, бебето е на 5 месеца и десет дена и ака по 4-5 пъти на ден. (Само на кърма)Пррдстои захранване, но педиатърката иска преди това да намалим честотата на изхожданията. Предписа ни даже мезим форте за това. Бих искала да разбера как е било това при вашите бебоци. Благодаря ви!

# 1
  • Мнения: 528
Оставете детето да си ака колкото иска. Щом няма кръв или слуз, не разбирам какъв е проблемът? Аман от безумия! Че и лекарство предписала...

# 2
  • Мнения: 8 242
Здравейте, бебето е на 5 месеца и десет дена и ака по 4-5 пъти на ден. (Само на кърма)Пррдстои захранване, но педиатърката иска преди това да намалим честотата на изхожданията. Предписа ни даже мезим форте за това. Бих искала да разбера как е било това при вашите бебоци. Благодаря ви!
И двете ми деца са изключително кърмени до 6м. и никога не са акали по-малко от 5-6 пъти на ден, често на всяко хранене  Crazy

Не виждам какъв е проблема на педиатърката  Rolling Eyes Или просто не може да различи диария от нормално изхождане на кърмено бебе  Confused

# 3
  • Мнения: 296
Подкрепям горенаписаното.
Какви са тези педиатри  ooooh!
Дори, след като захраних и продължихме да се кърмим, изхожданията бяха толкова често.
Няма от какво да се притесняваш и не давай никакви лекарства или добавки - описаното от теб не е никакъв проблем.

# 4
  • Мнения: 1 712
Странно, а обясни ли поне защо, каква е връзката със захранването?

# 5
  • София
  • Мнения: 3 734
Извинявам се, моето поотрасна и подобни проблеми не са ми на дневен ред, но от чист интерес към материята и от любопитство- как за едно "изключително кърмено бебе" е нормално да ака по 5-6 пъти на ден, също както е нормално и да не ака по седмица /прочетено пак тук/? Моля да не се възприема като заяждане и пр. и пак ако може да помоля за аргументирани мнения.

# 6
  • Мнения: 8 242
Извинявам се, моето поотрасна и подобни проблеми не са ми на дневен ред, но от чист интерес към материята и от любопитство- как за едно "изключително кърмено бебе" е нормално да ака по 5-6 пъти на ден, също както е нормално и да не ака по седмица /прочетено пак тук/? Моля да не се възприема като заяждане и пр. и пак ако може да помоля за аргументирани мнения.
.. не че нещо - ама мъжа ми върши таз работа 3-4 пъти минимум на ден. Аз веднъж.. има хора през 2-3 дни.
Метаболизъм му се вика Simple Smile

Бебетата същата работа - едни преработват обработва бързо.. на други им е по-тромава системата Simple Smile

# 7
  • София
  • Мнения: 3 734
Спор няма! Същото може да се каже и за бебета, хранени с АМ, кисело мляко, швепс.... Laughing
Ако е само до метаболизъм...

# 8
  • Мнения: 296
Спор няма! Същото може да се каже и за бебета, хранени с АМ, кисело мляко, швепс.... Laughing
Ако е само до метаболизъм...


Ами вероятно в случая е само до метаболизъм. Авторката не е споменала да имат някакъв здравословен проблем  Peace

Да, всяко детенце е с различен метаболизъм. Моето кърмено дете си вършеше голямата работа абсолютно след всяко хранене, вкл. и след като я захраних. Детенце на кумата ми - отново изключително кърмено, ходеше на 3-4 дни и то след стимулиране - дали с термометър или някакви други гадости, които прилагаха. Така че няма формула, по която децата вършат това чудо  Simple Smile

# 9
  • София
  • Мнения: 3 734
Аз изобщо не съм зачекнала здравословни проблеми Peace
Интересуваше ме чисто на ниво обработка на храната как точно кърмата води и до чести и до твърде редки изхождания, за каквито се казва, че са нормални.

# 10
  • Мнения: 296
Аз изобщо не съм зачекнала здравословни проблеми Peace
Интересуваше ме чисто на ниво обработка на храната как точно кърмата води и до чести и до твърде редки изхождания, за каквито се казва, че са нормални.

Както вече написах, мисля че няма значение дали е на кърма или АМ - просто метаболизъм  Peace

# 11
  • Мнения: 78
Бебето е видимо здраво.Последния месец е наддало 500 грама (От 4 към 5), което мисля, че е добре и от 2900 сега 6950. Изследване на акото не е сме правили, лекарката не го е и виждала, но се притесни като почне захранване да не се одриска.

# 12
  • Мнения: 8 242
Бебето е видимо здраво.Последния месец е наддало 500 грама (От 4 към 5), което мисля, че е добре и от 2900 сега 6950. Изследване на акото не е сме правили, лекарката не го е и виждала, но се притесни като почне захранване да не се одриска.
Бебетата реагират различно при захранване - някой се разхлабват, други се запичат. Общо валидни правила няма Simple Smile
Затова захранването се прави постепенно и ако има проблем се реагира.

# 13
  • Мнения: 2 052
Поредната глупост която чувам  ooooh!
До захранването дъщеря ми акаше абсолютно при всяко кърмене, нямаше пропуск. След като захраних започна по-рядко, 1-2 пъти на ден, сега понякога пак ака по 4-5 пъти на ден. Ако всичко е нормално, няма слуз, кръв, с нормална консистенция, смятам, че дори е добре Simple Smile

# 14
  • София
  • Мнения: 4 145
Здравейте, бебето е на 5 месеца и десет дена и ака по 4-5 пъти на ден. (Само на кърма)Пррдстои захранване, но педиатърката иска преди това да намалим честотата на изхожданията. Предписа ни даже мезим форте за това. Бих искала да разбера как е било това при вашите бебоци. Благодаря ви!

Като новородена ходеше по 1 до 2 пъти на ден. С захранването започна да ходи по 4 - 5 пъти на ден. Сега пак се нормализира и ходи 1 до 2 пъти макс на ден. Не смятам, че това е някакъв проблем да ходи по повече пъти детето явно метаболизма му е по бърз, но аз лично в никакъв случай не бих давала каквото и да било на детето си ( медикаменти ).

Общи условия

Активация на акаунт