АГ-комплекс Русе

  • 50 768
  • 369
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 996
Има много какво да се желае във Физиология,от Патология и Интензивно нямам забележки,много адекватно отношение и професионализъм.От Гизиология -не,сестрите за бебетата ужасни,само една жена беше уникално мила и добра,останалите груби,злобни,никакво отношение,нищо не ти обесняват-влизат с гръм и трясък,гражват бебето в спящо състояние и заминават на някъде,връщат го я с памук на главата,я нещо друго.При въпрос какво му правят и т.н-видимо изнервени ми отговориха "да не се интересувам толкова".Едва след като получих епикризата,разбрах какво да му правили.Никакво отношение-човешко,че си притеснен за състоянието му.Смятат,че си длъжен да знаеш всичко-нито ти обесняват нещо.Акушерките за майките са ок,доволна съм,любезни като цяло.От Необатологията -пълен кошмар,отвратително държание,по всякакъв начин те карат да се чувстваш унижен,достатъчно ти е притеснено и хиляди мисли са ти в главата.Големи специалисти и много добра техника,но отношение 0. Два дена не знаех къде е бебето ми и какво се случва с него,никой не се появи да ми лаже какво се случва и как е,когото и да питам от сестрите,получавах отговор:щом досега никой не е дошъл да говори с мен,значи всичко е наред,идвали,ако имало проблем само!Бях изпаднала е следродилна депресия!!!  Къпят по пътеки яко,едва ли не стояхме 2 дена ей така просто,защото бяхме по пътека 7 дена. Да не говорим,че мен ме блъскаха с лекарства за кръвно и ме убеждаваха,че през цялата бременност съм била с високо кръвно,а аз не съм знаела! Докато едва не припаднах пред асансьорът в издирване на бебето ми,до там бях стигнала да ме накарат да тръгна да го търся по етажите.А забравих:понеже бях с избор на екип-бебето си не бях видяла,нито знаех нещо,но една леля с фактура в ръка с гръм и трясък нахлу да търси парите!
Къпането на бебета в 4ч. сутринта и 14ч. просто е нечовешко!

# 241
  • Мнения: X
Има много какво да се желае във Физиология,от Патология и Интензивно нямам забележки,много адекватно отношение и професионализъм.От Гизиология -не,сестрите за бебетата ужасни,само една жена беше уникално мила и добра,останалите груби,злобни,никакво отношение,нищо не ти обесняват-влизат с гръм и трясък,гражват бебето в спящо състояние и заминават на някъде,връщат го я с памук на главата,я нещо друго.При въпрос какво му правят и т.н-видимо изнервени ми отговориха "да не се интересувам толкова".Едва след като получих епикризата,разбрах какво да му правили.Никакво отношение-човешко,че си притеснен за състоянието му.Смятат,че си длъжен да знаеш всичко-нито ти обесняват нещо.Акушерките за майките са ок,доволна съм,любезни като цяло.От Необатологията -пълен кошмар,отвратително държание,по всякакъв начин те карат да се чувстваш унижен,достатъчно ти е притеснено и хиляди мисли са ти в главата.Големи специалисти и много добра техника,но отношение 0. Два дена не знаех къде е бебето ми и какво се случва с него,никой не се появи да ми лаже какво се случва и как е,когото и да питам от сестрите,получавах отговор:щом досега никой не е дошъл да говори с мен,значи всичко е наред,идвали,ако имало проблем само!Бях изпаднала е следродилна депресия!!!  Къпят по пътеки яко,едва ли не стояхме 2 дена ей така просто,защото бяхме по пътека 7 дена. Да не говорим,че мен ме блъскаха с лекарства за кръвно и ме убеждаваха,че през цялата бременност съм била с високо кръвно,а аз не съм знаела! Докато едва не припаднах пред асансьорът в издирване на бебето ми,до там бях стигнала да ме накарат да тръгна да го търся по етажите.А забравих:понеже бях с избор на екип-бебето си не бях видяла,нито знаех нещо,но една леля с фактура в ръка с гръм и трясък нахлу да търси парите!
Къпането на бебета в 4ч. сутринта и 14ч. просто е нечовешко!


Така е. Съгласна съм с всяка твоя дума, моят престой беше идентичен, с тази разлика, че не са ми давали лекарства за кръвно  Tired
Сега е напълно възможно да ти кажат, че си измисляш или преувеличаваш  Wink
А между другото не вярвай и на епикризата, тъй като педиатърката ми лично ми каза, че някои от нещата, които пише в епикризата на моето бебе са чиста лъжа, за да се вземат пари от клиничка пътека, а тя е работила доста години в Неонатология. Една от детските сестри също директно ми каза: "Да, вече сте добре с бебето, няма нужда да стоите още една нощ, но толкова е пътеката..." Та така...

# 242
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Хайде сега, не сме се събрали да обвиняваме някой, че си измисля и т.н. Уж сме тук да споделяме и да помагаме на другите. Всеки описва своите преживявания и наблюдения...Да, детските сестри бяха доста "дръпнати", но и те нямат правомощия да дават информация- когато го знаем като пациенти, няма поне в това да ги обвиняваме. Да, безумно е да грабнеш спящо бебе по нощите да го къпеш! Но винаги ми казваха къде и за какво ми вземат бебето и неонатоложката ме беше търсила два пъти( била съм в банята) за да ми каже как е и какво правят. Иначе инфо даваха сутрин, на визитация. На лято ми предстои втори сблъсък Simple Smile с АГ, ще мога да сравнявам.

# 243
  • Мнения: 996
Да не казвам,че бебето ми ми казаха,че е 40см,за пръв път чух такова нещо и ми дойде доста стресово,в епикризата също така е записано.Шок за цялото ми семейство и приятели! Отиваме при педиатърката ни Удева,след домашното посещение,гледа епикризата,мерят го ,теглят го и тя и сестрата не могат да повярват на това което е записано,то е 45см.Не кърма ще ти спре,не чудо!

За пътеките обсъдихме вече,главната акушерка няколко пъти ме предопреди,че в епикризата ми ще пише ,че съм била с прееклампсия,защото така са ме приели по пътека,те ме друсаха 2 дена с хапчета за кръвно конски дози,след което бях с толкова ниско,че където и да ме сложеха заспивах.
Лекарите сутрин на визитацията за бебетата бяха добри,имаше един мъж с прошарена коса,много ерудитан и любезен. Итова се държа прилично,но Карова ме накара да се чувствам по възможно най-ужасният начин,едва ли не ме убеди,че аз съм причината бебето ми да е с някаква инфекция и затова било на антибиотик,такава сложност придаде на ситуацията,че наистина почнах да се замислям за сериозността на нещата и да търся вина в себе си,а причината заради коята беше в неонатология е ,че се беше нагълтало с околоплодни води и е стандартна процедура да го прочистят и да го пуснат на антибиотик профилактично, да не развие пневмония.
Много по-лесно щеше да е в прав текст на две на три да обеснят нещата и да те успокоят,а не да си придават важности.Ужасни!
 Страшно унизително да стоя по нощница на два дена секцио ,да обикалям по етажите и да се подиграват със слабостите,страхоте ти и неизвесността за състоянието на детето ти.

Иначе там видях д-р Иванова,много приятна и спокойно,днес ходих при нея за цитонамазка и затвърди добрите ми впечатления.

# 244
  • Мнения: X
Оо, да, това, че ме изкараха виновна за състоянието на бебето го пропуснах!
Идва една неонатложка (не й знам името) и ми казва: "Детето е с анемия, трябва да му се прелее спешно кръв!" Аз естествено в пълен шок и питам: "Защо, на какво може да се дължи?", а отговора е: "Вие ми кажете, нали вие сте била бременна с него!? То е хубаво човек малко да прочете преди да дойде в родилно отделение!"  Shocked Не знаех, че ми трябва медицинско образование за да отида да раждам  Laughing
После ми казва, че сигурно съм била имала анемия през бременността. Казвам, че хемоглобина ми беше малко нисък през последните два месеца, но се лекувах, а тя ми отговаря, че явно лечението е било неадекватно! След което взеха бебето и изчезнаха...

# 245
  • Мнения: 4 841
И моето бебе се роди с анемия и кръводарител помолиха да намеря. Бяха много любезни и ми обясниха всичко. С очите си видях системата на челцето му  с кръвта. Нямам оплаквания. Този път бяха много тактични.

# 246
  • Мнения: 1 318
Те може да не са фенове на секциото, но методите, с които водят или по - скоро забързват раждането предполагат да се стигне до секцио.
На колко от вас им слагаха системи с окситоцин в предродилна зала? Има ли някой на който не са слагали никакви системи, инжекции?
Аз бях на система окситоцин, три дни подред ми вливаха в предродилна зала и ме чакаха да родя. Естествено, получих зверски контракции, но разкритието за тези три дни не се увеличи и ме оперираха. Не съм почитател на окситоцина, когато раждане не е започнало. Може и да помага при активно раждане, но така да се наблъсква на всички, е грехота.
Разбрах, че доктор Иванова вече е в МЦРЗ Щерев, много съм доволна от нея Simple Smile

# 247
  • Мнения: 94
Здравейте, някой знае ли актуален списък за раждане, защото все питам и никой нищо не ми казва. За изследвания, нощници, превръзки и т.н ясно. По ме интересува какво се носи за бебето - памперси - колко? Дрехи искат ли или само комплект за изписване? Шишета, козметика? Благодаря предварително.

# 248
  • Мнения: 442
За бебо искаха 8 гащеризончета, памперси около 5 на ден(Аз взех пакет), кухненска хартия, мокри кърпички, олио за бебе, мляко за дохранване пишеше Нан, фрезолак, но ние взехме Аптамил, термометър си носи за теб към др неща. И накрая вече дрешки за изписване. Можеш да си разпределиш дрешките в пакети по 2 гащеризончета и така да ги даваш за деня, а и да вземеш пл малко ако раждаш по ест път тогава се стои 3 дни, ако всичко е наред инак 5 със секцио пл пътеката.

# 249
  • Мнения: 257
Прочетох темичката, но не открих отговор на някои мои въпроси. Искам да ви попитам колко време след нормално раждане ви дадоха бебето? На мен ми се иска по-възможно най-бързия начин да си го взема, не да лежа някъде и да се чудя какво става  Confused Също ми е любопитно и каква е разликата между нормалните стаи и ВИП стаите, освен собствената баня и тоалетна? В някои болници ако си във ВИП стая позволяват посещения на близките по всяко време, което за мен е основния плюс, заради който бих си дала парите. И последно да попитам дали някой има опит с присъствие на таткото? Разбрах, че в този случай раждането става в самостоятелна зала в ИЗО сектора, но после какво? След раждането като си види детето и го гонят да си ходи ли?  newsm78

# 250
  • Русе
  • Мнения: 764
Мога да отговоря само за ВИП стаята. Разликата е само, че има собствена баня и тоалетна и си сама. В тукашното родилно по принцип не пускат посетители. /Освен ако не се е променило нещо от миналата година/

# 251
  • Мнения: X
Бебето го дават на - рано след 2 - 3 часа ако си добре, на мен примерно ми го дадоха след 8 часа (за нормално раждане говоря), иначе от скоро има свиждания, мисля, че са от 17 :00 часа.

# 252
  • Мнения: 14
Здравейте има ли мами наскоро родили в АГ комплекс Русе без здравни осигуровки  ако може за малко инфо че скоро ми предстои раждане

# 253
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Здравейте има ли мами наскоро родили в АГ комплекс Русе без здравни осигуровки  ако може за малко инфо че скоро ми предстои раждане
Отивате и раждате когато дойде моментът. Предупредете,, че не сте осигурена, носете си изследванията от бременността ако имате такива. В България раждането е безплатно, дори без да имате осигуровки. Виж, вече ако искате избор на екип, ВИП стаята и т.н., не знам как става там с плащането. По принцип си има ценоразпис за екип, упойка, присъствие на бащата. Леко раждане.

# 254
  • Мнения: 442
За упойка ще Ви поискат пари, ако не сте секцио.Успех и дано случаите на екип.

Общи условия

Активация на акаунт