АГ-комплекс Русе

  • 50 877
  • 369
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: X
Aurora_89, честито, да ти е живо и здраво детенцето!  Simple Smile
Изброила си само положителни неща, явно наистина са преобладавали при теб, което е хубаво.
И понеже казваш, че не знаеш дали е можело а не се стигне до секцио по спешност, то само ще кажа, че ражданията се водят така с предпоставка да се стигне до секцио. Около 60 % от ражданията в АГ Русе, които започват като нормални, завършват със секцио, така че всеки може да си прави изводите  Wink

При кой доктор роди?

# 226
  • Мнения: 573
При Минчева, със самото секцио се е справила много добре от това, което виждам до момента. За друго не мога да коментирам, тъй като не съм сигурна дали нещата можеха да се развият по друг начин или не.

# 227
  • Мнения: 14 133
Auora_89, честито! Да е здраво детето!
Не всички доктори в АГ_то са фенове на секциото. Някои го правят само в краен случай.

# 228
  • Мнения: X
Те може да не са фенове на секциото, но методите, с които водят или по - скоро забързват раждането предполагат да се стигне до секцио.
На колко от вас им слагаха системи с окситоцин в предродилна зала? Има ли някой на който не са слагали никакви системи, инжекции?

# 229
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193

На колко от вас им слагаха системи с окситоцин в предродилна зала? Има ли някой на който не са слагали никакви системи, инжекции?
Има,има..споко.... Grinning Ей ме на,оцеляла след два такива периода,без окситоцин и прочие... Wink

Две раждания съм имала,с период от 11г.помежду им.
Нито с първото,нито с второто съм получила такава екстра... Whistling

п.п Да вметна,че с второто имаше реална опасност от задушаване на плода...Дъщеря ми беше с трйно увита пъпна връв,но благодарение на лекаря и неговите съвети,които слушах,всичко свърши със щастлив край  Heart Eyes
Моля ви, стига с тези крайни изказвания за лекарите и дейността им.... Stop

Не може да се слагат всички под един общ знаменател  Naughty
Аман от негативизъм значи.... Tired

Ще ме навиете на трето дете,че да 'видя'реално ли е така,както някои пишат..... hahaha

Аурора,честита радост  bouquet
Дори и да си имала не съвсем приятни моменти,чувството на щастие,че държиш детето си в ръце се губи пред тях  Hug

# 230
  • Мнения: X
Ами реални са, няма защо да лъжа. Да не говоря, че тези неща ги бях чувала от други мои познати преди да отида да раждам и се оказаха истина. Познавам акушерка с 20 год. стаж в АГ - то, която също ми каза, че няма как да се ражда без окситоцин  Rolling Eyes От нея знам и за огрмония процент раждания, които започват като вагинални и завършват със секцио. Всичко си има обяснение и то е просто  Peace

~Dev~, направо ми е много трудно да повярвам, че не са ти сложили...коя година си раждала?

Иначе това, което казвам не е само в Русе, а в повече болници в България.

Сигурно има значение и лекаря, действително повечето, които познавам и при които се е стигнало до секцио са раждали при един лекар  Stop

Но като цяло окситоцина и забързването на раждането си е практика на болницата.

# 231
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Ами реални са, няма защо да лъжа. Да не говоря, че тези неща ги бях чувала от други мои познати преди да отида да раждам и се оказаха истина. Познавам акушерка с 20 год. стаж в АГ - то, която също ми каза, че няма как да се ражда без окситоцин  Rolling Eyes

~Dev~, направо ми е много трудно да повярвам, че не са ти сложили...коя година си раждала?

Иначе това, което казвам не е само в Русе, а в повече болници в България.


Калина,няма смисъл да те лъжа...не печеля нищо от това.. Simple Smile
Колкото и да ти е трудно да повярваш,за мен е факт  Peace

Двете ми деца са с 11г.разлика....в два различни века....20 и 21.... Whistling
/С точност по твое желание:1998 и 2009г./
Както виждаш и от старото и от новото съм усетила....

Един съвет,ако позволиш:Спри да се настройваш с отрицателни мисли...само трупаш негативизъм върху себе се.... Confused
Млада си още,дай боже да имаш и още деца/ако желаеш такива разбира се/ и съм убедена,че няма да мислиш по начина,по който сега разсъждаваш.

Има много по страшни явления от една система окситоцин....повярвай ми.... Cry
Достатъчно видях и мъката на родителите не може да се сравни и с шепа даже пред това,което ти описваш за проблем....

Бъди благодарна за живото си и здраво дете,защото не винаги съдбата е благосклонна .........................

Дано си разбрала най-сетне какво се опитвам да напиша.......

# 232
  • Мнения: X
~Dev~, не съм искала да кажа, че лъжеш, просто ми е странно. Както ти не печелиш, така и аз от това нали  Simple Smile
Питах за годината на раждане, защото си мисля, че "модата" с окситоцина може да е сравнително нова.

Всъщност за проблема с моето раждане донякъде аз съм си "виновна", че ангажирах лекар, а той човека бързаше да си ходи нали го събудих в 04:00 часа сутринта  ooooh!

Но...не е само това. Както и да е, не съм имала за цел да плаша момичетата, на които им предстои раждане, но няма как и да си затворя очите и да хваля АГ - то  Tired

Права си, че все пак най - важното е, че имаме живи и здрави деца, но нещата могат да се развиват и по друг по - естествен начин.

# 233
  • Мнения: 2 726
Ох, тоя окситоцин  Crazy
Раждах в далечната 2004 г. в клиника Ескулап, отидох с изтекли води и едва 1 см. разкритие, без никакви контракции. И като ми включиха система с туй чудо, като почнаха едни чести и адски болезнени контракции и за точно 5 часа бях готова  Mr. Green Та нямам много хубави спомени от окситоцинчето  Twisted Evil

# 234
  • Мнения: 30
Здравейте, момичета Simple Smile Остават броени дни докато родя и съм си избрала АГ - Русе. Искам да ви попитам как стоят нещата със свижданията? Позволяват ли се? Или може само да ти носят хапване, багаж, неща, от които имаш нужда? Благодаря предварително  Hug

# 235
  • Русе
  • Мнения: 1 033
Леко раждане и здраво бебче! Свиждания за съжаление няма- само по видеофона или ако се престрашиш да слезеш тайно с асансьора от 4 на 1 етаж. Храна и багаж санитарките качват веднага. Но всичко се преживява за няколко дни в името на прекрасния резултат Simple Smile

# 236
  • Мнения: 30
Леко раждане и здраво бебче! Свиждания за съжаление няма- само по видеофона или ако се престрашиш да слезеш тайно с асансьора от 4 на 1 етаж. Храна и багаж санитарките качват веднага. Но всичко се преживява за няколко дни в името на прекрасния резултат Simple Smile

Благодаря за пожеланията и за бързия отговор Simple Smile И аз останах с това впечатление от прочетеното, но все пак да си попитам  Hug Стискайте палци да се похваля до няколко дни  Laughing

# 237
  • Мнения: 2 352
Искам да попитам д-р Иванова работи ли в кабинета? Някой ходил ли е скоро?

# 238
  • Русе
  • Мнения: 1 033
За д-р Иванова, май се мести в Щерев
invitrorusse.com/bg/news/show/71
Това видях, но дали работи и в другия кабинет, не знам.

# 239
  • Мнения: 14 133
Здравейте, момичета Simple Smile Остават броени дни докато родя и съм си избрала АГ - Русе. Искам да ви попитам как стоят нещата със свижданията? Позволяват ли се? Или може само да ти носят хапване, багаж, неща, от които имаш нужда? Благодаря предварително  Hug
Леко раждане и здраво бебе на финала!
Напълно подкрем Dev! Не могат да се слагат всички доктори под един общ знаменател!

Общи условия

Активация на акаунт