Един плоден сак, визуализира се добре оформено жълтъчно мехурче

  • 1 761
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3
Здравейте момичета,
Пиша ви за да ми дадете съвет защото съм объркана и ако някой е имал подобна ситуация ще съм благодарна ако сподели. ПМЦ на 25.12.2021, след като ми закъсня с няколко дена си направих 2 теста в 2 поредни дни и бяха положителни. На 27.01.2022 имах леко кървене и веднага звъннах на гинеколожката си, прегледа ме вчера на 28.01.2022. Това което ме притесни беше коментара който направи по време на прегледа - “Това което виждам не ми харесва но хайде ще изчакаме природата да си каже последната дума” , когато чух тези думи дори не помня как съм излезнала ог кабинета , и вместо да попитам какво има напредвид взех си рецептата и ден по - късно размишлявам Sad. Прилагам 3х2 вагинално Утрогестан  и 3х2 но шпа. Чета си амбулаторния лист , гледам и снимките но не мога да разбера какво е искала да каже. Кървенето беше леко и беше 2 дена. Засега нямам повече, лекарката ми каза да отида на преглед след седмица ако преди това не ми се появи цикъла. Прилагам снимките за мнение
На амбулаторния лист пише:
Един плоден сак -in utero, визуализира се добре оформено жълтъчно мехурче. GES -1.04 см 6.0 г.с

# 1
  • Мнения: X
In utero значи, че е вътрематочна бременност.

Може да е видяла, че е плодът е твърде малък или има някакво съмнение, че няма да го бъде. Затова ти е казала, че природата ще си свърши работата и може да ти дойде цикъл.

Просто изчакай.

# 2
  • Мнения: 134
Аз не виждам снимка.Но в ранна бременност е напълно нормално нищо да не се вижда .

# 3
  • Мнения: 3
Аз прикачих снимка но не знам защо не се вижда, пробвам пак

# 4
  • Мнения: 134
Напълно е нормално,сега още няма как да се види ембрион където и да отидеш.Много,много рано е.Не се притеснявай,почивай си ,хапвай си.И при мен беше така (и при всички мои приятелки) с двете бременности за това трябва по късно да ходим на прегледи,но от нетърпение отиваме.Леко бременеене 😍😍

# 5
  • Мнения: 3
Благодаря Blush, аз отидох заради лекото кървене

# 6
  • Мнения: 784
Пожелавам ви положителен развой.
 Разбирам, че сте отишли заради кървенето, направили сте най-правилното нещо, само не знам защо лекарят не ви е разяснил, че на този етап от бременноста /едва няколко дни закъснение/ няма какво много да се види, особено ако овулацията е била по-късно…
 При мен при закъснение от 10 дни се видя именно това, което се вижда и при вас.

# 7
  • Мнения: 2
Здравейте те днес бях на преглед в 6 г.с. имам жълто мехурче ,но няма ембрион.Това нормално ли е?

Общи условия

Активация на акаунт