Въпрос до късно захранилите

  • 1 026
  • 27
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 524
е, ние тепърва започваме, но нямам наблюдение д му е "трудно". ПО-скоро му е странна храната , но мисля , че е така с всички деца , които тепърва опитват нещо различно от мамино мляко Laughing

# 16
  • Мнения: 6 472
Дааааа, както и предположих, това ще се окаже поредният мит Mr. Green
При нас положението е същото, като при повечето от вас Grinning С голямото ми дете имах много проблеми със захранването, защото почнахме рано и тя просто не можеше да свикне с лъжицата. Сега малкото прие доста радушно новата концепция на хранене Laughing

# 17
  • София
  • Мнения: 2 958
Джуджето го захраних  на 6 месеца. Още с първата лъжичка каша прояде със затворена уста и и хареса. Другото предимство поне при моето дете беше, че и сега яде бавно и преди да е смляла всичко на пюре не преглъща. Тя докато се кърмеше ядеше бавно де. Мойто дете възприе много добре и бързо твърдата храна. Не мисля, че ккъсно захранените бебета не могат да се приучат бързо към храната, а и мисля, че идеята на късното захранване е бебетата бавно да се научат да ядът различна храна от кърма или АМ.

# 18
  • Мнения: 1 737
Моето дете е злоядо, но предпочита твърдите храни пред кърмата. Захранен е на 5 месеца.

# 19
  • München/Stara Zagora
  • Мнения: 422
Ние се захранихме след навършени 6 месеца, тоест преди около 2 седмици и нямаме никакъв проблем с пюренцата.Само като види лъжицата и отваря устата.
Мисля, че си е до дете, няма значение кога е захранено- дали по късно или по рано...

# 20
  • Мнения: 4 358
Оги е захранен на 6 месеца. Свикна веднага с лъжицата и се хранеше много чисто.
Няма храна, която да ми е отказал тотално. Дори да се е мръщил, на второ-трето предлагане е ял (това ни се случи с киселото мляко).
Сега се храни добре и изобщо не е капризен.

Ивето я захраних на 5 месеца и половина. Давах й два пъти пюре от морков. Нямаше никакъв проблем нито с лъжицата, нито с пюрето - отваряше си устичката и даже цвърчеше от удоволствие  hahaha

# 21
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 825
При моите даца няма такова нещо (всъщност се наблюдава точно обратното)
И при моето Grinning
Захраних я на 6м (в стандартанта за бг-схемата възраст бях почнала сокове и плодови пюрета, които впоследствие спрях и стоя на кърма горкото дете до навършени 6м). Яде си чудесно. Особено след година - година и малко като се разяде...
Всичко яде и далеч не се покрива с представата за злоядо дете.

# 22
  • Spain
  • Мнения: 3 750
не забелязах да е имала проблем с твърдите храни -  не забелязвам и да е силно привързана към млякото .  бързо свикна да се храни с пюрета, яде плодове отдавна , на пар4енца , биквити ,корнфлеикс, кисели млека ,яица ....но пък не мога да направя съпоставка -защото ми е само една  Simple Smile .

# 23
  • Мнения: 35 967
в началото ги прие добре /около седмица/, после се разболя и минахме само на кърма пак за седмица, повторното включване беше по-кофти, но до 3 седмици след това нещата се нормализираха

# 24
  • София
  • Мнения: 2 164
Захраних Емма на 6 месеца без два дни. Много добре прие твърдите храни, не съм имала проблем.

# 25
  • Мнения: 2 071
Захраних на 4 мес. без проблем. Обаче и досега яде с охота само плодовите неща, зеленчук и месо просто е кошмар.

# 26
  • Мнения: 7 430
Аз започнах да давам твърда храна точно на навършени 6м (и то САМО на кърма, без нищо друго) и пу пу нямах никакъв проблем Wink. Сега яде всичко и много му се радвам Hug
Всяко детенце е различно бих казала Wink

# 27
  • Мнения: 955
Нищо не яде, плюе и е мъка голяма. Преди два дни пробвах попара - измъчих се. Захраних след 5-ия.  Crazy

Общи условия

Активация на акаунт