до мамите в Англия

  • 45 589
  • 301
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 793
аз от Асда съм купувала кисело зеле. Не е като нашето българското, но пак става. Нарязано е на ситно и май наистина е по-скоро солено, отколкото кисело, но не е лошо. Sourkraut се води.

# 16
  • Мнения: 508
.Да не забравя-кисело зеле,
Shocked откъде купувате кисело зеле ??  Praynig

А-а-а,няма кисело зеле такова каквото е в твоите представи,демек по български.Има в Теско някакво полско нарязано в буркани, по-скоро солено ,отколкото кисело
Напротив-купувам точно българско кисело зеле.Има в  малки бидончета по 3 зелки,в буркани накълцано и буркани със зелево листа.Има в българския и турския магазин тук в Бирмингам,а и имаме и склад български.Има още един бг магазин наблизо-в Evesham.

# 17
  • Мнения: 1 959
Малко настрани от темата.arliin този склад или магазин който имате в Бирмингам прави ли доставки по домовете и ако имаш линк можеш ли да ми го пратиш.

# 18
  • ENGLAND
  • Мнения: 4 099
Ани, доколкото знам нямат сайт и не правят доставки. Това за българския магазин в Бирмингам. Магазина е малък и българските стоки не са много, но основните ги има.
Я ни елате на гости и ще ви заведем и до българския и до турските магазини. Laughing

# 19
  • Мнения: 398
Цитат
Shocked откъде купувате кисело зеле ??  Praynig
Цитат

Кисело зеле купувам от бг склад.Не е нарязано,води се за сърми,но аз го режа и го ползвам за готвене.

Забравих за фасул-купувам от турските магазини "White kidney beаns",прозведен и опакован в Аржентина.Преди купувах български,но последните два пъти случвам на такъв който не се сваря еднакво бързо.
Ориз-само от Лидъл,американски.В кутия с американското знаме има няколко пакетчета (май 10)
Олио-само слънчогледово,от Сенсбъри
Оцет-от паундланда
Кашкавал-икономи от Сенсбъри,и един нарязан с дупки,пак от същия магазин,но не помня името му
Сирене-бяло саламурено,от турските магазини.Доскоро купувах турско,в кръгла кутия,светло синьо защото бг беше много солено,но последния път беше свършило и взех бг и установих,че вече не е така солено,по вкусно и по евтино от турското.

# 20
  • Мнения: 375
А ние като си нямаме турски и български магазини и складове,си носим от България.

# 21
  • Мнения: 1 959
Ани, доколкото знам нямат сайт и не правят доставки. Това за българския магазин в Бирмингам. Магазина е малък и българските стоки не са много, но основните ги има.
Я ни елате на гости и ще ви заведем и до българския и до турските магазини. Laughing
Ох как ми се идва ама като няма кой да ме доведе от работа все време не остава.

# 22
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
Хайде и аз да се вкл. Цени на стоки конкретно не мога да кажа, но като цяло краините сметките в АЗДА и Теско са най-ниски. Според мои наблюдения от тези два магазина купуваш пове4е неща за по-малко пари. Ка4еството ме задоволява, а двата магазина се допълват един друг. Разбира се саламите, шоколадовия сириел и кроасаните на Лидл не можеш ги намери никъде другаде, но това си е глезотийка Wink
За надени4ките да добавя, като ги купуваш погледни процентното съдържанието на месо в тях. Масовите модели са обикновено с под 30% месо, затова и са отврат. Тези с около 80% са ок, има ги и в Асда и в Теско, но и цената им е висока  Twisted Evil

Последна редакция: нд, 19 фев 2006, 21:44 от м_е_р_и

# 23
  • Мнения: 1 363
Сега се сетих, че кори за баници, боб и леща се продават във всички супермаркети.
Filo pastry -около 6 листа кори са вътре. Тип финни кори.
Puff pastry -е бутер тестото
Лещата се води green lentils
А боба го вижте- по желание. И са бая евтини.
И кисели краставички продават в супермакретите - в sweet and sour water или нещо такова пише. Тези, които са само в оцетена вода са толкова кисели и неприятни... Sick
Мери беше споменала, че за баницата използва natural live bio yogurt -има го навсякъде, било най - близко до нашето.
Вие ако сте открили някои други еквиваленти на бг храна в суперите споделяйте. Не всички имаме бъгларски и турски магазини около нас Simple Smile

# 24
  • Мнения: 1 581
Най-неочаквано открих лозови листа (мариновани в найлонови пликове) в Waitrose и бяха евтини, но не помня цени.

В Sainsburys открих Quark - някакво сирене за готвене го водят, с него правя салата Снежанка и става много добре.

Смесвам каймата телешка и свинска и правя кюфтета, руло Стефани и т.н. - само телешка или само свинска нещо не се харесват  Rolling Eyes

Бобът (butter beans) много важно да се вари по-малко време и предварително да не се накисва, иначе става абсолютна каша. Понеже като е по-едър и реших, че трябва да се вари повече  Confused
За боб - mint - джоджен.

Друго не се сещам  newsm78

# 25
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Лидъл и на мен не ми харесва, но откакто открих шпековите салами си промених мнението за него Simple SmileСосиджите не мога да ги преглътна и за това така се радвам на саламите.В Морисънс зареждането не е много добро(поне в нашия), но е по-евтино от Сейнсбъри.То други магазини, освен тези двата нямаме, тъй че не съм компетентна по въпроса.
 А и в Морисънс не продават Аптамил  :mrgreen:3


Eee,ти се изложи,как да не продават. Наи-близкия магазин до нас е точно Морисънс и оттам купувам понякога(Аптамил 1).

Даите моля ви адреса на този бг склад/магазиин в Бирмингам.......

# 26
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
аз съм в Манчестър обаче до колкото знам навсякъде магазините са вериги и във всеки град са еднакви та затова питам от къде пазарувате


Аааааа,една мама наблизо до мен. В кои раион на Манчестър живееш?Има голям турски магазин там,много често го посещавам....ако нещо те интересува за раиона питаи....освен храната де

# 27
  • при любимите ми хора
  • Мнения: 152
ааа намерих ви наи-накрая...от вчера търся аджеба каде си пи6ат мамите в Англия ,е наи сетне  Hug...искам да ви питам откаде си купувате "материали" за боядисване на Великденски яица?имам в предвид бои,украси за яицата,декоративни нещица...само от бг.складове ли да ходя за боята ?кажете как се оправяте вие?аз през последните години маика ми ми пращаше от бг. но тази година неможе ,...... Cry изобщо занимавате ли се пове4ко с яицата или само ги тповате в бои4ките(като мен до сега)? Whistling
поздрави  bouquet

# 28
  • Мнения: 30
ами аз досега си купувах от складовете илиот турските шопове, но тази година мама ше ми прати и кристали ше ми прати да си поиграя малко:) досега не съм се цапала мног с тях, беше ми вайно да имам яйца, някякви, но сега ше имам време и ше си направя повече и по-интересни:)

# 29
  • Bristol
  • Мнения: 9 364
В големите магазини продават течна боя за храна, в едни малки шишенца. Аз нея я ползвам. Някои цветове стават супер, но други  Rolling Eyes А за украса ходя да пазарувам в Hobby craft. Обикновено там има разни великденски лепенки, боички, изкуствена трева, в която да наредиш вече готовите яйца  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт