Пращате ли ги с мартеници на училище

  • 1 149
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
Тъй като моя Тони си е "мартени4ка", о6те като се роди му сложихме една в ко64ето. Бе6е много интересно на сестрите в болницата като им разказах за на6ия оби4ай.
И добре 4е има6е мартени4ка до него, за6тото една сутрин като ми оставиха бебето до мен, то спе6е и аз продължих да спя.
И след 5 мин влиза сестрата о6а6авена и запо4ва да ми се извинява, 4е ми е объркала бебето. А всъ6ност тя ми е оставила едно 4уждо бебе и помъкнала Тони към друга стая, ама то4но преди да влезе видяла мартени4ката и бегом при мене  baby_neutral  Grinning

# 16
  • Мнения: 398
И на мен това много ми хареса - стана ли време да гривните Joy
Но определено е супер идеята, че носят мартенички за целия клас или група. Така се популяризира обичаят, а той особено за децата е много интересен. Аз пък миналата година правих тука едно представяне за България и другата българка беше взела мартеничка да показва. Но имаше един румънец, който много се учуди, че и ние имаме таквози нещо. #Crazy

# 17
  • Мнения: 3 611
Да, ще му сложа и на ръчичката, и на якенцето. Ние също ще се накичим подобаващо.
Майка ми вече ги е пратила в писмо по пощата, чакам да получа и от някои приятели.
Миналата година края на март си завързахме мартеничките на едно цъфнало дръвче, на кoето някой българин вече си беше закичил неговата. Много хубаво ми стана, някак "нашенско".
Обаче месец след това ги нямаше... на кой му попречиха, че ги махна  Sad

# 18
  • Мнения: 1 370
Тази година ще изпуснем, градината. Но следващата, ще има за всички от групата. Даже и аз, когато ходих на курса по френски, бях занесла на всички. Така са се радвали, а са големи хора. Представям си сладките мъничета, колко щастливи ще бъдат. Много обичам този обичай и майка ми е изпратила, за всики нас по няколко мартенички, за апартамента, за леглото на бебо и за колите #Crazy Чакам ги с нетърпение  Joy

# 19
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Миналата година изплетох мартеници за всички дечица от класа на щерката + за учителите, администраторките и директора. За възрастните бях приготвила и кратко описание за празника. Много ми беше приятно, когато виждах дечица от всякакви култури да носят нашите мартеници, а класната на щерката си ходеше закичена до края на март Grinning. Тази година нямам време да плета, но пък в момента чакам 60 мартенички от България, така че пак ще се раздава Grinning

# 20
  • пак на Рив Гош
  • Мнения: 2 635
Аз също ще вържа на Камбанка, на бавачката също ще дам, както и на детето, с което са заедно при бавачката (ох, много повторения станаха  Embarassed). Аз също си слагам, не съм прекъсвала откакто съм тук. Така използвам случая да популяризирам този хубав обичай.  Grinning Мъж ми също си слага и много им се радва. От началото на януари съм и на нова работа, та пак ще обиснявам на колегите що е то мартеница.  Laughing Вече им обясних що е то прощъпулник и защо искам да го правя на малката и ме гледаха с ейййййййй такива очи  Shocked (абе, общо взето със същото недоумение, с което аз гледам цялата масова истерия около новото божоле всеки ноември... какво да се прави, обичаи)  Laughing.
Между другото, виждала съм няколко пъти мартенички, закачени по дърветата, последният път беше баш до Айфеловата кула.  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт