Помислете за децата си!

  • 7 287
  • 58
  •   1
Отговори
  • Мнения: 0
Здравейте! Simple SmileДо сега не съм писала във форума, но следя теми, които ме интересуват и не веднъж сте ми били от  полза, за което благодаря! Реших и аз да споделя едно мое решение, което може и да помогне на някой. Моята майка, която вече не е между живите/мир на праха й/, по съвет на баба ми, още когато ни е родила със сестра ми е започнала да отделя пари, които нарекла “ щастие” Hug Аз не знаех за тях, нито пък сестра ми…..до сватбата ми. Няколко дена след нея ми каза, че този фонд е за онзи  момента в живота ми, / ако се случи да има такъв момент/, когато ще искам да променя нещата, но няма да имам смелостта поради финансова зависимост.  С една дума- искаше да е спокойна и уверена, че няма да съм принудена да търпя нещастния си брак само защото няма къде и с какво да живея. Тогава ми стана смешно и й казах, че може веднага да ми ги даде да ги изхарча защото няма да имам нужда от тях Grinning а не бяха малко пари PartyМдаа, млади и луди Simple Smile Както и да е, не за това ми е думата. На мен тези пари така и не ми влязоха в употреба, все още си стоят във фонд “щастие”, но спасиха сестра ми. Тя е много ведър и усмихнат човек. Няколко години след сватбата си /5г/ мъжът й удари на живот. Безхаберие отвсякъде. Имаха си вече едно момченце и беше бременна с второ, но и това не го спря. Прибираше се по нощите, после спеше до обед, ставаше и отиваше в магазинчето/имаха малко магазинче за хр. стоки, сестра ми работеше като аптекарка/ Понякога не се прибираше и с дни. Ясна ви е картинката, нали? В живота си съм мразила истински само един човек, и това е съпругът на сестра ми….бившият де HugИ така сестра ми търпя още няколко годинки/ в чест на истината никога не й е посягал/,   и един ден, всъщност беше една нощ, ми звънна на вратата с двете деца и каза: Миличка, имам нещо много по-ценно от онзи дръвник у дома, това са двете ми деца и един фонд”щастие”
Леле, чак подскочих от радост HugНа следващата седмица замина за Варна/ това й беше мечтата, да живее там/намери си квартира и веднага си взе децата.След около 5месеца си намери и работа в аптека. Парите от фонда й помогнаха много докато си стъпи на краката.2 годи по-късно се запозна с най-невероятния човек на света. Вдовец с едно дете. Вече минаха 10 години от тогава и знаете ли какво, тя също отделя пари за фонд “щастие” за трите си деца,да са й живи и здрави. Все ми казва, че не знае дали би направила тази крачка ако нямаше сигурността, че за определен период от време ще може да издържа децата си сама. Ние, като родители винаги гледаме да подсигурим средства за обучение, дрехи ,храна, забавление……но явно не се замисляме колко е важно да имат финансовата свобода за да направят своя избор, когато се налага. Защото далеч не може да сме сигурни в каква връзка ще попаднат децата ни и дали ще имат силата да излязат от нея, дори и без финансова подкрепа. Понякога парите правят чудеса Grinning

# 1
  • сф
  • Мнения: 394
в моя свят, когато си родител и искаш да направиш добро на децата си, ги възпитаваш в независимост.
радвам се, че фонд "щастие" е помогнал на някого. жалко, че се е наложило да се стига дотам.

# 2
  • София
  • Мнения: 23 214
моя фонд "щастие" толкова се беше обезценил, че за нищо не стигаше.
съжалявам само, че родителите ми са се лишавали уж да ми е по-лесно, не е имало никакъв смисъл.

# 3
  • Мнения: 46 641
Много интересна история. По-интересното е, предвид икономическите промени в страната ни, как са оцелели тези пари без да ги засегне инфлацията newsm78

Нашият фонд Щастие за детето е под формата на изплащане на апартамент. Пари не бих кътала за такова перо, защото не знаеш кога ще стане на хартийки.

# 4
  • София
  • Мнения: 2 734
Детските ми влогове струваха жълти стотинки преди няколко години. Да не е бил в ценни метали вашият фонд?

# 5
  • Мнения: 3 964
Поредният парашутист, пускаш нови теми...да не замре форумът.
От две седмици е постоянно това. Огледайте се по подфорумите.

Нелогични тъпи въпроси, като попиташ автора не може да даде смислен отговор. Самата тема е изсмукана от пръстите и т.н.

# 6
  • Мнения: 46 641
Поредният парашутист, пускаш нови теми...да не замре форумът.
От две седмици е постоянно това. Огледайте се по подфорумите.

По-скоро надушиха, че вече няма ограничения за брой постове Mr. Green преди забраната беше същото, даже доста по-интензивно.

# 7
  • Мнения: 6 624
Аз съм много ЗА този фонд щастие. Дори имам отделна банкова сметка, по която текат месечни вноски за децата. Моите родители много са ми помогнали, имам много добър личен пример.

# 8
  • Мнения: 0
Благодаря на всички за коментарите! Искам да знаете, че историята е съвсем истинска! Разбира се, че няма как в няколко реда да разкажа всичко, все пак исках да наблегна на най-важното, а именно, че това също е начин да помогнем на децата си.  Дали ще бъде под формата на пари, изплащане на апартамент, златни кюлчета или др. е все едно, важното е, че в трудни моменти това ще им помогне. Никъде не съм споменала, че парите,  които помогнаха на сестра ми са същите, с които майка ми е започнала фонда. През годините са се обезценявали, но тя е продължавала. Както и да е. Нямам намерение и необходимост да  доказвам истинността на историята. Аз просто я споделих и това е.
Относно това дали съм парашутист, Фрау Клау, позна Hug Имам вече няколко скока. Емоцията си заслужава, ако опиташ, мисля, че няма да съжаляваш.
Желая на всички здраве и късмет!

# 9
  • Мнения: 4 569
Звучи като приказка тоест нереално е.

Каква сума е отделяла майка ти, Анита и в кои години?

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 7 047
Мда, и аз имах такъв фонд, само дето се казваше по друг начин. Когато дойде хиперинфлацията всичко се стопи. С парите успях да си купя чифт ботуши и да си платя един семестър в университета. Бяха се събрали колкото за един малък двустаен тогава, но уви пих една студена вода.

# 11
  • Бургас
  • Мнения: 7 047
През годините са се обезценявали, но тя е продължавала.

Да бе да.

# 12
  • Мнения: 86
Много благодаря за споделената история!Определено се замислих за нещо,което не съм и предвиждала досега.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 734
Аз очаквам предложение за застрахователна схема, на която не може да се устои, за да се обезпечат старините и децата. Вероятно на лични.

# 14
  • Мнения: 3 964
Аз очаквам предложение за застрахователна схема, на която не може да се устои, за да се обезпечат старините и децата. Вероятно на лични.

Ще почакаш 20 години, да се олихвях хубавооо. До тогава, скокове с парашут. Емоцията си заслужава.

Общи условия

Активация на акаунт