За едно бебе и свикано Общо Събрание на входа

  • 18 837
  • 185
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 22 036
По принцип наличието на "жилищна управа" при обща етажна собственост е учередена именно за да се занимава с подобни конфликти.
Един, така изваден от контекса проблем ъук ще срещне изказвания от типа на: 'тя няма деца", "кучетата са по-шумни" и пр.
Общото събрание, освен ако не се състои от незаинтересовани кибици, би трябвало да анализира ситуацията.
Красимило каза за жена, чиито проблем е, че детето и се стряска от шум. По принцип повечето деца, а и хора се стряскат, но ако това дете е на пример аутист, то за тази майка това наистина е проблем, защото за да го успокои няма да може да мине с 10 минути анимационен филм.
Другият въпрос е, дали проблемът не е различен, а шумът е само повод.
Когато живееш с някого, трябва да поемаш отговорност и в този смисъл събранията не са излишни. Дръг е въпросът, колко са ползотворни.

# 76
  • Пловдив
  • Мнения: 14 913
...аз просто я изгледах и й казах: "Явно Вие нямате деца! А и сте по-млада, отколкото изглеждате - липсват Ви първите седем години!"  Laughing  Не знам откъде ми дойде това да кажа....по принцип си замълчавам  Grinning
Мисълта ми с този пример беше, че им хора, които не ги интересува нищо друго освен собствения им г*з....!
Има всякакви тъпанари. Ама ако нямаш бременни до себе си, пак не е разрешено да се блъскаш, аз това имах предвид. Wink Не е от (решаващо) значение, че блъснатата е бременна - може да е стар човек, инвалид, дете, може да му е лошо... че и здрав прав млад човек пак не е добре да блъскаш, само дето тогава може да отнесеш ответно блъскане, ако и той се случи същият по характер. Wink

# 77
  • Мнения: X
Тези съседи, когато са си купували апартаментите не са ли били наясно , че в този вход ще живеят още минимум 30 семейства?
В блоковете е така. от една страна трябва да се съобразяваш със съседите, да не им създаваш умишлено дискомфорт, от друга- понякога се налага да се примиряваш и търпиш някои особености на останалите живущи.

# 78
  • Мнения: X
Младото семейство с бебето са наематели. Може да им мислят напускане, зная ли.
Следващото семейство от наематели може и дай боже се сдобие с отроче.
И така, поредица от наематели, поредица от бебоци.

Собственика на апартамента да звукоизолира помещението, където се отглежда бебето.  newsm78

# 79
  • Мнения: 30 104
Ама какво сте го зачекнали това звукоизолиране?!? Това е свързано с ремонти, прахоляци и разходи.... А комшиите с кучета не е ли редно и те да изолират?!? А вечно вдигащите скандали....?!?!

# 80
  • Мнения: 41
Трябва малко търпение и разбиране. Трябва повече да се усмихваме и да гледаме позитивно на нещата. Бебенцето ще поплаче и ще спре, няколко месеца все ще изтърпят съседите!
Все пак това е бебе  newsm78

# 81
  • при късмета
  • Мнения: 24 135
Прочетох темата и двама потребители са писали, че дори полиция да се викне,  семейството с бебето не са нарушители. Как тогава съществува възможност да свикаш ОС за нещо което не е нередно?   newsm78
Ако в нашия вход правят събрание само с тази точка, ще им кажа да оставят хората намира и да не ме броят в такива безумия

# 82
  • Мнения: X
Та, така, това е драмата на едни съобитатели- бебето на наши съседи, което плачело сутрин, обед, вечер и, което им пречи.
Ако не беше комично, щеше да е трагично. Или пък е?

П.П. Бебето е на около четири месеца. Аз не живея във входа, но бях поканена на ОС. Питането ми е: как да реагирам адекватно?
Никак.
Има тапи за уши, за нервни хора.

# 83
  • Мнения: 3 969
Законово, няма регламентирано нарушение - рев на бебе.
За високо пусната музика, може да се извика полиция. За побой и крясъци също.

Ако семейството с бебе, бяха собственици, дълбоко се съмнявам, че някой щеше да свика общо събрание. Обаче си има хора, които имат нужда да го играт фелдфебели и раздаването на "правосъдие" според собствените им правила, ги кара да се чувстват значими.

# 84
  • София
  • Мнения: 1 594
Охх, с това трябваше да започнеш - че са наематели  Confused
Не го вярвах навремето, но напоследък забелязах колко безумно е отношението към наемателите. Все едно са някаква нисша класа. Потомствените собственици в нашата сграда с такова отношение говорят за тях, че направо ми се повдига. Не се назовават по име, а като "тея", "ония", "пришълците"...
Наскоро домоуправителката ме втрещи със следната изцепка: "Аз не искам да си говоря с мъжа ти, а с теб, защото ти си от сой, ти си собственичката на жилището, а той...", придружено с подобаващата надменно снизходителна гримаса  Shocked Все едно не е роден и израснал в същия квартал, а съм го хванала от пасбището и съм го довела с все кравите и козите да живее в аристократичната им сграда  ooooh!

# 85
  • Мнения: 2 352
Какви чудовищни бебета се раждат в днешно време. Как си позволяват да реват без одобрението на общото събрание?
 Tired

# 86
  • Мнения: 158
Какви чудовищни бебета се раждат в днешно време. Как си позволяват да реват без одобрението на общото събрание?
 Tired
Joy Joy Joy

# 87
  • Русе/София
  • Мнения: 1 826
Моя син и той беше от ревливите.Нищо не можеше да го успокои.Това продължи до 1.5 година.Благодарня съм на бившите си съседи за разбирането и съчувствието им.Като ме видеха все ми казваха:"Не се притеснявай,ще порасне и всичко ще си дойде на мястото."
За сметка на това сега съседите от долу са младо семейство.Е,няма такива нетолерантни хора.Нямат деца,никога приятели не са им идвали на гости,вечно начумерени.Постоянно ни лопат по тръбите на парното и то в часове около 18 до 21 часа.Тогава се събираме всички в къщи,вечеряме,смееме се и тия хлопат,че им пречим.
Смятам,че хората са претрупани с негативни емоции и гледат да се отърсят от тях на гърба на другите.

# 88
  • Мнения: 30 104
Какви чудовищни бебета се раждат в днешно време. Как си позволяват да реват без одобрението на общото събрание?
 Tired
Joy Joy Joy

 hahaha hahaha Joy  ....ми така де, че и наематели  hahaha

# 89
  • Мнения: 158
Независимо дали са наематели или не, не е редно да се тормозят хората защото детето им плаче по цяла нощ. На тях и без друго не им е лесно... И под нас има семейство с две деца, родени през не повече от 2 години. Първо едното ревеше, после започна да бяга из целия апартамент, а другото го замести в среднощните изпълнения... Сега и двете препускат из апартамента и крещят ... Laughing
Понякога е неприятно наистина, но какво да искам от хората, да им запушат устите или да да ги вържат?
Просто на някои хора всичко и всички им пречат. Ако не е бебето, ще е нещо друго...

Общи условия

Активация на акаунт