За едно бебе и свикано Общо Събрание на входа

  • 18 819
  • 185
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 10 547
Laughing Адри,
Скрит текст:
Нали си търсим жилище у ваше село и в една от кооперациите попадаме на една дама, която след посещението в апартамента, ни пресреща и започва да разпитва: от къде сме, какво сме завършили, какво работим, каква кола караме и други такива. В заключение каза, че не иска случайни в нейния вход, който населявала вече 40 години.

Вижте, предвид това че познавам хората, наистина не мога да си представя какво ще да е това реване, което да ги извади от равновесие?
В жилището, което обитавам имаме бебе на 3 месеца над нас и го чуваме, че си поплаква, но нито ни дразни, нито смущава, а никой не е фен у дома да детските плачове. Само децата ми му се радват.

Някой пита до къде се чува- по хоризонтала, не по вертикала, птица.

# 91
  • Мнения: 2 819
Вероятно до края на лятото всичко ще е минало, но грандиозната простотия от свикване на ОС по повод бебешкия плач, ще остане. Такава сбирка винаги завършва с тотално отклоняване на първоначалния замисъл и гарантирано ще се извадят други "кирливи ризи".
От опит знам,че това е отдушник за стаяваната междусъседска  нетърпимост и идеално средство да се разръчкат стари конфликти.
Ако съседите си мислят, че след като са наематели, младите родители по-лесно могат да бъдат прогонени, само защото не са собственици - ще бъдат лошо разочаровани.

# 92
  • Мнения: 308
 Shocked Не е истина! Май вече всичко ни пречи Rolling Eyes Хората са се изнервили и полудяват!
 ОС да реши, че се забранява бебешки плач Naughty #2gunfire

# 93
  • Мнения: 474
Наистина не мога да повярвам какви хора има в днешно време  ooooh!
Сигурна съм,че ако бяха собственици,а не наематели,нещата щяха да са други  #Crazy

# 94
  • София
  • Мнения: 15 512
  Мен пък друго ме подразни :Защо всички пишете ОС, а не общо събрание? newsm78 Едно време имаше много съкращения и сега всяко съкращение, написано така от мързел ме дразни!

  А за бебето, ми няма бебе,което да може да реве денонощно, и коликите не са денонощни, просто съседите са изнервени.

# 95
  • Мнения: 397
Започвам да се чудя дали на това общо събрание няма да излязат и други причини. Наистина ми се вижда нереално.Предполагам, че ще излезе и нещо друго-я бой, я крясъци...
В противен случай си е безумие.
Днес ли е великото събрание, Касита? Ще пишеш ли как е протекло.

# 96
  • Мнения: 46 645
Не съм чела темата умишлено, за да не се влияя от коментарите.
Здраво бебе не може да реве 4 месеца непрекъснато.
Явно има проблем, който родителите не могат да решат и няма нищо лошо да се поинтересуват съседите каква е причината от непрекъснатия рев, пък дано се открие, защото може да не е безобидна.
Ако се установи, че всъщност въобще не плаче толкова, а както всяко бебе, на съседите, които се оплакват просто никой няма да им обръща внимание. Ако се окаже, че има проблем и се реши, това ще е добре и за детето.

# 97
  • Мнения: X
Напълно здраво и добре обгрижвано бебе може да плаче много.
Не непрекъснато, разбира се, но мноого.
Моето беше такова. Представям се, ако някой беше решил да ме гони от вкъщи заради това, сигурно щях съвсем да се срина.
Не стига, че детето ти плаче, нямаш никаква почивка и спокойствие, ами и да останеш на улицата.

# 98
  • Мнения: 164
Напълно здраво и добре обгрижвано бебе може да плаче много.
Не непрекъснато, разбира се, но мноого.
Моето беше такова.

И моето. Напълно здраво. С рев заспиваше, с рев ставаше и през другото време пак рев . Simple Smile
От тогава не ща и да чуя за второ, нищо че минаха повече от 10 год. Още ме държи.

# 99
  • Мнения: 46 645
То може и от колики да плаче, което няма как да се промени. Въпросът е, че след като се установи, че е неизбежно, ще клекнат, нямат друг избор. Но може да се окаже и че има проблем, а те не му обръщат внимание. Съвсем на теория говоря, нито познавам хората, нито казвам, че не се грижат Peace

# 100
  • Мнения: 1 086
Корите от яйца изолират шум много добре! Да се предложи да се съберат кори и съседите на които им пречи да си ги налепят по таваните.

# 101
  • гр. Шумен
  • Мнения: 521
Ама това сериозно ли!?!?
Моите и двете бяха ревливи, търпяха ги съседите, а и аз търпях техните. Е, вече ревливи бебета няма, поодъртяхме, децата пораснаха. Но ако се засели младо семейство с бебче, не вярвам да ми опъне нервите повече от
- флекса в събота и неделя и то баш в часовете за почивка
- чалгата на съседа от горния етаж встрани
- високите токчета на чехлите на съседката точно отгоре
- крясъците в някой си апартамент, даже не мога да го идентифицирам
и още и още
но не съм тръгнала да свиквам ОС.
Апропо, когато аз самата бях с бебе, на една нова година горкото посиня от рев заради пустите бомбички и крясъци. А когато помолих да бъдат малко по-сдържани, ми теглиха една майна. Та така, всички си гледаме кефа, а на другите какво им е не ни пука.

# 102
  • при късмета
  • Мнения: 24 135
Ако съсед иска да се поинтересува дали има проблем с бебето в някое семайство, не знам дали начина е да свиква събрание. Така не би помогнал дори да се окаже, че има проблем.
И като нямах дете, плач на бебе не ме дразнеше. Още тогава си мислех, горките родители.
Имам приятелки с по-големи деца, които бяха много ревливи. Едното до такава степен се дереше, като не е на ръце, че не сме го пускали с месеци. Смешно е отстрани, но се редувахме всички и рода и приятели по цял ден. А го оставиш, а се е чуло в другия квартал и не спира, колкото и да се налага да реве

# 103
  • Мнения: 2 093
темата е весела, но се надявам че бебето е добре и този период ще отмине.
щом тези съседи са толкова инициативни, защо не вземат да разучат разни бабини церове за ревящо бебе и да ги предложат на родителите на следващото събрание. Хем може да успокои бебето, хем ще сплоти сьседите че са намерили  разрешение на общия проблем. Simple Smile

# 104
  • Мнения: 9 898
Бих предложила, съседите да вземат да си направят график да помагат на семейството с домакинството, за да може майката да дондурка бебето на спокойствие. Simple Smile

Малко шумоизолация, наистина ще е от полза. Сега реве, а след година като започне да рита топка и да кара колело какво ще правят?


/Между другото нашите възрастни съседи, когато се пошегувах, че съвсем скоро синът ще започне да рита топка по стената, те чак подскачаха от щастие. Предложиха да го пускам и от тяхната страна да рита Simple Smile) /

Общи условия

Активация на акаунт