Българските бутици и брандове- мнения

  • 61 285
  • 134
  •   2
Отговори
# 105
  • Пловдив
  • Мнения: 5 120
Използвам момента да се похваля с още една рокля на Ателиани,много съм доволна Hug Peace
Много добра и бърза комуникация и бързо изпълнение. Peace

# 106
  • Мнения: 5
Привет Simple Smile
Аз съм доволна от последната колекция на Алеса, имам няколко неща от нея, които според мен са много красиви.
Друга БГ марка, която харесвам е Cliche. Истина е, че повечето от моделите им са доста странни, но пък имат добри попадения Simple Smile

Tutú,

За размерите на Алеса не са много точни по мое мнение. Аз съм поръчвала няколко неща с размер С тази зима, когато бях качила малко повече и разчитах, че ще бъде по-сигурно да взема С, отколкото ХС, а и по таблицата така беше идеално. Но всичко се оказа, че ми е леко широко. Не че не става, но някак си аз имам усещането, че са малко като чужди. Просто не обичам модели, които по принцип са по тялото, да седят широко. Сега си върнах предишните килограми и тази есен съвсем няма да ми стоят добре вероятно.

Доволна съм от качеството, каквото съм взела не е стояло в гардероба за украса, но за размерите си е риск!

Честно казано много нахвалих Алеса преди, но имаха няколко хубави моделчета, които ме спечелиха. Сега като гледам последните им две колекции- пълна трагедия откъм визия, кройка, идея, представяне, цветове, тенденции, изобщо всичко... Убеждавам се, че това си е бизнес и човек трябва много да учи, за да се задържи.

# 107
  • Мнения: 238
За мен си остава голяма мистерия защо родните марки изкарват толкова късно новите си колекции всеки път...Много е важно да си покажеш нещата още преди на хората да им потрябват есенни дрехи, за да могат да "те предвидят" в плановете и бюджета си... Иначе губиш много... Rolling Eyes

# 108
  • Мнения: 39
Много неща съм купувала от Алеса и съм доволна не съм имала проблем с размерите винаги са били точни Simple Smile

# 109
  • Мнения: 238
Ето още един, Dress Passion: http://dressedpassion.com/

Аз лично не бих рискувала, преди да чуя мнения, иначе има интересни неща, отново са все още на лятната колекция, както повечето.... Twisted Evil

# 110
  • Варна
  • Мнения: 10 628
Разгледах го сайта. Имам огромно дежа вю с AVIN.

# 111
  • Мнения: 238
Разгледах го сайта. Имам огромно дежа вю с AVIN.

Да, определено  ooooh!

# 112
  • Мнения: 238
И още един: http://www.replica-moda.com/

Не съм виждала нищо на живо, не ми харесва името- "Реплика", но поне не го оспорват и прикриват. Peace Фотосесиите са на добро ниво според мен, материите изглеждат качествени. Не мога да кажа, че нещо ме грабва, но може би за повод има по-разчупени неща. Peace

# 113
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Имам 3-4 неща на Реплика, хубави са, но с доста завишени цени  Laughing

Като и те разбира се имат редовните чалга изтрещявания, но в доста по-умерени граници.

# 114
  • Мнения: 548
Съжалявам, но аз наистина не разбирам как може една проста роличка, със стандартна кройка и стандартни мерки (естествено - къса, да пестим плат и да не става за работа) от някаква изкуствена материя да се продава от стотина лева нагоре. Освен това имаше и отзиви за лошо изпълнение. Да не говорим, че не разбирам защо тези сайтове се наричат "бутици" при условие, че шият чужди модели в голямо количество. Бутикът не трябва ли да предлага ограничени бройки дизайнерски дрехи?
Не казвам, че всички сайтове в темата са с подобни дрехи, но първите три, които отворих ме смаяха... Embarassed
Аз харесвам нещата на Елизабет - не че и при тях няма пълни глупости на завишени цени, но можеш да намериш дрехи за всякакъв повод и ги поправят безплатно.

# 115
  • Мнения: 238
По принцип в България на всяко магазинче се казва "бутик", защото звучи готино.  Laughing То и бутик действително означава магазин де, но не такъв, съгласна съм. Peace

Една дреха може да струва наистина много, когато зад нея стои цял екип от хора- дизайнер, конструктор, крояч, шивач... Някои дрехи отнемат много време само за разрязването на плата, какво остава за ушиването. Има дрехи, при които всеки детайл е важен, за някои отива страшно много плат. И тъй като те правят наистина не много бройки, всичко излиза много скъпо. А и не могат да си позволят да шият хиляди бройки, защото тогава вече цената значително ще падне... но пък не им се рискува. Да не говорим, че и моделите ще бъдат по-успешни, защото всяка фабрика си работи с много добри материали и се специализира в поръчки само за дамски блузи или само за рокли, например. Така че ако имат възможност да изнасят производството към Китай, нещата ще потръгнат. Дори и тук могат да шият масово, има ги условията, но не искат... Никой няма да поеме риска да ушия 300-400 рокли, защото после трябва да мисли как да ги продава, а това нещо се учи и никак не е евтино- доста трябва да инвестираш в образование, в участие по международни форуми и да знаеш как се създават контакти. Тук е много по-важно и престижно да кажеш "Аз имам бутик в центъра на София", ама че едвам връзваш сметките с наема и другите разходи, не е от значение. В Европа дизайнерите работят по възможно най-скромния е елементарен начин, магазинчетата им може да са дупки, докато успеят да се докажат, но пък го правят със сърце и най-важното: инвестират!  Peace Heart Eyes

# 116
  • Мнения: 5
Хубави са им нещата, аз имам 2-3 рокли от тях и са много красиви.
Най- добре е да ги пробваш, защото на модела им всичко стои супер, но реално не  е точно така Simple Smile

И още един: http://www.replica-moda.com/

Не съм виждала нищо на живо, не ми харесва името- "Реплика", но поне не го оспорват и прикриват. Peace Фотосесиите са на добро ниво според мен, материите изглеждат качествени. Не мога да кажа, че нещо ме грабва, но може би за повод има по-разчупени неща. Peace

# 117
# 118
  • Мнения: 1
За офис мода се сетих и за Mellini Peace

Специално за Мелини (Mellini)...

Качетвото на платовете е добро ОБАЧЕ ужасно снизходително отношение към клиентите и не се приема връщане на платени суми или на закупена стока така че внимавайте, ако си купите нещо. При цени от 900-1000 лева за костюм, не забравяйте че при проблем няма да ви сърнат сумата! Не е малко.

За тези пари ще си купите нещо от Макс мара или Марела. Даже до Милано може да идете и да си купите нещо по-хубаво. Аз имам костюм на известна марка (Theory) от Сакс пето авеню от Ню Йорк от самото 5-то авеню, т.е. счита се за скъпо, и Мелини са на същите цени но без нормалното отношение клиент-търговец и политиката на връщането. В днешно повечето магазини ще се съгласят на връщане на стока, особено ако не е носена и дори не е напускала магазина.

Иначе не бих ги нарекла офис облекла - прекалено са секси за офис облекла, освен ако не работите в държавния сектор, там може да е офис облекло рокля със златен цип отзад от горе до долу Simple Smile Но определено са секси.

Последна редакция: пт, 27 фев 2015, 13:22 от GmatNinja

# 119
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
"Мелини" за пръв път ги чувам, но като им разгледах сайта нищо секси няма в тях.

Типична лелска офис мода и то изключително скъпа, ако наистина един костюм при тях излиза 1000 лева. Нито моделите си струват, нито материите от това, което гледам онлайн.

Общи условия

Активация на акаунт