За майчинството и детските в Канада

  • 4 786
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Canada
  • Мнения: 1 773
Момичета,
за доходите за 3 години назад, които ще декларираме в декларацията, трябва ли да са на официален документ от България, какъв да е този документ и трябва ли да е преведен и нотариално заверен.
Не, не ви трябва никакъв документ от България. Тук на един "хвърчащ" лист ще си напишете по месеци сумите (никой не ги проверява, всичко е на доверие) и отдолу се подписвате.

# 16
  • Мнения: 210
 Ние попьлнихме документите за детски без 3-те години назад,само
парите които мьжа ми беше взел до този момент изкарани в Канада.
Приложихме дори и неприведен акт за раждане на детето.
По принцип всяка процедура тук отнема доста време,нашите детски ги преведоха след 4 месеца накуп.

# 17
  • Мнения: 327
Здравей,
Наистина няма начин да получаваш майчинство, докато не си изработила тези 600 часа. И аз бях шокирана като разбрах, защото и аз бях в почти същото положение, но какво да се прави. След като не сме работили в държавата и не сме й плащали данъци не получаваме майчинство. Незная обаче как стои въпроса с детските. Може да потърсиш информация в интернет.

# 18
  • Торонто
  • Мнения: 837
A само за дете до 7 год. ли се плащат детски? След тази възраст няма ли някаква сумица макар и по-малка? Confused

# 19
  • Canada
  • Мнения: 1 773
A само за дете до 7 год. ли се плащат детски? След тази възраст няма ли някаква сумица макар и по-малка? Confused
Има разбира се, 30-40$ по-малка е от за деца до 7 год. Всъщност размера на сумата зависи от доходите ви, за това конкретна цифра не мога да кажа.

# 20
  • Мнения: 676
В Квебек плащат детски до 18 годишна възраст.

И в Онтерио е до 18 год. но както Снежи е писала всяка годима детските са разли4ни. Из4исляват ги според доходите на семейството когато се правят таксите (до края на март мисля 4е беше срока за ли4ните такси).

Общи условия

Активация на акаунт