Мнения за лазерно лечение на начален парадонтит

  • 26 550
  • 55
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 69
Здравейте, след панорамна снимка на зъбите ми, се установи, че имам доста венечни джобове  Cry. Вече имам на лице отдръпване на венеца на няколко зъба. Препоръчаха ми (освен редовно махане на зъбен камък  и стриктна орална хигиена) лечение с лазер. Обясниха ми, най-общо казано, че вкарвали във венеца вещество, което сред това активирали с лазера, по този начин венечните джобове се лекували на 99,9%. Лечението струва скъпо -500лв, затова ако някой е провеждал подобно лечение МНОГО МОЛЯ да сподели впечатления. 
Предварително благодаря!   bouquet

# 1
  • Мнения: 1 679
това звучи много добре, и аз имам подобен проблем и чистене на зъбен камък на 8-9 месеца задължително. Кървят ли ти венците? И аз се интересувам ако някой би споделил мнение точно как с лазера се "връщат" венците на мястото си Thinking

# 2
  • Мнения: 9 991
Май не се връщат с лазера , ами ако има някой къси зъби с лазера точно го отдръпват венеца , да ги направели по дълги . Аз имам прадонтит но джобове нямам. С операция се писа тук се "оправяли " венеца , като присаждали кожа от небцето , но после не рядко пак се отдръпвал. Интересно ми е , ще следя .

# 3
  • София
  • Мнения: 69
Венците ми в момента не кървят. Стоматолога ми каза, че венците могат да се възстановят след лазерното лечение, тъй като съм млада и се смятало, че ще се регенерират. Бях силно впечатлена, че само след панорамна снимка може да се постави точно диагноза за състоянието на парадонтита ( споменавам го, защото досега лекуващите ме зъболекари махваха с лека ръка , че си въобразявам, че имам подобно заболяване и никой не ме прати да си направя въпросната снимка). Така или иначе ще проведа лазерното лечение, тъй като не искам на 40 да съм с чене. Но наистина се надявах някой да сподели от опит относно как се е повлиял от лазера.      

Последна редакция: нд, 23 фев 2014, 19:34 от Napy

# 4
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Миналата година си направих лазерни процедури, след панорамна снимка, която потвърди начален парадонтит. Имах постоянни болки в зъбите, въпреки, че редовно псещавам зъболекар, имам здрави зъби, изключителна зъбна хигиена и редовно чистя камък на всеки 6 месеца. 
След процедурите всичко си дойде на мястото. За сега не ми се е наложил втори курс.

# 5
  • Мнения: 1 679
чудя се парадонтита само с панорамна снимка ли се диагностицира? Освен болки има ли други симптоми? При мен лично нищо не ме боли, само имам кървене от време на време..Това което vermilion спомена е интересно..колко трае тази лазерна процедура?

# 6
  • Мнения: 9 991
Започват да се отдръпват венците и често там потъмнява, защото няма емайл .

# 7
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Изпратиха ме на панорамна снимка, именно заради болките. Същите не са като при развален зъб, а тъпа/пълзяща болка, не силна ( не ми се е налагало да пия обезболяващи), но е неприятно и не можех с точност да определя, какво и къде точно ме боли.
Също така имах кървене, изключително чувствителни зъби и венецът ми беше потъмнял на някои места. След процедурите стана бледо розов, чувствителността изчезна напълно, а кървенето и болките престанаха още след 2-рата процедура. Беше ми назначен и курс от комбинация от витамини, искаха да пия и антибиотик, който отказах първоначално, но тъй като се повлиях много добре от процедурите изобщо не се наложи. Забраниха ми да ползвам и електрическа четка за зъби.
Общо процедурите траеха около 2 седмици и половина някъде, не се сещам точно, понеже първите няколко бяха всеки ден, а след това имаше празни дни между тях. Самите процедури са абсолютно безболезнени, лекарствата, с които те мажат са малко неприятни, но до там. От едното лекарство ми се бяха оцветили леко зъбите, но при следващото почистване на камък, това се оправи.

Последна редакция: нд, 23 фев 2014, 18:48 от Vermilion`

# 8
  • София
  • Мнения: 69
Vermilion, много Ви благодаря за споделения опит. Върнахте ми надеждата, че нещатата са поправими. Когато стоматолога ми каза, че след процедурите всичко ще се оправи, честно казано имах резерви, въпреки, че всичко в мен крещеше да му повярвам. Искрено Ви благодаря още веднъж, оправихте ми вечерта. Много се бях отчаяла, само като си погледна усмивката в огледалото и ме ставаше лошо като си видя отдръпналия си венец.

# 9
  • Мнения: 221
Vermilion, много Ви благодаря за споделения опит. Върнахте ми надеждата, че нещатата са поправими. Когато стоматолога ми каза, че след процедурите всичко ще се оправи, честно казано имах резерви, въпреки, че всичко в мен крещеше да му повярвам. Искрено Ви благодаря още веднъж, оправихте ми вечерта. Много се бях отчаяла, само като си погледна усмивката в огледалото и ме ставаше лошо като си видя отдръпналия си венец.

Napy, пиши като започнеш с процедурите - как протичат и как се повлияват зъбите и венеца  Peace Силно ме заинтригува този лазер и дали ефекта е временен или се постига излекуване на началният стадий. Успех ти желая и дано резултатът е повече от очакваният  Hug

# 10
  • София
  • Мнения: 69
Много благодаря за хубавите пожелания   bouquet Разбира се, ще пиша. Планувам да ги започна тази събота. В момента обмислям да си купя зъбен душ, тъй като стоматолога ми каза, че след лазерното лечение е нужна стриктна хигиена до края на живота ми- прецизно четкане на зъбите, ползването на води за уста, интердентална четка и конци. Утре ще се консултирам с него относно ефикасността на зъбния душ, тъй като в нета много го хвалят. Силно си надявам , че всичките ми усилия и средства няма да отидат на вятъра и ще се преборя с този проблем  Praynig

Последна редакция: вт, 25 фев 2014, 20:53 от Napy

# 11
  • София
  • Мнения: 69
Здравейте, обещах да пиша след първата процедура и ето: самата процедура е доста дълга, трае 1 час. Челюстта накрая имам чувството, че ми се схвана. Първо ми намазаха венците с някакъв "пигмент", който е като мастило. След това се чака около 5 мин. да се абсорбира и тогава влиза в действие лазера. Лазера (той е с метален остър накрайник) се мушка между венеца и зъба и се пуска. Тоест между венеца на всеки зъб, от вътрешната и външната му страна и между зъбите се облъчва с лазера. Затова процедурата е толкава дълга. След като се обходи всеки зъб, процедурата приключи. Венците и езика ми бяха оцветени в синьо, но след 3-4 часа се оправи положението. И тава беше.
След процедурата зъболекарката ми каза, че ще имам още 2 процедури с лазер, които влизат в цената. Съответно си платих. Процедурата беше в събота, а днес бях отново на зъболекар (за един зъб) и помолих другите 2 процедури, да ги направим възможно по-скоро. И тук идва момента на моето объркване: започна да ми обяснява, как не мога да очаквам чудеса, че до 6 месеца щели да се върнат венците на мястото си, връчи ми едно огледало и започна да ми показва, какво подобрение на венците било настъпило  Shocked ( защо ли аз не забелязвам). Честно казано съм доста объркана и се надявам да си получа и другите 2 процедури с лазер..........
Ще пиша пак.....

# 12
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Napy, и аз оставам объркана от разказа ти...  Tired
Може и да става въпрос за различни лазерни процедури, но при мен процедурите изглеждаха малко по-различно.
Да, първо ти слагат една приставка, която отдръпва устните така, че венецът добре да се показва. После се почиства самият венец. Мажат с едно течно лекарство, след това е второто, което е жълто, много гъсто и се апликира с един тънък накрайник по цялата основа, където се срещат зъбите с венеца и между зъбите.
Слагат се защитни очила и започва лазерната процедура, като изобщо няма допир на самата "писалка" (приличаше на такава - метална) със зъбите или венеца, не се усеща абсолютно нищо. Чува се само електронното отмерване. След това се маха приставката и се облъчва отвън със затворена уста. Жълтото лекарство се запечатва отгоре и не трябва да се храниш или миеш, около 2 часа.
Същото, изобщо трудно се поддаваше на измиване... Това е, една процедура продължаваше около 40 мин, не съм сигурна с точност.
Вече споделих, че при мен ефекта беше много бърз, процедурите бяха в предварително изготвена схема + споменатия курс от витамини. До този момент не ми се е налагало да правя други, но ако се наложи отново бих избрала този метод.

# 13
  • Мнения: 9 991
Какви пари са тези процедури . Защо доктор писа в друга тема в форума , че само с операция се коригирали  newsm78

Моите са много отдръпнати , ако има ефект , да започна да спестявам.

# 14
  • град-държава
  • Мнения: 5 863
Доколкото си спомням, самите процедури ми струваха малко над 500лв.
При мен венецът, видимо се промени, но и не е бил отдръпнат така, че да ми прави впечатление. Възрастта също е от значение в случая.

Общи условия

Активация на акаунт