АСТМАТА - тема 26

  • 56 671
  • 752
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 351
klem4e ужас, като те чета и направо лошо ми стана  Sad
Дано по-скоро се оправите.

Моят днес е рожденник и го пратих в градината до обяд да празнуват.
Дано не ми се прибере с бонус  ooooh!


Да ти е жив и много , ама много здрав рожденика , да прави белички и да стане силен мъж .  newsm59

Аз съм утре рожденничка - всеки рожден ден мой сме в болница. Rolling Eyes

# 31
  • Мнения: 1 574
Карамел  Heart Eyes,да ви е жив и здрав ,много радост и безгрижно детство .  bouquet

# 32
  • Мнения: 732
Карамел,да ви е жив и здрав рожденника и само радост и усмивки занапред!

# 33
  • Мнения: 6 018
Клемче, съжалявам да прочета, че пак сте болнички, дано бързо да оздравее Тошко  Hug Не ми се сърди, че ще попитам, но - смятат ли винаги да прибягват до венозен АБ при подобни признаци? Знам, че си споделяла за скоростното бакт. развитие и евентуална пневмония, но дали винаги ще се стига до такава? И защо смяташ, че бета-глюкана и Омега 3 са "простотии" (сори, ако си се изразила просто образно, но тези продукти, поне при нас, си имат мн. добър ефект  Peace)
Аз също като Шайн, вярвам в "груповия"имунитет на децата, и съм на мнение, че болестите започват все по-лесно да се изкарват с увеличаване на "градинския" стаж ма децата. И със сигурност ползите превишават вредите, но тук мнението ми, ест. е субективно.
Карамелче, ЧРД на детето! Да е здрав, щастлив и усмихнат   bouquet

# 34
  • Мнения: 1 351
При нас винаги се стига до венозен АБ - винаги без изключение -  това беше и една от причините  да се  усъмня във муковисцидоза , за което всъщност никой не се произнесе 100 процентово имаме ли я , или я нямаме. Close
За добавките се изразих образно , щом действат значи не са простотий . Ние лично сме пили Бетаглюкани на сиропче и три месеца не се разболяхме след пневмонията , но беше и лято . НО е факт че има много добавки , които просто не действат - пробвали сме почти всичко на пазара - повярвайте . Crazy
За гридинският имунитет какво да кажа....освен че по- здравичките дечица придобиват такъв , но при  нас кекавите това правило не важи ще се обоснова защо . След всяко разболяване което става максимум за седмица посещение в градината , се приема АБ , който срива имунитета. А при такова голямо потребление на АБ , се стеснява кръгът на групите АБ които ни действат и се опасявам че един ден просто няма да остане АБ който да ни действа .....а при нашето темпо на разболяване .......незнам как ще се оцелее. Tired

Ако има някой нужда от Флексотит да пише - подарявам го , имам две нови излишни опаковки. Нека поне на някой да свърши работа .

# 35
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
При нас съмненията са гъбички или гнойна ангина, пуснах СРП - 8, и това какво значи...тълкувам го, че инфекцията тръгва, пак ще се почерпим с антибиотик. Пуснах пак секрет гърлен, но той ще излезе чак петък. Дотогава ще лекувам наизуст по старата антибиограма, то и на нас не ни остана антибиотик вече, само инжекционни.

За груповия имунитет, при нас не работи, дъщеря ми ще стане на 6 години другия месец, що болести е преболедувала еми не става по-добре положението. При някои деца сигурно действа, но при нас не.

Клемче в болница ли сте или ходите на вливания само, бързо оздравяване ви желая.

# 36
  • Мнения: 1 351
Виви , ние ходим само на вливания , ако те интересува къде ще ти напиша- цените са доста добри в сравнение със други места.
Аз за груповият имунитет мисля че съм писала и преди - та малко ми се надигат акцийте .....нека не се обидят някои майки. За какъв имунитет говорим изобщо , след като на нашите деца имунитета се мачка със кортикостероиди постоянно и на практика изграждането му е невъзможна работа . Все едно да си мислим че строим къща , като всеки ден я събарят .....Извинете ме ако не съм права , но това е моята логика.
Ние до обяд сякаш бяхме добре , но след като се върнахме от вливанията нещо се разкашля , а след Вентолина в 16ч. взе да диша шумно и учестено , а хремата няма пресушаване . Мисля че ще ни трябва и Урбазонче....Ох , само да не се наложи на този фон и болница че не знам къде да идем вече.....

# 37
  • sf
  • Мнения: 10 210
Клемче, малко ми е кофти да пиша след теб, даже вчера се чувствах виновна, но все пак смятам,че истината е в каляването. Мисля,че колкото повече му се трепери на едно дете, толкова по-зле става. Нашите са по-специални ясно е, но само с пазене не става. Трябва каляване, спорт, разходки на природа и т.н.
Бързо оздравяване  Hug

# 38
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
donsita, напълно съм съгласна за каляването и искрено ти се радвам, честно казано аз съм толкова зиморничава и в студено време трудно излизам на разходка, винаги съм три пъти по-дебело облечена от децата, че ако съдя по себе си съвсем ще ги изнежа. Но събирането с болни деца, изкарването на куп болести, съпроводено с купища лекарства не виждам как повишават имунитета, децата се съсипват. Пак казвам говоря от собствените си наблюдения, не означава, че при другите деца е същото.

# 39
  • Мнения: 1 351
Донситка , ти пък защо се чувстваш виновна и за какво - та ти си ми примера за гледане на астматиче .Явно аз съм по- страхлива майка .....ама що болници избрисахме и що мъки ви казвам . Убедена съм че с тези болници ще има и психически отпечатъци върху детето вече . А и въздуха тук във Варна е много влажен и допълнително отежнява нещата . Ако можехме да си го позволим бихме се изнесли във Сандански за целият есенно зимен и пролетен сезон.Тук вече не е за живеене ви казвам - мъгли .....

# 40
  • Varna
  • Мнения: 418
Ами да то кажа ние и в Сандански направихме спазъм.Беше пролет и тъкмо цъфтяха боровете.
Но града е разкошен.Много ми хареса и пак бих отишла с най-голямо удоволствие

# 41
  • Мнения: 5 234
Карамел, да ти е жив и здрав рожденика!  bouquet

# 42
  • Мнения: 2 382
Карамел, честит рожденик  bouquet! Много здраве ви пожелавам!

Клемче, при вас с тези мъгли наистина е ад. Аз тази зима отдавам подобрението и на прекрасното време. Тук зима така и не видяхме.

Не става въпрос за умишлено събиране с болни деца( Аз полудявам когато започнат да ни се обаждат да излизаме, а децата са откровено болни. Нищо няма да ни стане ако не се видим точно тази седмица. ) . Инхалаторните кортикостероиди нямат толкова изявен имуносупресивен ефект. Нали идеята на цялата профилактика е по-малко боледуване и по-малко спазми.
Болестите ще минат и ще заминат. Не мисля, че нашите деца са по-специални.  Да не мислите, че тези, които всеки месец са с гнойни ангини и с дни са с по 39 градуса температура са по-добре?
Децата боледуват. Но те ще пораснат, а усещането, че са различни или че нещо им има ще ги бележи за много , много години. И ще стане като една лавина - по-трудна социална интеграция, посмачкано самочувствие, докато се усетим и вече ще са в пуберитета. Е, познайте как ще се чувстват Peace.

# 43
  • Мнения: 2 494
Крамчелче, ЧЕСТИТ ТИ РОЖДЕННИК!!!!!!!!!!

# 44
  • Мнения: 1 351
Ние изкарахме кошмарна нощ - кашлици и хърка и свири - ужас. Ще стягам май багажа за болницата . Правихме инхалаций със Вентолин и Пулмикорт и това е на фона на Амикацин от понеделник. Shocked
Наистина е страшен този грип. Ако наистина ги пуска някой тези вируси .с цел печалба от лекарства , .........няма сърце .

Последна редакция: ср, 26 фев 2014, 09:02 от klem4e

Общи условия

Активация на акаунт