АСТМАТА - тема 26

  • 59 586
  • 752
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 5 234
Благодаря за отговора! Физиотерапията какво представлява?
Аз давам пробиотик след като приключим с АБ, давам го поне 2 седмици.

# 631
  • Мнения: 195
Оххх момичета и ние сме с една ларингиална кашлица от няколко дни. Съвсем се измъчи детенцето ми  Cry Ние правим по 4 5 пъти на ден инхалации с пулмикорт. Но без да я заведем и ние в Трявна май няма да стане. Нашата лекарка каза, че детето трябва да е здравичко, за да я заведем на процедури не знам колко е вярно. Бихте ли ми казали къде може да отседнем не търся лукс, но все пак да е чистичко и да има къде да си играе детето и ако може да не е много скъпо.

# 632
  • Мнения: 6 794
Пеперудке, много добре те разбирам, а и всички тук, предполагам  Hug
Аз резервирах тук:
http://chicho-tomovata-koliba.tryavna.biz/ - 20 и няколко лева беше за мен и малката (с вкл. закуска), забравих точната цифра, мозъкът ми отива на кино вече  Embarassed

И аз прочетох някъде, че дечицата трябва да са здравички, мисля, че е по-скоро като превенция за останалите дечица, посещаващи процедурите  Wink надявам се докато заминем да сме бомба, и вие - също   bouquet

# 633
  • Мнения: 2 494
Раличка, Пулмикорта е много добър за ларингити, не се притеснявай, ще помогне бързо  Peace Аз като правя 1 ампула я разреждам с 2мл физ.разтвор, ако е половин с 3мл, за 15 минути точно инхалация и в двата случая е при нас  Peace
Най-голямата доза пулмикорт е 2 по 1 ампула, при много серизони случаи може още по две половинки на 6-я час , но дано не се налага де , оправяйте се бързо! А антибиотика защо, пуснахте ли кръвна картина? Важното е да се оправя и да си почивате спокойно на Трявна!!!
При нас Коки е добре, но каката кашля като магаре днес, взех някакъв сироп билков, по принцип за нея не се притеснявам, почти не боледува, ама сега се чудя дали не мога и на нея да направя пулмикорт, ако продължава така   Thinking

А времето пък е... нямам думи, сутринта валя много, после беше слънчево, излязохме към 10 и прекарахме няколко часа в парка, към 3 се прибрахме , че се изсипа порой  Crazy сега пак е слънце, след малко излизаме  Simple Smile

# 634
  • Мнения: 6 794
Меган, благодаря за включването  Hug
Нзнам за АБ, по-скоро се притесних, защото не знаех какво да очквам, ще го давам, но занапред, дано не се налага, ще знам, че не трябва   bouquet
Аз си мисля, че няма проблем да направиш пулмикорт на каката, със сигурност няма да й навреди такова инцидентно включване  Rolling Eyes
Времето и тук е непостоянно, но в Сандански поне сигурно е по-топличко поне. Най-хубавата почивка ви желая   bouquet

# 635
  • Мнения: 732
Не се знае дали няма да навреди Пулмикорта,не на всички понася,ние сме от тези,на които създаде проблем.На баткото го правя и помага,нп малкия направи алергична реакция към него.Не бих рискувала,особено без лекарско предписание.Нашия батко от 10 дни е болен.Започна като ларингит,премина в бронхиален спазъм и не минава и това е.Свири вече втора седмица,а е на вентолин през 4 часа и сутрин и вечер по цяла ампула Пулмикорт.Кашлицата почти отшумя,но гърдите си свирят.Пие и Ердомед на таблетки,защото много трудно отхрачва,също пие и Клацид.Иначе същата болест кара и малкия,протече пак така ,но приключи за 7 дни,като беше само на вентолин и Аугментин.

# 636
  • Мнения: 195
Rallichka, благодаря ти много. Кога ще спре да боледува толкова ми зле никой не ме разбира. Бабите мислят, че не пазим детето добре и за това боледува. Не вярват нито на вируси нито на бактерии Cry Cry Cry

# 637
  • Мнения: 6 794
Rallichka, благодаря ти много. Кога ще спре да боледува толкова ми зле никой не ме разбира. Бабите мислят, че не пазим детето добре и за това боледува. Не вярват нито на вируси нито на бактерии Cry Cry Cry
Хич да не ти пука  Hug Нашите пък мислят, че прекалено много се вманиачавам, да съм го оставела намира детето  Laughing

# 638
  • Мнения: 1 351
Rallichka, благодаря ти много. Кога ще спре да боледува толкова ми зле никой не ме разбира. Бабите мислят, че не пазим детето добре и за това боледува. Не вярват нито на вируси нито на бактерии Cry Cry Cry
Хич да не ти пука  Hug Нашите пък мислят, че прекалено много се вманиачавам, да съм го оставела намира детето  Laughing



Гледайте си дечицата и не взимайте присърце нито една тяхна дума. Вие най- добре си познавате дечицата и знаете от какво и кога имат нужда . Сегашните вируси и бактерий не са като едно времешните - по времето на бабите и дядовците. Тогава един масаж със ракия е бил достатъчен , но сега не е така. АЗ когато послушах свекъра си и реших да оставя уж на мира детето - направи пневмония за три дни.......така че си правете сметката.
Тук пак мъгли  Sick

# 639
  • Мнения: 2 494
Ели, права си по принцип, на Коки понеже му действа мнго добре и дето вика мъжът ми ти го имаш за вълшебен тоя пулмикорт  Embarassed В крайна сметка тя не е с астма, вече е по-добре, само билков сироп, чай и лукчета  Peace Дано и малия някой ден му минава така, макар че не съм убедена, че е възможно   Crazy
Днес времето е хубаво, след малко отиваме в парка да дишаме, хихи  Laughing

Клемче, и едно време се боледуваше, някой деца повече, други по-малко, както и сега, съгласна съм, че сега има доста гадни вируси и нещата понякога се усложняват сериозно,,,,, но аз помня много добре как кашлях по цели нощи, нофилина ми беше спътник, и колко инжекцииса ми били, леле как болеше тоя пеницилин  Confused а и само мама си знае какво и е било на нея  Heart Eyes важното е, че съм го израстнала и почти не съм боледувала после, пупу  Peace

Бързо оздравяване на болничките!!!

# 640
  • Мнения: 732
Моя малкия от през нощта пак започна да кашля,сравнително рядко,но сухо.Днес му е трети ден без АБ и вентолин.И както винаги са празници.Нашата лекарка е на смяна днес,но в отделението правят ремонт и боядисват,та съм вдилема дали да го заведа.Хем ме е страх заради кашлянето,хем пък да не му натреса спазъм от боите.

# 641
  • Мнения: 5 234
За влажна кашлица какво давате? Май няма спазъм засега, но кашлицата зачестява и ме е страх, че ще премине в суха.

# 642
  • Мнения: 51 486
И ние сме в Сандански, и моят кашля
Ще видим, дано е вирсуче и премине...бяхме и на басейн де  Crazy

# 643
  • Мнения: 2 494
И ние сме в Сандански, и моят кашля
Ще видим, дано е вирсуче и премине...бяхме и на басейн де  Crazy
Приятно изкарване, кога дойдохте, Коки спря да кашля на 2 ден като дойдохме Peace ; нашето царство утре свършва и се прибираме  Flutter

# 644
  • Мнения: 13
момичета    здравейте от доста време не бях писала но имам нужда от вашите съвети сега освен астмата от 2 месеца имаме някакво повръщане значи  така да ви обясня да кажем че повръща днеска давам и лекарства и за около 2 часа и минава след 15 - 20 дена пак започва да повръща джипито ни пусна  иследваниа всичко е нормално само в урината левкоцитите са завишени и сега тях ги лекуваме ако можете да ми дадете някакви съвети много ще съм ви благодарна много се притеснявам за това повръщане

Общи условия

Активация на акаунт