кога децата ви започнаха да се хранят сами

  • 2 135
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 106
С вилица се справя доста добре, обаче не мога да се "престраша" да и дам лъжицата за цялото хранене, защото се олива до ушите  ooooh!. Една форумска мама  ми показа страхотна мушама за обличане купена от ТСМ, но при нас я няма за съжаление. Трябва да приспособя нещо подобно и да я оставя да се клепа, колкото иска.

# 16
  • Мнения: 790
Зори,
 
а с каква вилица използва - детска или обикновена?

# 17
  • Мнения: 369
Ами на около 1г но само някой неща .А на след втората година вече си ядеше без да се окапва и без лигавник. Има някой пъти когато се поглезва малко и аз и давам някоя и друга храна но мога да кажа че вече си яде самостоятелно.Сега сме на 2г и 10м

# 18
  • Мнения: 7 106
Зори,
 
а с каква вилица използва - детска или обикновена?

Давам и обикновена, но от тези десертните. Опитва и с голяма, но още и е тежка и дълга и не се справя толкова добре с нея. Бебешките вилички, тези пластмасовите са с толкова дебели зъби, че и аз не мога да бодна нищо с тях  Rolling Eyes. но естествено храненето с вилица е под контрол на възрастен човек винаги, защото може да и хрумне да бодне какво ли не  Laughing.

# 19
  • Мнения: 3 927
Винаги съм следвала мераците на детето Simple Smile
На 1 год. посегна към лъжицата - дадох й я. Едновременно почна да боцка с виличката. На 1 г. и 4 мес. можеше да загребва по-гъсти яденета и да си уцелва устата без особени поражения. Воднисти супи така или иначе не готвя, сгъстявам ги с нещо.......
Сега вече е много добра в яденето:), но това не означава, че няма да прояви капризи по някое времем и да поиска да я храня Simple Smile

Малко офф, ама: по същия начин й дадох четката за зъби на 1 г. и 1 мес. В резултат сега вече иска сама да си мие зъбите Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 983
Абсурд е дете на една година да се храни само! То няма още нужната координация! Сина ми е на почти година и 5, но все още обръща лъжицата наопаки, поднасяйки я към устата си. Предполагам, че към 2-рата годинка ще е по-похватен.Не и преди това  Stop

Бубе, и Вики беше така, постоянно обръщаше лъжицата, но откакто й купих една на чико, със силикон накрайник и е крива, вече е факир, много бързо се научи, и вече не дава никой да я храни
прави ми впечатление и че откакто се храни с нея ( вече около месец ) и с другите се справя, и най-важното, че си уцелва устата и не се маже Wink

# 21
  • Мнения: 1 403
Емили от една-две седмици настоява сама да се храни,но какво става  ooooh! С лъжицата е по добре,с вилица хич я няма.

# 22
  • Мнения: 5 140
Ния след 1 год и половина започна да иска да яде сама с виличка, искаше да боцка, давах и предимно да яде сама плодове нарязани.
След втората си годинка започна сама, в яслата се доусъвършенства.
Сега се храни спокойно сама.

# 23
  • Мнения: 2 534
На година и три месеца се хранеше сама и пиеше от обикновена чаша .
Ама на ясла ходи детето от десет месечно , та там бързо ги научават тия работи  Wink

# 24
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Малкия е на 2 и 4 месеца и още не го оставям да се храни сам.Правим опити, но резултата е плачевен. Rolling Eyes

# 25
  • Мнения: 953
Ние се храним абсолютно сами след като навърши 1г. 2м. Но се научи в яслата. дадох я на 1г.1м. И до сега не дава никой да я храни и яде колкото и каквото поиска, в противен случай въобще спира да се храни. За това е абсолютно самостоятелна и естествено изплескана и със сълфетка до нея за да се бърши, защото се храни без лигав, защото била голяма.

# 26
  • Мнения: 488
Започнах да му давам лъжицата още преди годинката, естествено само се мажеше. След това тръгна на ясла, около година и два месеца успяваше да си улучи добре устата, а от 1г 5 м предпочита сам да се храни, не дава на друг. С вилицата се справя много добре, с лъжицата също, окапва се само когато я препълни и започне да пада яденето от нея  Laughing
Мда, и лигавник вече не ще...

# 27
  • Мнения: 3 042
Моята дъщеря започна да се храни сама, когато тръгна на ясла на 2г7м. А синът ми още го храня, а той е и много злояд та едва ли скоро ще започне да се храни сам.

# 28
  • Мнения: 3 537
моята сега е на 1 г и 8 м и не ми дава да я храня, иска сама...Ужас!!! #Crazy

# 29
  • Мнения: 1 608
На 1г.3м. отказваше категорично да яде ако някой друг му дава, а да се храни сам с лъжица  не беше достатъчно сръчен, но с вилица се справяше много добре за УЖАС на всички ни!

Общи условия

Активация на акаунт