колко дни преди термина се прави планирано секцио?

  • 9 445
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 9
И аз ще раждам със секцио. Моята докторка ми каза че 10 дена преди термина се прави по принцип, но пак зависи от състоянието на майката и бебето.

# 16
  • Мнения: 554
Причината за секциото е  херния, която се получи след забременяването ми ... доста болезнено е и незнам как ще  изкарам до финала.  Рацдането си го представях като нормално с епидурална упойка, но лекарите са категорични , че не можело нормално  раждане с херния.  От сега събирам психически сили за това, но добрата новина,е че  по време на секциото ще ми оправят и хернията. Та за това питам колко по- рано се прави секциото ... заплюла съм си 06.06.06:)

# 17
  • Мнения: 1 422
А аз бих попитала защо сега правят плановото секцио по-рано. Пак ще цитирам моето собствено раждане, но при планово дори и да е преди 30 години поради много голям плод и напречно прилежание (почти без помръдване в последните 2 месеца на бременноста) съм си оставена на самата мен си, в резултат на което съм преносена 8 дни.  Hug Hug То явно съм целила по-добрата зодия  Crazy Crazy Контракциите почнали, мама отишла в болницата, водите изтекли и я клъцналиииииииии ии .............. съм се явила аз в целия си блясък - бяла дремеща и кроткааааааа.  Party

# 18
  • Мнения: 3 550
Моето го планираха 8 дни преди термина.

# 19
  • Мнения: 2 673
на мен щяха 1 седмица по-рано да го правят , но при преглед доктора установи че може да изчакаме още няколко дни - тъй като исках да съм максимално близо до термина.
Каза да постъпя понеделник - вторник / термина беше четвъртъка/
но аз - чакай ,чакай и понеделник вечерта Айдееее - изтекаха ми водите Simple Smile Хем планирано , хем почти естествено Grinning
Та си настоявай да си по-близо до термина / колкото може де/
Нека ти направят гинекологичен преглед - така по-добре се установява приблизителната дата Peace

# 20
  • Мнения: 666
 Моето беше две седмици преди термина доколкото знам - така се процедира межу 15 и 10 дена преди термина

# 21
  • Мнения: X
jessy 1, ти в коя болница ще раждаш със секцио по желание ако удобно да ми кажеш и лесно ли убеди доктора и въобще колко пари ще ти струва, ти здравноосигурена ли си и само на оператора ли ще плащаш или и за престой итн.

# 22
  • Мнения: 1 181
моето беше 4 дни преди термина

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 70
На мен ми казаха да отида 2 седмици преди термина, тъй като съм диабетичка. Мислех си , че ме приемат за наблюдение тъй като рискът за бебето е голям. На втория ден на визитация се появи някакъв доцент (не му запомних името) и каза "Това бебе трябва да го вадим" и на следващия ден сутринта ме оперираха. термина ми беше 10 август, а ме оперираха на 28 юли. Успех и леко възстановяване.

# 24
  • Мнения: 50
Терминът ми беше 2-ри юни,а секциото беше планирано за 26-ти май.При мен причината беше плацента превиа и също по никакъв начин не можех да раждам нормално.Но мойта бебка беше решила друго и се появи на 24-ти април,кръцнаха ме по спешност и така... Laughing Но като цяло мисля,че ако ти и бебето сте добре няма причина да се направи на 06.06.06 както искаш Grinning
Успешно раждане Peace

# 25
  • Мнения: 5 183
... заплюла съм си 06.06.06:)

Аха, и аз така си помислих:)
На моя приятелка детето се роди по нормален на4ин на 01.02.03 Simple Smile

# 26
  • Мнения: 3 447
Доколкото аз знам, между 10 и 7 дни преди термина. Моето беше 9 дни преди.

# 27
  • Мнения: 35 968
с моята лекарка се договорих за 1 /един/ ден преди термина, беба беше още много високо, едвам я измъкнаха, но вече беше 3.950 кг. Simple Smile

# 28
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
10-15, така казваше моят гинеколог. Мен ме клъцнаха 12дни преди термина, но ако го бяха направили една седмица по-рано, нямаше да е зле. Васи беше доста голяма /3.900/ и толкова щурава в корема ми, че ми направи черния дроб на боксова круша Sick

# 29
  • Мнения: 7 127
Най-рано може да се планира за първия ден на 38-а седмица., т.е. 20 дни предварително - така бях и аз. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт