Препоръчайте хубав ресторант в центъра на София?

  • 126 854
  • 135
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 1 786
Здравейте, този месец е рождения ми ден и искам да поканя гостите си на някое приятно място с уютна атмосфера и тиха, жива (по възможност) музика. Мислех да празнувам в "Егур Егур", където кухнята и музиката, определено ми допадат, но моят рожден ден е в сряда, а там има изпълнения в четвъртък, петък и събота. Отворена съм за предложения и ако може да не са на твърде високи цени, до около максимум 40 лв. на човек.

# 91
  • Мнения: 7 557
"на улицата" в Бояна.

# 92
  • София
  • Мнения: 11 701
Дали някой е посещавал ресторант The View?Събирам отзиви за него.

# 93
  • София
  • Мнения: 3 951
Дали някой е посещавал ресторант The View?Събирам отзиви за него.


Моите приятели го харесват. Аз не съм била, но много ми се ходи. Скоро ще го посетя.

# 94
  • София
  • Мнения: 9 918
Има ли шанс без резервация утре след 18ч в Сф да се седне в що-годе прилично заведение на питие/вечеря (двойка)?

# 95
  • Мнения: 1 786
Дали някой е посещавал ресторант The View?Събирам отзиви за него.

Хубаво заведение. Добро обслужване, но храната не е много вкусна.

# 96
  • София
  • Мнения: 9 918
Добра италианска кухня, на нормални цени (в центъра/или Лозенец)?

Последна редакция: вт, 13 фев 2018, 23:39 от Starrydream

# 97
  • Бургас/София
  • Мнения: 410
Може да пробвате La pastaria, Лозенец.
Храната в De Gustibus също е много вкусна, но е по-скоро пицария отколкото ресторант.

# 98
  • Sofia
  • Мнения: 15 551
Може да пробвате La pastaria, Лозенец.

Доколкото знам, La Pastaria в "Лозенец" от доста време не работи. Остана само ресторанта им в "Дианабад". Peace

# 99
  • Мнения: 84
Търсейки заведение с руска музика попаднах на информацията за откриване на нов ресторант “Майстор Манол grill & pizza”, в кв.Лозенец ул.Бигла 54.

Аз търся мнения за класическия им ресторант: качество на храната, Цени, атмосфера по време на руската вечер...

# 100
  • София
  • Мнения: 655
Може да пробвате La pastaria, Лозенец.

Доколкото знам, La Pastaria в "Лозенец" от доста време не работи. Остана само ресторанта им в "Дианабад". Peace

Много отдавна не съм посещавала La Pastaria, но сега направих справка на сайта им http://www.lapastaria.net/bg/ , от където научих, че към момента имат 4 заведения - Софарма София, Шипка София, Драгоман Варна и Бриз Варна (т.е. 2 ресторанта в София и 2 във Варна).  Simple Smile

# 101
  • Sofia
  • Мнения: 15 551
Да, всъщност, неправилно съм го написала – отвориха нов на "Шипка" наскоро, но акцентът на поста ми беше, че ресторантът в "Лозенец" вече не работи. Simple Smile Ние само там ходехме, много ни харесваше. Обектът в "Дианабад" не ни е по вкуса, този на "Шипка" не го знам как е.

# 102
  • София
  • Мнения: 655
Да, всъщност, неправилно съм го написала – отвориха нов на "Шипка" наскоро, но акцентът на поста ми беше, че ресторантът в "Лозенец" вече не работи. Simple Smile Ние само там ходехме, много ни харесваше. Обектът в "Дианабад" не ни е по вкуса, този на "Шипка" не го знам как е.

Нямах представа, че ресторанта в Лозенец е бил затворен, след коментара ви - проверих "какво се случва" и така разбрах и аз, че има нов ресторант  bouquet
Харесвам много италианската кухня, но при последните посещения в La Pastaria (Лозенец) не ми хареса начина, по който бяха приготвени ястията (бяха си "побългарени") и престанахме да посещаваме това заведение.

# 103
  • София
  • Мнения: 9 918
Къде да отидем на хубава италианска кухня? Или изобщо някаква кухня с качество?
За София.

# 104
  • София
  • Мнения: 655
Къде да отидем на хубава италианска кухня? Или изобщо някаква кухня с качество?
За София.

Мога да препоръчам къде на мен ми харесва кухнята, но не е в центъра на София и обстановката не е най-приятната (но пък храната си заслужава!).

1. Гръцки ресторант - вкусно приготвени пресни рибни ястия (рибата и дива и от ферма - по желание), морски дарове (според сезона и с най-вкусния октопод), разядки и салати (има богато меню, но ние го посещаваме само за рибните ястия). Цените са по-ниски от останалите заведения, от обслужването винаги сме били доволни. Желателно е да се направи резервация и да разпитате какви риби има към момента (бързо свършват, аз обикновенно си запазвам, за да не се окаже, че не са останали). Ресторанта се намира в София, Слатина срещу блок 30, жк., ул. „Светлоструй“ 4 (бивш трафопост) - "Густоза" 02/9713773.

2. Италиански ресторант с автентична кухня от района на Рим (с италиански готвачи и продукти) - вкусно приготвени ястия (не са побългарени т.е. приготвят се и се сервират по начин, който ще бъде и ако сте в Италия, последно ядохме паста с телешки опашки - уникално вкусна), цените - нормални, обстановката не е много приятна, не е много посещаван от българи, защото ние си харесваме лукса, но живущи в София италианци има доста, в петък не е желателно да го посещавате (има вечер на българските хора и е лудница, желаещи да играят хоро има много), в събота единия собственик пее на живо, понеделник е почивния ден. Ristorante Roma - Княжево, колелото където е първата спирка на автобуси 58 и 59 - бул."Цар Борис III" 375, 0884983903.

3. Италиански ресторант с кухня, която е леко побългарена, но пък вкусна е Leo's Pizza "Il Rustico" в София между Драгалевци и Бояна - ул. „Нарцис“ 58, в.з. Киноцентъра, 0878642827. Почивни дни и за вечеря - задължително резервация, цените са по-високи, но обстановката е много приятна. Не съм доволна от "салсиче"-то, което ползват (това е италианска наденица) - много е жилаво. Пастата в другият ресторант Leo's pizza & Trattoria (бул. „Никола Й. Вапцаров“ 57, тенис клуб Малееви) е много по-вкусна.

Надявам се да съм била полезна, въпреки че не е по темата и се явява спам.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт