Въпрос за колежите в Торонто

  • 1 348
  • 16
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 369
Хей момичета, темата ми е много интересна и на мен, защото и аз малко се чудех какво да правя. Но сега по въпросът на sunnyflower - тя е права, ако изкара университет (да забравим пари и време за момент) и тръгне да си търси работата, която иска пак няма да я вземат защото ще бъде overqualified за тази позиция. По принцип към университети предлагат continuing education и си мисля, че една такава диплома би имала повече тежест, дори и да струва няколко долара повече. Но в U of T май няма за нейната специалност. Ето го линка:
http://www.cme.utoronto.ca/
Аз не можах да се ориентирам ни в курсове, ни в цени  Embarassed. Може би трябва да се направи запитване.
 sunnyflower, ако се спреш на Джордж Браун по-добре иди и го мини този входящ тест (да същият е за който говоря, просто като него знае човек и си мисли кой знае какво) , ако не го изкараш , ще можеш там да се запишеш на ESL, курсовете съм чувала че са добри, но са около 200 долара всяко ниво (Всички, които ги карат обаче са на стипендия-имай в предвид, защото иначе не си заслужава), а другият вариант е да се запишеш в училището, за което пуснах линк в предишна тема. Отиваш и се записваш направо на курса за Toefl, ще видиш колко неща ще научиш (как да пишеш есе,как да се изказваш по зададена тема, и т.н.) и после пак ще се пробваш за входящият тест. Ако избереш този втори вариант и срешнеш някви проблеми със записването, дръж ме в течение, може и на л.с. мога де се опитам да ти ходатайствам.
 Иначе веднъж записала се в колеж, ти сама ще видиш какво е най-удачно за теб. Да учиш и работиш междувременно(хем учиш, хем трупаш опит) или само да учиш (мисля че стипендиите са само за редовно обучение). Всяко си има своите предимства. Успех!  bouquet
 Ако има още нещо питай.
Искам да те питам още няколко въпроса ако можеш да ми отговориш разбира се:
Значи това което четох на страницата на този колеж беше че за хора които идват от чужбина трябва да мина през нещо като Mature student-което ще рече че точно трябва да държа изпит по английски,това ли е този входящ тест за който ми говориш?И сигурна ли си, че не е Toefl? Малко се плаша дали ще се справя,защото бях чула, че и за колеж се държи Toefl а знам, че е много труден изпит.
Относно стипендията това е много хубаво дано имам право на такава.Аз не работя,само съпруга ми.
И още едно въпросче ако ми позволиш?Значи аз съм сега в 5-то ниво на ЛИНК това ще ми позволили да се прехвърля в ESL за подготовка на Toefl автоматично или и там ще трябва да държа нещо като изпит?
Благодаря ти много Писанка bouquet
И за Toefl ще се справиш, сигурна съм. Аз нещо като четох сайта на колежът последният път не видях Toefl да може да замени входящият тест, та ще трябва да се пита- ама на хич не ми остана време. Като се записваш в училището държиш тест определящ нивото- но той е повече като уловка да те сложат в друга група, защото за този курс има много желаещи, а пък и по този начин те държат по-дълго в училище.

# 16
  • Мнения: 79
Гери,няма защо да се извиняваш, всеки има право на мнение и точно затова сме тук за да си споделяме   Hug


Писанка, благодаря ти още веднъж за ценната информация.Задължително ще трябва да го мина този входящ тест иначе без него нестава,но мисълта ми беше че е различен от Toefl.
Реших първо да се запиша в ESL и тогава да ходя на този входящ тест, защото не се чувствам подготвена за входящия тест още, мисля че ми е нужна подготовка, защото английския ми не е перфектен и адски много се притеснявам.Писанка имаш ли напредстава има ли примерни тестове които мога да взема да уча и чета вкъщи допълнително? Защото си мисля, че все пак преди да се явиш на теста ще трябва да се подготвя от някаде,да погледна примерни тестове, защото така съм в пълно невидение и изобщо незнам какво представлява този входящ тест.
Идната седмица ще отида и ще проверя в ESL училището което ми препоръча.и ще питам дали мога да се запиша директно в Toefl курса им-но малко се притеснявам дали съм готова за Toefl и както ти ми казваш най вероятно ще ми кажат че съм за друго ниво. По принцип аз съм доста притеснителен човек и от всичко се притеснявам  Confused
А относно стипендията съпругат ми казва, че едва ли ще ми отпуснат такава,тъй като се гледа и дохода,а ние със сигурност няма да отговаряме на това условие.
Но това е моето последно решение първо искам да се подготвя за входящия тест и тогава да се явявам, защото изобщо нямам представа за какво иде реч на него.
Много ми се иска да го запиша този колеж вече,защото просто не издържам повече да тъпча на едно място.Дано успея да се подготвя за да започна септември.
Благодаря   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт