Ще имам близнаци! Тема с продължение 32

  • 45 845
  • 751
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 304
аааа,СМЕХОРАНИ,вие сте харесали същия десен като нас. hahahaот снимките и на нас най-ни допадна този цвят,другите малко ми простеят.не знам,обаче как ще е на живо,да не се окаже,че е голяма шарения newsm78лошото е,че никъде не намирам да я имат налична за да я видя.ще чакам бебеманията,дано там я изложат.

# 691
  • Варна
  • Мнения: 190
Момичета, ще може ли линк на колани, които подпират кръста? Гледах в нета, но има твърде много модели, иска ми се нещо изпитано Simple Smile

# 692
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
аз ползвах ето този http://kasida.bg/anita-kolan-za-bremenni-babybelt-bql-323-12770.html и бях доволна Simple Smile

# 693
  • София
  • Мнения: 598
Добро утро:)
Понеделнишки изстрелвам няколко въпроса:)

- Има(х)те ли контракции по време на бременността и ако да, кога започнаха. Моето АГ ме стресира, че засича, а според мен не са чести. Аз се чувствам съвсем ОК.

- Имахте ли нужда от стерилизатор? Смятам да кърмя, но с дъщеря ми въпреки това трябваше всеки ден да изварявам помпа, залъгалка, евентуално шише за чай/вода. Сега ако са по две тези неща, се чудя дали да не взема ел.стерилизатор.

- Винаги ли след близнашка бременност остава отпусната кожа на корема. Не говоря за стрии, а за т.нар. twin skin, за която прочетох в близнашкия блог.
 Благодаря и хубава седмица на всички!

# 694
  • Шумен
  • Мнения: 5 276
Моите контракции започнаха някъде около 6-ти месец и въпреки лекарствата които взимах за тях (имена не помня) си получавах контракции до края.
Стерилизатор преди да родя си бях поръчала (няколко човека ме питаха от какво имам нужда за бебетата) а са от една компания и на тях им бях казала какво съм си харесала. Затова и не купих, така и не го дочаках обаче  Laughing Стерилизирах химически с таблетки около 40 дни и приключих с тази дейност.
А отпусната кожа на корема си имам, вярно че в последните години (1-2) се посъбра малко, но пак си я има. Стрии така и не ми се появиха с близнашкия корем. Тук искам да подчертая че спорта не ми е силна страна и че нищичко не съм правила за корема си (единствено коремни преси известно време).

# 695
  • София
  • Мнения: 16 691
Контракции не съм имала изобщо- пиех нутримаг. Чак накрая единични.
Не съм кърмила, но стерилизирам постоянно все още. Не ми пречи и продължавам да го правя.
Кожата ми е много зле- стрии и отпусната Cry Cry

# 696
  • Мнения: 45
Контракции имах само два пъти за цялата бременност. Първия път в 19 г.с. и влязох в болница за задържане по преценка на АГ-то, и вторият път беше, когато раждах. Май тогава усетих какво е истинска контракция, до този момент само съм си мислела, че имам, защото почти непрекъснато ме болеше коремът. Стерилизатор ползвах електрически повече от година. Знаех, че не е нужно и се престаравам, но ей така за лично успокоение, а и да оправдая покупката все пак Crazy
Стрии и корем нямам, но аз взех мерки от рано и е възможно да са дали резултат - мажех се още от първите месеци на бременността с олио против стрии. Всеки ден. След като родих, още на втората седмица започнах да нося колан за прибиране на корема на една немска фирма Анита и съм много доволна.

# 697
  • Мнения: 432
Момичета,мина ми жк-разтем и дебелеем тримката,неподозирах,че само за месец корема ми може да се увеличи с цели 5см!!!Относно колана за бременни от кой месец се препоръчва ,въпреки,че съм чувала противоречиви мнения за носенето му.

# 698
  • Пловдив
  • Мнения: 9 186
контракции имах около 48 часа преди раждането, но се оказа, че не са родилни Mr. Green преди това пиех магнерот постоянно Peace
стерилизаторът ми е една от най-полезните вещи, все още го ползвам, макар и не всеки ден Wink
за стрии и отпусната кожа не ми се говори направо, имам си и от двете в изобилие и като си погледна корема, ми призлява Tired иначе колан на Анита и аз си взех след раждането, още повече, че от този за бременни бях доволна, но другия така и не ползвах, сложих го две пъти и покрай търчането с децата прецених, че нямам търпение да се разправям с него, защото моделът беше като гащи надолу и постоянно трябваше при посещение до тоалетна да го разкопчавам, а в суматохата не ми беше до това Wink

# 699
  • Мнения: 45
Паяче, ето малко инфо за коланите. Има такива, които се носят по време на бременност и такива за след това (стягащи). Според мен и в двата има смисъл.

http://www.izamama.com/index.php?lnk=MDA1MDAxMDAyMDAw

# 700
  • София
  • Мнения: 16 691
Аз колан през бременността не съм носила.
След раждането, още на 10-тия ден сложих колан и съм много доволна- дадох около 80 лв, от детския магазин срещу МД, ама изобщо не помня каква марка е.
Иначе от 2-рия месец се мазах с най-скъпите масла и олио против стрии, ама кел файда ooooh!
То трябва и да се отчете, че моята талия преди да забременея беше 60 см, а след това сигурно 3 пъти повече......та явно няма как да не се отрази върху кожата....иначе се нацепих в края на 7-мия месец чак...

# 701
  • Мнения: 68
Контракциите ми почнаха в 5-ти месец, бяха много рядко, пиех магнезии и коринфар.
От 32-ра седмица обаче като по учебник ме почнаха тези Braxton Hicks, ежедневно и са по-силнички, пак съм на коринфар, но всичко е ок, днес бяхме на преглед, няма разкритие, шийката е още 1.5 см. в 37-ма седмица.

Имам и аз въпрос Simple Smile който е кърмил в болницата, заедно ли се опитвахте да ги кърмите (какво ви съветваха) и ако сте ги слагали заедно на гърдите, трябваше ли ви възглавницата? Чудя се да я мъкна ли и нея в багажа  newsm78 Laughing

# 702
  • Мнения: 267
Моли_83, ти къде си решила да раждаш и как Simple Smile Геройски си го докарала почти до края Simple Smile

# 703
  • Мнения: 68
Моли_83, ти къде си решила да раждаш и как Simple Smile Геройски си го докарала почти до края Simple Smile


В болница Надежда, от години съм пациент на д-р Стаменов (6 инвитро опита) и след като чудото стана, не смея да мръдна от там, а и не бих, много съм доволна от всичко, там ми беше и ЖК.

Днес ни измериха 2,850 и 2,950, въпреки, че аз не вярвам на мерките  Laughing Извадих като цяло късмет с бременността, не съм имала усложнения и не са ме карали да лежа като повечето момичета  Sad слава Богу Praynig затова не съм се спирала, снощи даже чистих с прахосмукачката, а днес мъкнах пазарските торби  Laughing Като се притесня, че съм се претоварила, се сещам за един филм по National Geographic, в който видях как една бременна жена в Африка, с голям корем, носи другото си дете вързано на гърба си, видимо на 1-2 годинки и едновременно с това замаха с мотиката, копае в една мина за скъпоценни камъни и бързо бързо се успокоявам Laughing

# 704
  • Мнения: 45
Браво Моли! След 6 опита ин витро заслужаваш една лека бременност и две пухкави здрави бебенца. Успех!

Общи условия

Активация на акаунт