За едно по-хубаво дупе /и не само/

  • 14 438
  • 81
  •   1
Отговори
# 30
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 795
здравейте и аз да се включа, ще слледя темата. споделям личен опит преди да забременея съм се мазала с утайка от кафе и определено кожата става моментално мека и гладка, но това за мумиото не го бях чувала. колко време е необходимо за да се заличат стриите, че по краката ми се появиха след раждането? И незнам дали тук е мястото, но какво мислите за пиенето на л-карнитин докато кърмя? малкото ми съкровище е на 9 мес, но продължавам да си я кърмя, но искам да отслабна..
Aз съм в същото положение като теб, идеята за л-карнитина не е добра, аз от 1-2 седмици съм на разделно хранене и съм доволна.
Въпрос относно мумиото-има ли противопоказания, по време на кърмене ?Мисля да го пробвам

# 31
  • Варна
  • Мнения: 1 805
За мумиото и аз щях да питам, дали е ОК за кърмачки. И друго - трябва ли да се отмива след намазване или си се ползва като лосион за тяло?
Благодаря.

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 795
Пише ,че не се отмива,ползва се като лосион за тяло

# 33
  • Мнения: 1 980
ПРОТИВОПОКАЗАНИЯ. Не се препоръчва за деца под 12 години, бременни и кърмачки, както и при нефролитиаза.

Но това е при поглъщане, за мазане не знам  newsm78

# 34
  • Мнения: 746
Звучи интересно, ще почета по темата и ще взема да действам.

# 35
  • Мнения: 2 545
От няколко години пролетта, заедно с очистващия хранителен режим и повишената двигателна активност, правя маска за крака и дупе от кафе /не утайка, хума и масло /арганово, шипково - фантастично е, между другото/

Впечатлена съм от рецепта Peace.
Само да попитам:  
Дали има значение с какво масло се прави сместта?
И какви приблизително количества са нужни за едно намазване?

# 36
  • София
  • Мнения: 3 480
Откровено да ти кажа, аз слагам каквото имам в къщи. Слагала съм бадемово, арганово и сега шипково, което го препоръчват за малко по-зряла кожа и съм очарована.
Правила съм го началото на лятото миналата година с морковено масло, което ползвах и като боди лосион след ежедневния душ, за да подготвя кожата за плажа и отново съм изключително доволна.
Тази година ще пътувам началото на май и ще има излагане на слънце и пак ще третирам около десетина дни преди пътуването с морковено масло.

Аз слагам на око, но доколкото помня пропорциите беше 7 супени лъжици кафе /аз слагам смляно на 5-ца като за кубинска кафеварка/, десет лъжици хума, една супена масло и останалото топла вода, до получаването на сравнително гъста консистенция, за да стои на кожата.

Да не забравя, кафето действа като диуритик и преди процедурата посетете тоалетната, защото когато се омотаете с домакинския найлон е доста неудобно ползването на тоалетната.

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 795
Аз пак да питам тази маска по време на кърмене дали става? newsm78Кофеина дали преминава през кожата?

# 38
  • София
  • Мнения: 3 480
Със сигурност се абсорбира през кожата.
Това е идеята, кофеинът действа на клетките и извлича водата, по този начин атакува целулита.
Затова маската се прави не с утайка от кафе, а със свежо кафе, за да се ползва кофеина.

Ти, след като кърмиш, не те съветвам да предприемаш такива процедури, преди да си спряла, да ти е възстановена менструацията и хормоналното ниво.

# 39
# 40
  • Мнения: 2 545
 Azzy, това е невероятна рецепта.
Благодаря ти за подробните уточнения. Ще я пробвам и ще се надявам на добър резултат .

# 41
  • София
  • Мнения: 18 679
Правила съм масажи с кафе, идеалният ексфолиант е Peace Комбинацията спорт, вода, масажи с кафе и маската с домакинското фолио ми донесоха единственият период в живота ми, когато не съм имала наистина грам, ама грам целулит. После ме домързя за едно, после за друго и сега пак съм се обзавела с пухкавини Laughing
Мумио си купих, ползвах един път и повече не повторих. Смърди непоносимо, на разгонен планински козел Sick Не съм в състояние да правя чак такива жертви за красотата.
Между другото, ако целулитът не е сериозен или ако целта е само мека кожа, и утайката от кафе върши работа, стига да е едра Peace

# 42
  • Мнения: 3 319
Правила съм масажи и маски с кафе и за около 2 месеца нямаше следа от целулита. Но кафето ми запушваше канала в банята  Mr. Green 

# 43
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 795
Благодаря Azzy ,наистина ще изчакам.Аз преди бременоста нямах ,но сега не знам дали е от кг newsm78 вижда се.Между другото сега се сещам , че даваха по ТВ подобна маска с кафе, мед и лют червен пипер,но  не съм я пробвала.

# 44
  • Мнения: 1 980
Аз мумиото го стривам вече хубаво и като го омеша с лосиона не остава помен от лоша миризма, лосионът ми е много силен

Общи условия

Активация на акаунт