Почерпка и цветя при изписването на бебето

  • 9 094
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 880
Токущо питах мъжа ми zащо е прието така. Той ми каzа, че било суеверие (вярване, че някой може да умре или да се раzболее) и става въпрос и zа ядене и вещи, всичко се оставя в болницата, а не се носи вкъщи... ами малко е депресиращо да се мисли такова нещо, мисля аz... направо ми настръхва косата като пиша...

Е, Щом е само суеверие Wink, аz рядко съм среЩала германци, които вярват на суеверия, zатова и не съм го чувала. Знам, че не трябва да се вzимат неЩа от болницата, zа не се пренасят zараzи в къЩи, но родилното е друг вид "болница" Simple Smile

# 16
  • Мнения: 7 430
И при нас, не се дава нищо. Даже и цветя на родилката не съм виждала да се носят....

Да, така и така ми се искаше поне второто да си го родя в Бг - като знам сестра ми като роди, цветя, лакомства, камери, фото...а тук - Миро дойде взе ме и си тръгнахме...
Беше ми толкова жал.... Cry

# 17
  • MERIGNAC, FRANCE
  • Мнения: 1 551
[quote author ...а тук - Миро дойде взе ме и си тръгнахме...
Беше ми толкова жал.... Cry
Цитат
И ние така.
 Само, 4е мъжът ми купи бутилки 6ампанско за сестрите, които се грижеха за нас.

# 18
  • Мнения: 3 880
...а тук - Миро дойде взе ме и си тръгнахме...
Беше ми толкова жал.... Cry[/tt][/size]

И ние така, но мен хич не ми беШе жал Simple Smile, исках само да се прибера у нас на спокойствие, да покажа на бебето дома му и неЩата му. Единственото zа което ми дожалая, беШе мисълта, че ако си бях в БГ къЩата преди прибирането ни ЩеШе да се иzлъска до блясък (като си спомня какво пране на килими падна като се роди племеницата ми_ луди хора  Joy), а тук моят хубостник и леглото си даже не беШе оправил, чаШата с кафето и някакви вестници се мотяеха иz кухнята, zаЩото му се обадих, че Ще ни иzпиШат с 1 час по_рано и той хукнал беz много да мисли. Оправи после всичко и сготви даже, но на мен си ми остана счупено, че не е оШетал в наШа чест Simple Smile, като има удобен момент пак му го напомням Laughing

# 19
  • Мнения: 1 178
За цветята свекърва ми ме запозна с традицията, че се оставят в болницата иначе и аз щях да си го взема, сега си имам само снимка за спомен. Бонбони при нас имаше, свекърва ми се беше погрижила и донесе кутия бралини, които бяха в стаята и мен честно ме заболя устата да им обяснявам, че наш обичай е да почерпим с нещо сладко  Wink
На сестрите, пак свекърва ми остави 20 евро за кафе-касата им, а ние с мъжа ми дадохме и на сестрите в бебешкото отделение. Разбира се това не е традиция, но ние искахме да се отблагодарим, въпреки, а може би заради това, че съпруга ми работи там, пък и манталитета ни е балкански  Wink
Всичко зависи от това, доколко си доволна и как се чувстваш.
От мъжа ми знам, че е прието да се оставят дребни суми за кафе на акушерките, но не и на лекарите, но тук е малък град и повечето се познават и може би затова са по - "ларж" Mr. Green

# 20
  • Мнения: 434
Ние занесохме шампанско на лекарката, която ме оперира, както и на детската сестра, която се грижеше за мен и Хана, а на персонала оставихме една голяма кутия с бонбони.  Аз имах много да им благодаря, защото те се грижиха за мен още от седмия месец, когато ми гръмна прешлен. Бях много доволна от цялото отделение и исках да им го покажа. Не са ни гледали като извънземни, приеха го като нещо нормално, но мисля, че се зарадваха.
Да подчертая - това не беше моя идея, а на мъжа ми. Аз бях твърде объркана, за да мисля за такива подробности.

# 21
  • Манчестър
  • Мнения: 2 484
Ние тук оставихме само кутия бонбони на рецепцията при заминаването и картичка. Не е обичаино да се правят подаръци...

# 22
  • Мнения: 1 909
Май наистина само в България го има този обичай при изписването - да отиде цялата рода, бебето да се облече със специални за случая дрехи, да се носят какви ли не неща на лекарския персонал, на майката...
От една страна май ми се иска и на мен тук по малко по-специален начин да се отбележи този момент, но пък той си е толкова интимно преживяване за двамата родители, че май не ми липсва цялата тази дандания.

Ние също една седмица по-късно  занесохме само бутилка шампанско на акушерката - много младо и симпатично момиче, което се справи изключително професионално. Просто имахме желание да я видим още веднъж в нормална обстановка и да й благодарим. Що се отнася до гинеколога - напуснах го и отидох при друг, тъй като ме заряза в последния момент. Но това е друга история.

# 23
  • Мнения: 1 363
Ние дадохме букет цветя на една от акушерките в болницата, която единствена застана зад мен и ме подкрепи в решението си да храня бебето (тогава) с формула.
Всички останали бяха толкова "настоятелни"  да кърмя.... ей, това кърмене значи ooooh!

# 24
  • Мнения: 5 183
Тук цветя и подаръци се носят само на родилката. Бонбони и лакомства - също. Ние дадохме букет и на акушерката, де, но тя малко се о4уди. После вси4ки цветя, които ми бяха надонесли, останаха в болни4ната стая.

# 25
  • Мнения: 1 465
И тук нищо не се подарява newsm78 Те и много не заслужават - за малко да ме уморят.
Свекър ми дойде с майка ми и ни прибраха вкъщи Wink То нали сме на 5 крачки от болницата. Иначе почти всички съседи дойдоха да ни видят в болницата и всеки с по нещо сладичко, цветя или подарък за бебко. Тук имаме много топли и сърдечни съседи. Страшни са. smile3501  love001

# 26
  • Мнения: 2 567
Според мен е хубаво да се остави нещо символично в знак на благодарност. Наистина те си вършат работата, но не виждам нищо лошо в почерпката. Ние лично подарихме по една кутия бонбони на сестрите и една на акушерките и лекарите.  Simple Smile Безкрайно бях благодарна за грижите, които полагаха за мен и Диана в рамките на 2 седмици.
А на акушерката, която след това идваше да ни наблюдава вкъщи също купихме малка кутия лакомства  Hug
П.П. Забравих-на гинеколожката ми подарихме картичка със снимка на Диана да си я окачи на таблото с дечица и малка кутия бонбони. Безкрайно бях доволна от нея, често съм виждала и букети цветя в кабинета.

Последна редакция: вт, 21 фев 2006, 18:04 от 6o6i

# 27
  • Мнения: 1 910
Аз много искам да подарим нещо на моя доктор на последни преглед. Но не знам какво, нито как ще го възприеме. Rolling Eyes Само благодарности не ми се вижда достатъчно(така или иначе все му благодарях за нещо, като бях на контроли), а много съм доволна от него.

# 28
  • София
  • Мнения: 3 827
Ние не успяхме да подарим нито цветя,нито лакомства на сестрите и акушерките,защото мъжа ми трябваше да пътува до Италия.А букета който той ми го подари го оставих в болницата,но незнаех,че не трябва да го взимам.Просто така реших.

Общи условия

Активация на акаунт